Skocz do zawartości

Nowy się wita i o zdanie pyta :)


Elvis76
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

na wstępie chciałem się z wszystkimi serdecznie przywitać, jestem tu nowy ale mam nadzieję, że zagoszczę na dobre !

Jestem na poczatku swojej motocyklowej przygody jako świeżo upieczony motocyklista planuję kupić jeszcze w tym miesiącu motocykl, w kręgu mojego zainteresowania są następujące sprzęty:

- Kawasaki Vulcan 750 lub 800

- Suzuki Intruder VS 700 lub 800

- Ewentualnie Virago 750

- bardzo podoba mi się również Dragstar 650 ale chyba nie będzie mnie stać

Oczywiście czytałem trochę opinii na forum dotyczących tych sprzętów jednak wszelkie dodatkowe opinie z Waszej strony będą mile widziane !

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj przyszły posiadaczu armatury ;)

 

 

Nie obrażaj się, ale...

Oczywiście czytałem trochę opinii na forum dotyczących tych sprzętów
Na pewno??? Gdybyś poszukał i poczytał na bank nie zakładałbyś nowego tematu. Tego po prostu jest multum.

 

http://forum.motocyklistow.pl/viewtopic.ph...p=375554#375554

"Czytajcie uważnie bo nie będę dwa razy powtarzał" - mała zmiana ze znanego cytatu pewnego policjanta ("allo allo" bodajże)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obrażam się, post założyłem przede wszystkim po to, żeby się przywitać;) Wiem, że jest multum, wczoraj zamiast pracować..... to wszystko to czytałem i ze wskazanych opinii skłaniam się najbardziej ku Vulcanowi (najchętniej 800) a najmniej ku Virago ale nie ukrywam, że dużo zaleć będzie od kaski no i od okazji, która może się trafić więc nic nie wykluczam.

Zastanawia mnie też jedna sprawa - podobają mi się także Intrudery i czasami są fajne na allegro w rozsądnych cenach, ale to przeważnie roczniki 86-88 i obawiam się trochę sprzętu w tym wieku...(myslałem o czymś powyżej 90 rocznika). Ale być może moje obawy są nieuzasadnione, na pewno wiele zależy po prostu od konkretnego modelu i od tego jak dbał o niego poprzedni właściciel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz spory rozrzut w tych sprzętach ;) . Jak byś był zainteresowany to mój kumpel ma do sprzedania VN 800 z 1995 roku. Pierwsza rej w 1996 przebieg coś koło 70 tys km (ale przynajmniej oryginalny :evil: ), sporo dodatków i pewnie atrakcyjna cena. Znam dosyć dobrze ten sprzęt bo jeźdizłem nim ponad 2 lata. Jak byś był zainteresowany to odezwij się na PW podam Ci telefon do gościa.

A tu kilka fotek (jak jeszcze był moją własnością).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny nieznam ale myslę, ze bedzie ponizej tego co podobne motocykle z tego roku. Znam ten motocykl dosyć dobrze. Kupiłem go od znajomego, sam zrobiłem nim koło 40 tys km. Od 3 lat jeździ nim mój kolega i wiem, że dba o sprzet (wymiany oleju , itp.). Ja wymieniałem w nim przed sprzedażą rozrząd (jak frajer utopiłem sporo kasy w częsciach i pracy serwisu a potem sprzedałem ;) ) a teraz koleś zmieniał uszczelniacze i pierścienie. I przebieg jest nie 60 tys tylko 70 tys km :evil: . Zakładajac średnio rocznie 5 tys km to policz sobie ile można zrobić km motocyklem wyprodukowanym w 1990 roku. Zresztą nie sugeruj się stanem licznika. Ja teraz kupiłem sobie motocykl z przebiegiem 50 tys km i nie narzekam.

 

No ładny, szkoda, że nie czarny

 

Tez mi problem. Odkręcasz 12 srub i masz wszystkie elementy gotowe do malowania :( .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witajcie ponownie,

w tym tygodniu planuje kupić sprzet, zrobiłem wstępne rozeznanie i wychodzi na to, zę najprawdopodobniej wybór padnie na Virago 750. Mam kumpla, który jeździ takim sprzętem, to był również jego pierwszy motor i myślę, że będzie to dobra decyzja. Męczy mnie natomiast jeszcze Dragstar 650 - cholernie mi się to moto podoba ale znajomi odradzają go na pierwszy motor dla początkującego - podobno cruisery są trudniejsze w prowadzeniu i potrafią spłatać figle na zakręcie, Virago jest podobniej dużo łatwiejsze w prowadzeniu. Czy rzeczywiście cruiser na pierwsze moto to niebezpieczny wybór ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy rzeczywiście cruiser na pierwsze moto to niebezpieczny wybór ?

 

sam piszesz ze to pierwsze moto, więc doswiadczenie masz niewielkie.

Trudno tak gdybać na forum co jest lepsze dla Ciebie. Dobrze by było gdybys miał mozliwość przetestowania na własnej skórze Dragstara 650, moze wyczujesz tego sprzęta i bedzie dobrze.

pozdrawiam :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...