Skocz do zawartości

bardzo duże dymienie z tłumika ETZ150


Opals
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich. Włśnie robiłem remont silnika. Po złorzeniu go i przejechaniu kilkunastu kilometrów wszystko grało. Jednak na drugi dzień miałem kłopoty z odpaleniem i z tłumika strasznie dymi, jednak w czaie jazdy na 5 biegu chilowo przestaje, ale gdy zatrzymuje się na krzyzówce znowu to samo. Aha iskra na świecy jest taka czerwonawa.(a nie niebieska)od strony alternatora simering nie był wymieniany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do oleju to to jest niemożliwe zeby osadził się na dnie baku,

potrafisz to jakos uzasadnić!!!!!!!!!!!

bo wydaje mi sie że Greedo ma racje :roll:

a co z osiagami?

miałem kłopoty z odpaleniem i z tłumika strasznie dymi,

może to jednak simmering i sobie podjada olej= co by mogło tłumaczyc brak problemów pierwszego dnia czyli wykluczyło by złą regulacje gaźnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do oleju to to jest niemożliwe zeby osadził się na dnie baku

Jest jesli bak długo stał nieruszany

A co do dymienia zabogata mieszanka paliwo-powietrze albo benzyna olej(Jesli dym niebieski) Jesli Siwy simering oleju

A co do iskry zmień przerwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie leje przeciez LUXa tylko Mixol i mam tak samo, ze dymi po nocy stania w garażu. Mixol mimo rozpuszczalnika teoretycznie pomagajacego mieszac sie z benzyną, nie do konca dobrze sie miesza.

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

A może źle uszczelniłeś karter i olej ze skrzyni dostaje się pod tłok??

Myśle że najlepiej odkręć cylinder i zobacz czy w komorze jest sucho, jeśli tak to możesz wykluczyć simeringi i uszczelki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włśnie robiłem remont silnika..............od strony alternatora nie simering nie był wymieniany

heh bardzo lubie takie teksty co jeszcze nie było wymienione? A potem na sprzedaż z tekstami silnik igła po remoncie. Sorki za off topica i że się czepiam ale mnie to rozbraja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he he. Chłopcze ta Mz jest w 100% orginałem i raczej jej nie sprzedam bo mi pali jakieś 3l/100km(silnik jeszcze nie był nigdy rozpoławiany) aż do tego momentu a tak prawdę mówiąc to tylko łożyska na wale były wymieniane i łańcuszek sprzęgłowy. Natomiast silnik był robiony u specjalisty mechanika, który ma konkretne orginalne ściągacze i sprzęt. Natomiast simmeringu nie wymienił bo mu 1 sztuka zabrakła!!!(ale to drobnostka). Dziwne jest to że jak nią troche pojeżdże to moto przestaje kopcić, ale jak się zatrzymam i odpale go to znowu jest to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak prawdę mówiąc to tylko łożyska na wale były wymieniane i łańcuszek sprzęgłowy.

no i dochodzimy do sedna sprawy TO nie jest remont. Jeszcze raz sorki za off topic

 

A co do tematu to tłumik sprawdzałeś czy jest czysty? Może olej zlewa się aż do kolanka i się spala, a jak już trochę pofuka to się cofa i go już nie spala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisałem tak bo nie chciałem się rozpisywać co i jak było bo nie miałem czasu na to, zresztą jak bym miał ją sprzedawać to bym nikogo nie oszukiwał, a tak to obecnie ten wał(nie mający luzów) jest więcej wart jak regenerowany, i tak samo cylinder wraz z tłokiem DDR(które nie są wyjechane) mają większą wytrzymałość porównując do jakiś podróbek polskich czy węgierskich. Natomiast jak ktoś się zna na mzetach to każdy wie że łożyska niemieckie są szajsowate, ja mam założone włoskie SKF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...