Skocz do zawartości

NSR 125 czy CBR 125?


Rekomendowane odpowiedzi

Mam dylemat, chcę kupic w przyszłości któryś z tych motorków, ale nie wiem który wybrac. Z wyglądu bardziej podoba mi się NSR'a ale CBR to wkońcu 4-sów. Poradźcie mi prosze co wybrac, a może proponujecie coś jeszcze?Oby to był sportowy moto :( Mile widziane jakies konkretne info o tych motorkach typu: moc (KM), trwałośc...

Dodam jeszcze, ze od dawna jeżdze na motorkach i to jest moje życie :P Dlatego to piszę żebyście się nie sugerowali tym, że jestem dziewczyną... :roll:

 

Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nsr o wiele większa moc ponad 30 KM v-max około 160... dobre przyspieszenie ( ja na 125) ale dobry moment obrotowy czuje się gdzieś około 7 tys. Oborotów ... na pewno silnik nie tak trwały jak 4t wiadomo wysilony dwosów.. A co do cbr to moc chyba ponad 10 KM v-max coś ponad 100km/h ... osiągi gorsze od nsr ale wiadomo 4t to całkiem inna kultura jazdy:) Wybór zależy od tego jaki styl jazdy wolisz.. Nsr jest dynamiczne itditd./ Cbr wolniejsza ale za to na pewno bardziej wytrzymała i mniej wymagająca.. JA bym wolał nsr ze względu na osiągi i wygląd.. No ale pomyśl może jeszcze o rs125 .. najpiękniejsza 125( moim zdaniem) I najbardziej przypomina duże moto:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie właśnie RS odpadło na początku, bo nie lubie takich kształtów :( Może i wygląda na większe moto, ale jest zbyt 'okrągła'.

No i dodam że nie jestem wysoka, tylko ok.163cm :P A chyba CBR jest najniższa z tych wszystkich :P

Czekam na dalsze opinie! Dzięki 'krzychu' ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzialem pare dziewczyn na 125ccm i za kazdym razem byly to Cebry...

Wiec moze cos w tym jest, moze bardziej odpowiada dziewczynom...

Dla mnie porownanie CBR do NSR to tak jak Malucha do Mercedesa, ale to tylko moje skromne zdanie...

Odzież, części i akcesoria do motocykli, skuterów i ATV

Wszystkie marki w jednym miejscu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do cbr to  moc chyba ponad 10 KM  v-max coś ponad 100km/h ... osiągi gorsze od nsr ale wiadomo 4t to całkiem inna kultura jazdy:)

CBR ma 15 KM i v-max w granicach 120-125, slyszalem ze po zmianie tlumika jest duzo lepiej i idzie w granicach 130-135

mam chyba nawet gdzies filmik gdzie koles jedzie 150

z tym ze 4t to 4t, zupelnie inne oddawanie mocy

nsr full odblokowana ma bodajze 28KM

wyglad to juz zalezy od gustów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! Legut nie chodzi mi o porównanie, ale mój wybór jest pomiędzy tymi motorkami. Wg. mnie są najlepsze w swojej klasie, ale niestety nie wiem co wybrac :P Już nie o sam wygląd chodzi, bo jak dla mnie to CBR jest zbyt chuda, ale ma inne zalety. Najgorzej to z tą mocą, bo patrząc pod tym kątem to wolałabym NSR, ale z drugiej strony do 125tki z takim wyglądem nie pasuje dźwięk typu 'pyr pyr' ;) Wkońcu nie wiem co lepsze. Pierdzący 2sów, ale mocny, czy troche słabszy 4sów?

Tylko bez urazy, nie mówię dosłownie, o tym 'pyrtaniu' NSRki :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co ukrywac ze dzwiek 2suwu nie nalezy do najpiekniejszych...

NSR naprawde uczy sportowej jazdy,swietnie kladzie sie w zakretach, ma bardzo dobre hamulce i zawieszenie, a osiagi pozwalaja juz poswirowac w miescie i pojechac w jakas traske...

 

CBR to taki rower z silnikiem,dziwnie sie skreca, siedzi, wyglada sie dziwnie, fakt ze 4suw ale ta predkosc za mala, bo tylko maluchy wyprzedzisz... (niektorzy pisza ze sa wydechy do niej, owszem ale to juz kolejny wydatek, a porownujemy seryjne motocykle)

Odzież, części i akcesoria do motocykli, skuterów i ATV

Wszystkie marki w jednym miejscu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam zadnego filmiku z moja NSRka, ale moze nie dlugo zrobie hehe :-)

Napewno z NSRki bedziesz zadowolona, bo daje bardzo duza radosci z jazdy...

Odzież, części i akcesoria do motocykli, skuterów i ATV

Wszystkie marki w jednym miejscu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wszystko zależy od tego jak chcesz śmigać swoim moto :( Osobiście śmigam NSRka, ale jeździłem też troche 4 suwowa 125, a dokladnie MZ RT125 ( sprzęt z kursu na a1 :-) ), więc mam jako takie porównanie. Do spokojnego nawijania kilometrów, dalszych wypadów itd lepszy będzie 4T ze względu na żywotność. Natomiast jeśli chcesz poczuć namiastkę szybkiej jazdy to NSR jest na początek całkiem spoko :-) Choć jak wiadomo częste kręcenie na wysokich obrotach wcale nie sprzyja żywotności tego silniczka :? No, ale coś za cos :P

 

Co do zawieszenia to nie miałem niestety okazji porównywać NSR i CBR, ale NSRka na pewno da się przycierać podnózkami w winklach :-)

Hamulce też są wystarczające jak na taką małą i lekką 125, doświadczeni userzy robią stoppie bez większych problemów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie pogadam z użytkownikami NSRek lub CBRek. (np.na gg)

 

Moje GG masz w profilu, wiec jak bedziesz miala jakies pytania to smialo pisz...

Odzież, części i akcesoria do motocykli, skuterów i ATV

Wszystkie marki w jednym miejscu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...