Skocz do zawartości

Kiedy smarujecie łancuch


Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam pytanie kiedy smarujecie lancuch jak rolki sie swieca ?? ja po nasmarowniu wjade w teren najczesciej piaski i po wyjezdzie lancuch jest z zewnatrz suchy ale jak palcem po nim przejade to zostawia czarne smugi i nie wiem czy smarowac go wtedy czy jak juz smug nie zostawia na palcu :roll: :roll:

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Po każdej jeździe połączonej z myciem moto lub jakimkolwiek kontakcie z wodą.

Nitomen nie żałuj smaru - tu wyjątkowo prawdziwa jest zasada, że jak nie posmarujesz, to nie pojeździsz. :notworthy:

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok w takim razie pedzel i szklanke z olejem przekladniowym mam zawsze pod reka a od czasu do czasu kapiel w nafcie

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poco pendzel kup sobie olej do łancucha w spray z teflonem ja mam taki za 35 zł nazwy zapomniałem to jest lepsze do smarowania i na długo wystercza:0

 

[ Dopisane: 04-07-2005, 09:36 ]

i w nafcie lepiej niekompac boto obniża zywotnośc najlepiej w benzynie ekstrakcyjnej wkładasz na chwile pomieszasz go tam :)i brud sam schodzi i potem tylko smarowanko tym w spray najlepiej z teflonem i łąńcuch jak nowy :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w manualu mam napisane ze olejem wiec tak robie szkoda kasy na spraj za 30 zl a i tak wielkie g... ewentualnie na trase dalsza

 

a co do benzyny to ........powodzenia z oringami ja dalej bede uzywal nafty jak i 99% uzytkownikow motocykli (jest calkowicie odwrotnie benzyna niszczy gume czyli oringi)

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xeramic to shit - o czym bylo wiele razy na forum i innych miejscach w internecie. Wystarczy tylko poszperac. Ja uzywam zamiennie w zaleznosci co mam pod reka - albo Castrola albo Arala. Nie polecam jakiejs taniochy z Lousia np. Saito czy jakos tak - szkoda pieniedzy. Poza tym o tym juz bylo sporo na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżąc w terenie nie smaruję łańcucha wcale. Na sucho pracuje lepiej niż na smarze z piachem. Łańcuch DID i zębatki PRB w XT225 pracującym na szkółce sprawują się rewelacyjnie. Poprzednio założony był łańcuch marki Regina, wyraźnie słabszy od DID'a. Na sucho zużycie było akceptowalne, lecz po nasmarowaniu znikiał w oczach po kontakcie smaru z piaskiem. Powstała pasta ścierna która wykańczała rolki i zęby.

Obecnie naciągam łańcuch co 250-300 godzin pracy maszyny.

 

Natomiast w maszynach pracujących na drodze, smarujemy regularnie tak by rolki zawsze były pokryte cienką warstewką smaru. Nie za wiele, by nie brudzić wszystkiego dookoła, lecz systematycznie. Nie zawsze sprejem, czasem oliwiarką z olejem przekładniowym.

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do benzyny to ........powodzenia z oringami ja dalej bede uzywal nafty jak i 99% uzytkownikow motocykli  (jest calkowicie odwrotnie benzyna niszczy gume czyli oringi)

 

ja mówie o benzynie ekstrakcyjnej (nie o zwyklej ze stracji) a ona jest 100% lepsza od nafty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benzyna do silnikow zniszczy uszczelnienia w łańcuchu.

Benzyna extrakcyjna jest OK, dobrze umyje, po niej

obowiązkowo smarowanie. Podobnie nafta, nieszkodliwa

dla gumy i dobrze myje.

Na koniec smar, teraz testuje Agip Chain Lube i powiem,

ze starcza na długo. Niektorzy praktykują zapuszczanie czystego łańcucha

olejem przekladniowym ale nie probowalem tej metody.

Na pewno tania, ale czy skuteczna ?

 

Nerka !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...