Skocz do zawartości

DR125 vs. XLR125


Rekomendowane odpowiedzi

Narazie jest to tylko rozważanie teoretyczne, ale który z tych sprzętów jest lepszy?

Suzuki DR125 czy Honda XLR125. Oczywiście mowa o rocznikach powyżej 1994. Wiem zaraz będziecie mi tu prawić żebym niekupował 125 w 4T, ale jak mówiłem narazie jest to tylko rozważanie teoretyczne. Hondy występują też w wariancie 250, DRki to zaś 350(moje marzenie, takie bardziej przyziemnie :) ) Czy powiedzmy jest możliwe wychaczenie XLR250 za powiedzmy 4000-5000zł. Potrzebowałbym lajtowego sprzętu to polatanki po lesie, łąkach, nie do jakiegoś topienia sprzętu w błocie po kierownice (jak taka ochota mnie najdzie to kupie jakiegoś crossa). Oprócz tego troche trasy (powiedzmy wypad w góry i tam troche poszaleć) i miasto. Który z tych 2 motocykli ma lepsze silnik (tzn. moc, zawodność, serwis, co ile wymiana oleju etc.), zawieszenie itp.

Z góry dzięki za odpowiedz

 

Pozdrawiam

 

P.S.

Sprzedam Honde MT70, motorower, rocznik 1989, stan dobry, cena ok. 2000zł, info na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że XLR250 może znajdziesz za taką kase :!:

A co do DR to jest także wersia 250ccm tylko że jest żadko spotykana,

 

XLR vs. DR Wydaje mi się że XLR, jak miałem zamiar kupić 125 4T to każdy mi mówił że Honda jest lepsza. NIe wiem dokładnie ale chyba jedst lżejsza i ma troszeczke mocniejszy silnik :!:

 

A może rozejżał byś się za MZ 125 !!!! Wydaje mi się że mają nalepszy silnik, 4 zawory, 15KM :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też słyszałem że Hondzina jest leprza,nietyle mocniejsza jak ma pare kilo mniej i zawieszenie chyba twardsze(nie moge powiedzieć napewno bo nie jechałem tym sprzętem tylko widziałem co to robi w lesie), myśle że zadbany egzemplaż może mieć 12-14km DT80 będziesz zostawiał daleko w tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Hondka zdecydowanie, mają bardzo wytrzymałe silniki.

Myślę że za taką kasę wychaczysz jakąś Baję, ostatnio nawet ktoś chciał sprzedać tu u nas taką chyba za 5500 ale potargować się zawsze można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja Baja różni się od zwykłej 250 bodajże jedynie podwójnymi reflektorami - ponieważ przeznaczona była głównie na rynek amerykański, gdzie używana była do rajdów długodystansowych (jazda w nocy).

Latałem troszkę Bają znajomego i powiem Ci, że gdybym nie kupił wcześniej 600-ki - to 250 w zupełności wystarczyłaby mi do lajtowych przejażdżek po okolicy mojej działki.

W trasie jej możliwości kończyły się w okolicach 120 km/h - ale może spowodowane to było moja wagą (>100 kg :oops: ).

 

Pozdrawiam,

Mario.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli tylko podwójnym reflektorem to żaden problem, widziałem takie zdjęcie, wsumie od czego są akcesoryjne światła UFO, Acerbis czy Polisport. Honda XLR zaczyna mi sie podobać coraz bardziej. Jak u niej z eksplatacja, awaryjność, moc, co ile trzeba wymieniać olej (w DR125 podobno co 6000km).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/show_item.php?item=53574984

Chodzi o takie reflektory a ich raczej nie dostaniesz :) . RObia naprawde piorunujace wrazenie w rzeczywistosci. Z tylu ma gazowe zawieszenie, a z przodu dosc duzy skok. Wg. mnie Dr i Xlr125 bije na glowe ale to juz w 250cc :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

czyli generalnie xlr 125 > dr 125? i jak to sie nadaje do jazdy po lasach, nie takiej extremalnej ale w miare spokojnie, jakiejs niedalekiej (100km, bagaze w aucie u rodzicow:P), dojazdow po drodze i po miescie? i czy to duzo mniej pali niz 125 2T? np ile bierze taka dt 125? a i przegladalem niemieckie stronki i widze ze za 500 euro idzie wyrwac lata 97-99, tylko czy to sie oplaca czy troche wiecej inwestowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DT mojego kumpla brala 7liter

a moja DR bierze max 3,5 - 4litery

generalnie pali o polowe mniej nawet jeszcze mniej

 

bym chetnie pomogl w porownianiu tych 2 motocykli, ale posiadam tylko DR wiec nie powiem czy lepsza bo kontaktu z drugim moto nie mialem

 

co do wersji BAJA, podobaja mi sie takie reflektory :):D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...