Skocz do zawartości

Kask podczas wypadku


DominikK
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Tak wlasnie siedze i mnie dziwne mysli atakuja :-D . Jaka jest rola kasku ? No wiadomo ma chronic glowe. Czyli:

- nie moze sie przy uderzeniu rozleciec

- nie moze spasc z glowy

- nie moze sie dac latwo przetrzec

Fajnie to juz wiemy. Teraz odsuwamy komfort na daleki plan i bierzemy pod lupe kaski typu Tiger, Dragon a z drugiej strony markowe produkty zachodnie. Czym one sie roznia ? Czy polskie kaski mozna zmiazdzyc sila woli krzywo sie na nie patrzac, badz problem lezy gdzie indziej.

II. Sprawa

Mowi sie iz kask sie dopasowuje do glowy wlasciciela i nie mozna go pozyczac. OK, ale co z tego ze kask bedzie nie dopasowany (tzn. wezmiemy czyjs w naszym rozmiarze, ale koles mial inny ksztalt glowy)? Czy juz w czasie wypadku nie dopasowanie pianki nas zabije?

 

Chcialbym poznac wasze opinie na ten temat, a dokladnie na temat tego co sie dzieje w takim kasku w razie wypadku.

A moze kask sie powinien rozpasc zeby pochlonac energir uderzenia jak F1, lub powinien miec dwie wartwy. Jedna sie rozpada a druga chroni dalej . :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz takie kaski jak Tiger czy Tornado używane są przedewszystkim przy motorowerach ponieważ nie są tak dobre jak Nolany, Cabergi czy Lazery. Z tego co kiedys słyszałem to bardzo dobry kask cechuje sie tym że gdy spadnie rozbije sie na pół, ale nie wiem czy to jest prawda. Wyobrażasz sobie kupić kask za 2000zł puścić go na ziemie i sprawdzic czy jest dobry ;)

 

Wiem że Nolany, Cabergi, Lazery są dobre i mają gwarancję bezpieczeństwa. Jeżeli sie myle niech ktos mnie poprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze do najlepszych dolicza sie Arai , Suomy, i SHOEI. Moze jeszcze jakies sa , ale o nich nie wiem ;). W kazdym badz razie napewno gorszy bedzie kask ktory wytrzyma kazde uderznie, bo on przekaze energie dalej , czyli na nasza glowe ;/// a wiadomo jak to sie skonczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.roztoczeriders.strefa.pl/uszkod...nie%20kasku.htm

 

Przedewszystkim kask ma za zadanie przejąć energie udeżenia z ziemią.

 

"Teraz odsuwamy komfort na daleki plan i bierzemy pod lupe kaski typu Tiger, Dragon a z drugiej strony markowe produkty zachodnie. Czym one sie roznia ? "

 

Przede wszystkim materiałami z których zostały wykonane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj kumpel jechal Mz ETZ 251, i na jednym winklu przy 110km/h wyrzucilo go :? Najpierw polecial kask, za kaskiem on, a za nim motocykl ;)

Kask byl bezmarkowy... Naszczescie, mimo braku kasku(po zdazeniu kask lezal jakies 100m przed nim!) nic mu sie nie stalo, oprocz standardowych obtarc!

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie długo będę przymierzał się na kupno nowego kasku i będę miał również dylemat który kupic. Wiadomo że na kask nie chce żałować pieniedzy ale jednak będę miał do dyspozycji około 300zł. Co zrobić?

 

P.S. DominikK mamy ten sam problem. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie długo będę przymierzał się na kupno nowego kasku i będę miał również dylemat który kupic. Wiadomo że na kask nie chce żałować pieniedzy ale jednak będę miał do dyspozycji około 300zł. Co zrobić?

 

 

Możesz kupić akiegoś AGV albo nitro. Ewentualnie coś lepszego używanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kiedys słyszałem to bardzo dobry kask cechuje sie tym że gdy spadnie rozbije sie na pół, ale nie wiem czy to jest prawda

 

 

to raczej bujda i Caberg i AGV spadały mi na beton, w AGV miałem glebę i nic - teoretycznie nie powinienem w nim jeździć no ale ciągle jest inaczej. Niedługo jednak dostanę CRAFTa, którego kupiłem na ebay'u o ile Turek mnie nie kiwnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedzicie sporo przy kompie ,zagladajcie czasami do sklepów internetowych , w polowie sezonu 300 PLN to juz spora kaska , sa wyprzedażen i mozna coś konkretnego za te pieniadze kupic i niech marka was nie straszy ,u mnie cala gama GREXA jest poniżej 300 PLN (Grex to Nolan w tańszym wydaniu )na pewno bije na leb wszystkie Tigery i inne no neimy, a za niewiele ponad 300 można miec Nolana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy ktoś powie mi coś o kasku firmy max konkretnie model integralny 603. a co do tematu to ja podczas wypadku miałem kask bez szczki nie pamiętam jakiej firmy ale za 149zł i kask się porysał szybka pękła ale głowe mam całą wiec chyba spełnił swoje zadanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przedostanim wydaniu czasopisma "Motorrad" byly helmy testowane.

Od tanich do drogich.

Ponizej jest tabela ostatecznej punktacji, niestety ale po niemiecku :?

Nic ninnego nie umiem zaproponowac, ale mysle ze przy zakupie moze taki test troche pomoc.

Co do niektorych firmo to mozna sie strasznie zawiesc, nie zawsze znana firma to dobry produkt.

Zycze milego "studiowania" tabeli

 

Helmtest01.jpg

 

 

 

 

SirAdam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...