Skocz do zawartości

Hillclimbing


Rekomendowane odpowiedzi

Witka

Chciałem poznac waszą opinie na temat tych zawodów. Jak wam sie to podoba. Co o tym sądzicie? Wg mnie jest to widowiskowe i w sumie nawet fajne. Podoba mi sie to jak przerabiane sa motocykle do tego celu. A Wy? jak uważacie?

Stare motocyklowe przysłowie mówi: jak się nie wywrócisz.....to se nie poleżysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś w jednośladzie był przedstawiany sprzęt do tego celu .Był to bodajże KLX 650 z podtlenkiem azotu,tylną felge miał od Corvety a na nie łopaty i łańcuchy odrzucające błotą z koła.Całkiem fajna zabawa.Kiedyś na DSF był o tym program ogólnie o enduro itp,ale jakoś do teg pory nie ma go :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chozi o ten podjazd pod gorke (stroma:D) w wersi europejskiej czy to cos dziwnego w wersji hamerykanskiej :mrgreen:

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem kiedyś przejazdeem w Austrii i trafiłem na takie zawody. Coś niesamowitego. Niespotykane maszyny' date=' ogromny chałas, mnóstwo kurzu piwa i dobrej zabawy polecam.

[/quote']

 

Zapomnailes dodac masa polamanych kosci. W TP&NC2 jest wlasnie scena walsnie z tymi zawodami . Kolesie ostro sie lamali , pomyslcie jedzesz sobie pod gorke z predkoscia 90 km/h i noga zachaczasz o jakis kozen . :twisted:

Kto widzial TP&NC2 ten wie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno oglądałem w TV program o hillclimbingu ( sprzed kilku dobrych lat). To co mnie zainteresowało najbardziej to motocykle jakimi zawodnicy startowali. Nie wspomne o przedłużanym tylnym wahaczu bo to standard ale ciewe były silniki. Np. jeden miał w swej maszynie silnik Harley-Dawidson. Inny miał silnik 4 cylindrowy, rzedowy od jakiegoś sporta. Jeszcze inny miał w ramie 2 silniki yamaha YZ 490 (jeden za drugim). jakby kogos to interesowało to wygrał ten z silnikiem... H-D.

pozdro

Stare motocyklowe przysłowie mówi: jak się nie wywrócisz.....to se nie poleżysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś na DSF był o tym program ogólnie o enduro itp' date='ale jakoś do teg pory nie ma go :?[/quote']

To był zarąbisty OffRoad Magazine. Relacje z hillclimbingu w Rachau były nie do pobicia. Sprzęty terenowe obudowane w stylu statku Enterprise ze Star Treka, albo myśliwiec Red Barona ;):) Siekiera wbita w kask, pióropusze, rogi, cuda niewidy :D Trochę szkoda maszyn spadających w dół, ale czego się nie robi dla publiczności :P

Boniek

gg 644826

Yamaha TDM900

Bikepics // Nefre FCI // lotnictwo.net.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jest to średnio ekscytujące. Bardziej bezsensowne, bo jeśli przez całe zawody jednemu typowi udaje się pokonać wzniesienie to dla mnie świadczy o tym że wybrali sobie durny cel a nie że gość jest zajebisty, szczególnie biorac pod uwagę w jakim stylu on to robi- wyskakuje na pionowej ścianie, spada na dwa koła i staje w miejscu, daje łyche i przy pomocy pchających go łapaczy udaje mu się pokonać resztę wzniesienia. Reszta zawodników spada razem z motocyklem na sam dół. Natomiast muszę przyznać że ciekawe patenty stosują na napędzanie tych motocykli. W każdym bądź razie dużo ciekawsze są dla mnie zawody MX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...