Skocz do zawartości

Olej w GS 500!!!!


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że GSy lubią olej i mam pytanko bo ostatnio mechanik mi polecił żeby dolać gęstszego i tak zrobiłem. Jeżdże na vavoline 10W 40 półsyntetyk i dolałem innego ale 20W 50 czy to nie zaszkodzi???

No i słyszałem, że można przerzucić się na mineralny dla mniejszego wciągania oleju...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co slyszalem to nie powinno sie mieszac ze soba oleji o roznych lepkosciach

 

Miałem ostanio podobny problem - w silniku mam arala-potrzebowałem dolac i kupiłem innej firmy, podobno mozna mieszac

 

a co do lepkości to sprzedawca nie polecał - mieszania olei o różnej lepkosci :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co slyszalem to nie powinno sie mieszac ze soba oleji o roznych lepkosciach

 

Mity, jak legenda o Ikarze i Dedalu. Nic się nie stanie, nie zwarzy się, nie wybuchnie, nie spali się itp. Otrzyma się tylko olej o niestandardowej lepkości. Pamiętajmy, że oleje to mieszanina różnych składników - baza, dodatki itp. Piszą to na opakowaniach, by jakiś debil nie nalał pełnego syntetyka do starego Malucha, pełnego nagarów, co faktycznie moze narobić bałaganu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymienic cylindry tloki i pierścienie chyba...

 

Same pierścienie to 500 zł :-), nie wspominam o uszczelkach, uszczelniaczach, w razie czego obróbce głowicy, robociznie, i innych pierdołach. Robienie domowymi sposobami na nioryginalnych częściach nie ma najmniejszego sensu. Lej olej i jeździj !

 

Pozdro, Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tysiaka litra to spokojnie...

 

sporo nawet bardzo sporo -bym powiedział. Ostanio sie b,zdziwilem jak musiałem do swojego zalac poraz pierwszy olej (już myślałem ze cos jest nie tak :D ) - z perspektywy przeczytania waszych postów nie mam sie czego bać 100ml na 1tys. km :D

 

 

stosuję własnie Motula 15w50.

 

ktos mi ostanio mówił, że takowy leje do swojego (gs-a chyba) u mnie niedlugo trzeba bedzie wymienic - pomyśle nad tym :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja leję mineralnego Motula 20W50 za 20 zł/litr kupując w bańce 4l.

Zero osadów i nagarów, co stwierdzono w trakcie rozpołowienia silnika w łykend. Czyściutko w środku. Na tym oleju silnik zrobił ostatnie 20 tysięcy km. GS500 o przebiegu 55 tys. km. zachowuje się bardzo poprawnie - sprzęgło okej, spalanie oleju minimalne, kontrolka oleju gaśnie natychmiast z obróceniem wału nawet na gorąco. Zero dymienia, nawet kręcąc do maksa (kursanty lubią czasem :) :roll: ).

 

P.S. Przyczyną rozpołowienia była konieczność wymiany łańcuszka rozrządu i ślizgacza po stronie napinacza. Reszta spoko, będzie latać ;)

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 8 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...