Skocz do zawartości

CZY TO PRAWDA Z TLUMIKIEM?


Gość miszka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panow!

Mam dosc nietypowy (niespotykany) motorek: Yamahe XT225 Serow i na jednej ze stron o tymze motorku znalazlem informacje ze po usuniecie z tlumika tzw "spark arrestora" mozna uzyskac PODWYZSZENIE mocy...

Czy to prawda? Pytam bo slyszalem juz wiele "legend tlumikowych" w swoim zyciu...

 

A to strona na ktorej wyczytalem te info:

http://www.motorcycle.com/mo/mcyam/xt225.html

 

Pozdrawiam!

Miszka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zagadaj do Tomka Kulika. on ma takie cuś w swojej szkółce. zapewne z chęcią ci pomoże. w 4t mozna eksperymentować z tłumikami. czesto są w nich zwężki ogr. przepływ spalin ze względu na spełnianie norm spalin, hałasu itd. za to 2t lepiej nie ingerować w układ wydechowy bez znajomości materii. wydech w 2t to intergralna cześć silnika. to a propos tych legend o tłumikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy taki sprzęt w szkółce, rewelacja!

Stosunek mocy do masy bardzo dobry. Założyłem kostki i zębatkę zdawczą mniejszą o jeden ząb - kopie doły, skacze, idzie na gumę ;)

Prędkość maksymalna nie zmieniła się - 120 km/h - teraz dokręca się do obrotów mocy maksymalnej na szóstym biegu. Wydech został seryjny bo jest dość cichy, co przy całodziennym obcowaniu z maszyną pod kursantami ma znaczenie.

Kupuję drugiego, bo to doskonały motocykl dla początkujących endurowców. :D

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje panowie za odpowiedzi!

NIestyty okazalo sie ze koncowka w moim tlumiku jest... przyspawana wiec problem/zagadka sama sie rozwiazala!

 

Obejrzalem rowniez strone Tomka... rzeczywiscie macie takie cudenko jak ja... Wasza amerykanska wersja a moja japonska (mniej "cywilizowana")... Moja uwage przykulo olbrzymie kolo tylne! mam na mysli jego grubosc... w jakich warunkach to pomaga lub przeszkadza?

 

pozdawiam!

miszka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomaga w terenie szeroka kostka = duza przyczepnosc przeszkadzac moze w zakretach

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...