Skocz do zawartości

Pytanie do sprowadzających motorki :)


Rekomendowane odpowiedzi

Czesc

 

Wiem ze juz moze bylo takich tematów kilka, ale nie denerwujcie sie :)

 

Sprzedalem dzis swoją dt80 :cry: i chciałbym coś ściągnąć z zagranicy. I tu mam takie pytanie...

 

Głównie interesuje mnie yamaha DT 125, jaki rocznik mogłbym dostać za 3500 zł? (oczywiscie do rejestracji) Głownie chodzi mi o stan techniczny silnika zeby był bdb.

 

No chyba że macie jakies inne sugestie za tą cene to bardzo prosze

 

Z góry dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw skombinuj transport, później szukaj na ebayu takich które ci odpowiadają (najlepiej żeby były bliko naszej granicy) I licytuj, zawsze taką cenę jakiej nie będziesz później żałował, za pierwszym, drugim nawet trzecim razem nie uda ci się wygrać aukcji, ale dając cały czas swoją cenę na pewno wygrasz którąś aukcję z rzędu.

Później piszesz maila albo dzwonisz do kolesia żeby poszedł wyrejestrować moto i umawiasz się kiedy przyjedziesz.

A na wszystkie twoje pytania mozesz znaleźć odpowiedź obserwując niemiecki Ebay. I nie pisz zaraz że nie znasz niemieckiego-ja też nie znałem jak pierwszy raz wchodziłem na ebay, ale przeczytaniu setek opisów i tłumaczeniu ich translatorem na angielski (bo na polski to bzdury wychodza, a że angielski jest całkiem podobny to sensownie tłumaczy) po wysłaniu kilkudziesięciu maili tłumaczonych z angielskiego na niemiecki, poznałem jakieś podstawy, mniej więcej rozumiem o co chodzi w opisach, i co koleś do mnie mówi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo czesciej jest zajechany silnik a nie zawieszenie. Ale Niemcy to nie Polska :) Zajechanych silnikow widzialem duzo a zawieszenie tylko w jednym KMX.

Pozdro

 

[ Dopisane: 25-07-2005, 12:17 ]

Na niemieckim nie idzie licytowac. Trzeba miec niemieckie konto w banku (wlasnie zalatwiam), a jak probujesz na Polskim to wogole nie idzie.

A trzeba miec niemieckie konto w banku bo wprowadzili takie zabezpieczenie, ze jak wygrasz moto i nie zaplacisz za niego to z konta ci wezma.

Wiem bo teraz probuje kupic moto z Niemiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo czesciej jest zajechany silnik a nie zawieszenie. Ale Niemcy to nie Polska Zajechanych silnikow widzialem duzo a zawieszenie tylko w jednym KMX.

Nauczcie sie sprawdac zawieszenie to zaobczyćie że co drugi ma koplet tulejek i łozysk do wymiany o drożsyzch żeczach nawet nie mówie.

Wile razy widziałem kolesi którzy chwalili sie że ich motocykl fajnie idzie ale po przejazdze byłem w szoku że on wogle tym w terenie jeździ i jescze nie zrobił sobie krzywdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na niemieckim nie idzie licytowac. Trzeba miec niemieckie konto w banku (wlasnie zalatwiam)' date=' a jak probujesz na Polskim to wogole nie idzie.

A trzeba miec niemieckie konto w banku bo wprowadzili takie zabezpieczenie, ze jak wygrasz moto i nie zaplacisz za niego to z konta ci wezma.

Wiem bo teraz probuje kupic moto z Niemiec.[/quote']

Ty załatwiasz i sie dowiadujesz a ja wylicytowałem i sporwadziłem moto z ebay'u bez zadnego konta w niemieckim banku.Licytowac mozna z poleskiego konta na polskim ebay'u :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz nie mozna. Na niektorych aukcjach owszem tak ale wiekszosc niemcow zastrzezyla sobie mozliwosc sprzedania tylko w Niemczech. Pisalem do ebaya i odpisali ze mozna zastrzezyz ze nie sprzeda sie do jakiegos tam kraju.

 

Dla niewierzacych screeny:

http://mariusz712.fm.interia.pl/Do%20wgrania.JPG

http://mariusz712.fm.interia.pl/Do%20wgrania%202.JPG

 

[ Dopisane: 25-07-2005, 13:17 ]

Wpisz sobie w Polskim ebayu Yamaha DT 125 i zaznacz zeby szukal na calym swiecie, znajdzie gora 5 a teraz na niemieckim i zobacz ile jest stron z DT 125, tylko ze na niemieckim trzeba miec te konto w niemieckim banku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam konto na niemieckim ebayu i nie ma problemów żadnych. Polecam założyć drugie konto właśnie tam, tylko na list czekałem ponad miesiąc. Kraj mam wpisany normalnie-Polen i nikt nie zwraca na to uwagi.

 

Na niemieckim nie idzie licytowac. Trzeba miec niemieckie konto w banku (wlasnie zalatwiam), a jak probujesz na Polskim to wogole nie idzie.

A trzeba miec niemieckie konto w banku bo wprowadzili takie zabezpieczenie, ze jak wygrasz moto i nie zaplacisz za niego to z konta ci wezma.

Wiem bo teraz probuje kupic moto z Niemiec.

Kupiłem przez ebay dwa motocykle niecały miesiąc temu i jakoś do żadnego nie potrzebowałem konta w banku :-D A z tego co piszesz to śmiać mi się chce, właściwie w każdym przypadku odbiór osobisty i kasa do ręki, bez żadnych wpłat, zaliczek itd. Chyba że chcesz żeby gość wysłał moto do Polski, wtedy nie wątpię że zażąda zapłaty z góry :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisalem ze jak mam Polskie konto to na ebay.de chce licytowac to chce abym podal dane kionta niemieckiego i tam jest napisane ze jakies zabezpieczenie. Kur**

 

Kupiłem przez ebay dwa motocykle niecały miesiąc temu i jakoś do żadnego nie potrzebowałem konta w banku

 

Sam napisales tez ze masz niemieckie konto to na ch**j sie smiejesz jak ja pisze o polskim :) ??

 

Jak zaloze na niemieckim i bede mial konto niemieckie to oni do domu przysylaja mi list?? Bo nie moge sie zalogowac bo jakas aktywacja nie zostala zrobiona, dostalem email od nich i tam nie ma zadnego kodu ktory mam wpisac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiałem się z tego że piszesz o jakimś banku-wybacz, widocznie cię nie zrozumiałem :-D Dla mnie konto w banku a konto na ebayu to dwie różne rzeczy :-D

 

Dokładnie, jeśli podałeś prawdziwy adres przy rejestracji to przyjdzie od nich list z kodem który musisz wpisać jeśli chcesz się zarejestrować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat:

Głownie chodzi mi o stan techniczny silnika zeby był bdb

 

Czemu wszytcy zawsze piszą o silniku a nikt o zawieszeniach' date=' przecież jak jest w złym stanie to regeneracje kupa kasy.[/quote']

Regeneracja zawieszenia moze byc nawet kosztowniejsza od remontu silnika bo chyba same tulejki na tył to ok 400zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam (bo nie chce mi się przepisywać tekstu żeby przetłumaczyć dokładnie)

że jest to weryfikacja konta na podstawie numeru karty kredytowej lub konta bankowego.

Kiedy to się pojawia?

 

O ile pamiętam to podałem numer domowy z dwoma numerami kierunkowymi (na Polske i na region)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...