Skocz do zawartości

Sprowadzanie motocykla z USA?


Rekomendowane odpowiedzi

Do ceny motocykla musisz doliczyć:

-koszty transportu (nie są wcale takie wielkie bo płacisz za metry sześcienne w kontenerze) - 500 - 1000 $

-cło 6% plus podatek vat 22% od ceny motocykla

-opłata spedycyjna (zależy od biura spedycyjnego ok 100$)

-opłata agenta celnego (wystawienie SAD-u) 200zł

-pierwszy przegląd jakieś 200zł (jeżeli moto powypadkowe troche wiecej)

-tłumaczenie dokumentów ok 100zł

-opłata za tablicę rej. i kartę pojazdu - ok 700zł

TO SIĘ NAPRAWDĘ OPŁACA, SZCZEGÓLNIE SPROWADZAĆ MOTORY PO LEKKIM SZLIFIE KUPIONE TAM OD TOWARZYSTW UBEZPIECZENIOWYCH

GDZIE ZA 1000$ MOŻNA WYRWAĆ COŚ Z 2000 ROKU Z SILNIKIEM POWYŻEJ 1000 cc

Całkowity koszt sprowadzenia moto kupionego tam za 1350$ wyniósł ok 6500 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

A ja chciałbym sie dowiedzieć ile orientacyjnie wyniesie koszt sprowadzenia motoru za ok.2500 dol. Dokładnie to chciałbym sobie przywieźć do Polski Yamahe WR '01 . No i ile koszty transportu wyniosą oraz inne opłaty celne?A także jak to jest z transportem na terenie USA? Bo jeśli moto nie jest w NY czy Chicago to co wtedy?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koszty transportu to ok. 600zł firma jest z czestochowy nazwe zapomniałem, to wyglada tak ze jak ktos jest z małego miasta w usa to pakuje motocykl do skrzyni i ludzie z tej firmy po to przyjeżdzają i wysyłają do polski w kontenerach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

A co jeśli motor zostanie rozkręcony i np. podzespoły takie jak silnik, rama koła, wahacz, są w oddzielnych kartonach. Co wtedy? Jak naliczana jest wartość tych przedmiotów?

U mnie wyglądałoby to tak, że kumpel z usa wysyła mi motory w częsciach. Ja płace tylko za przesyłke bo a on dokonuje opłat za motory.

Co wtedy? Proszę o konkrety bo to dla mnie bardzo ważne(zamierzam coś przytargać na nowy rok :smile:)

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Pany, mam problem, potrzebuje dostac wymiary na skrzynie do motocykla, ktory bede chcial sciagnac zza wielkiej wody.

prosze pilnie o pomoc, albo odeslanie to konkretnego topicu.

Edytowane przez serwient
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...