Skocz do zawartości

Wtrysk paliwa w hard enduro co o tym sadzicie


Rekomendowane odpowiedzi

obecnie chyba jedynym hard enduro z wtryskiem paliwa jest Gas Gas FSE 450 jak wiadomo hard enduro czyli bloto i piasek nie sa obce ale wtrysk musi miec komputer czyli elektronika ktora nie lubi wody a tego w enduro nie da sie uniknac ,co o tym sadzicie gaznik czy wtrysk ?? poza tym elektronika jak cos padnie a lubi z nienacka to koszty dosc duze w porownaniu z gaznikiem i bez komputra nic nie wiadomo a w gazniku widac golym okiem ze elementy sa zuzyte ,zapchane ,uszkodzone ale zawsze jest ale...... co sadzicie o tym rozwiazaniu wtrysk czy gaznik :?: :roll:

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale w gaźnikowym moto też masz elektronikę: moduł zapłonowy, czujnik położenia wału , a w nowoczesnych moto także czujnik położenia przepustnicy przy gaźniku - i "się nie psują"

 

myślę,że zależy to od tego, jak jest zrobione i jak jest zabezpieczone... sztaby inżynierów się nad tym głowią....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś jest na rzeczy, skoro tego typu rozwiązań zapłonu jest tak mało. Ale wtrysk w szosowych motorach zaczyna dominować. Myślę, że ten trend i w crossówkach zauważymy za jakiś czas. Poza tym, do gaźnika też stosuje się moduł zapłonu z mikroprocesorem, z mapą zapłonu, a nawet dwiema (patrz motor Obłuckiego). Dodatkowy moduł sterujący pracą wtrysku nie skomplikuje zbyt mocno elektroniki.

Ja osobiście wolałbym wtrysk zamiast gaźnika z wieloma ruchomymi elementami, które się wycierają i mogą rozregulować czy rozkalibrować.

Takie jest moje zdanie, HOWK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czółko...jesli mogę sie wtrącic do tematu to chciałbym zauwazyc ze w crossówkach chyba raczej wtrysku nie bedzie z racji tego ze potrzebny jest komputer a jak komputer to elektronika co sie =wieksza masa a jak kazdy wie w wyczynie jest bardzo wazna masa.Gas Gas to tez wyczynowiec ale enduro i moze tam takie rozwiązanie cos przyniesie.Trudno mi powiedziec czy gaznik czy wtrysk poniewaz jestem za młody zeby miec porownanie (prawdopodobnie nie powinienem zabierac tutaj głosu :oops: :D )jednak w wyczynach jestem za gaznikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i ja bym osobiscie wolal poczciwego gaziora :D ale 'suzuki123' ma racje i w zwyklym moto troszke jest tych bajerow no ale powiedzmy kupic komputra gdyby nie daj boze powiedzial dosc to hmm ze 4 tys (do samochodu nowy ) a o uzywkach do moto zapomniec bo to nie realne a w gazniku wymienic jakies elementy to nie tak drogo chyba ze korpus zajechany :/

 

a tak na marginesie co byscie wybrali FSE 450 czy EXC 450 ,520 pytam z ciekawosci bo te moto sa narazie moim ( i nie tylko :mrgreen: ) snem ;) :|

 

pozdro

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak na marginesie co byscie wybrali FSE 450 czy EXC 450 ' date='520 pytam z ciekawosci bo te moto sa narazie moim ( i nie tylko :mrgreen: ) snem :D :|

 

pozdro[/quote']

wiadomo że GG450Fse bo jest promocyjna cena na polski rynek w porównaniu z konkurencją , a wiele osób które maja gasy porównuje je osiągami do ktm-a 520 :twisted:

dodawać już nie trzeba że sa 2 mapy zapłonów które można sobie zmieniać przyciskiem w zalezności od terenu 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...