Skocz do zawartości

THUNDERACE - OPINIE


Rekomendowane odpowiedzi

orginalnie jest 46 z tyłu, ja mam 48.Z przodu już nie pamiętam ile powinno byc ale mam dwa zęby więcej:), prędkośc maksymalna spadła ale wzrosło przyspieszenie :lapad:

Edytowane przez Sylwester
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

http://www.creativeaction.nl/yamreifen/Ste.../YZF1000R.SHTML

wg tego oddlawia sie wersje niemiecka na dyszach gaznikowych i daje inna zebatke do tylu.

Czyli zeby zdlawic trzeba chyba zrobic w druga strone (czyli dysze i zebatke zdobyc od wersji 100KM)

 

Fazer ma juz silnik od R1 wiec tam chyba sposob jezt juz zupelnie inny (o ile byly wogole wersje fazera 1000 100KM).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.creativeaction.nl/yamreifen/Ste.../YZF1000R.SHTML

wg tego oddlawia sie wersje niemiecka na dyszach gaznikowych i daje inna zebatke do tylu.

Czyli zeby zdlawic trzeba chyba zrobic w druga strone (czyli dysze i zebatke zdobyc od wersji 100KM)

 

Fazer ma juz silnik od R1 wiec tam chyba sposob jezt juz zupelnie inny (o ile byly wogole wersje fazera 1000 100KM).

co ma wspólnego dławienie mocy z zębatkami?Odpowiem sam sobie..nic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja ;)

 

Proces odwrócony dla Yamahy YZF100R Thunderace:

1. Założyć dysze mniejsze jakie musiałbym poszukać.

2. Dołożyć przewężenia w krućcach ssących

3. Zmiana iglić na "bardziej tępe" + zmiana spreżyn dociskowych ( podobno nie konieczne)

4. Ale jak wykonać układ zdlawiajacy dla centralki sterującej tego nie wiem :flesje:

Natomiast jak zrobić obejście oddławiające to mogę pomóc :biggrin:

 

I na tym moja wiedza się kończy jeżeli chodzi o Thunderace.

(u mnie działa ale w odwrotna stronę czyli zwiększenie mocy :biggrin: a nie zdławienie)

 

Żródło:

Moj post z www.fzrfahrer.de

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

orginalnie jest 46 z tyłu, ja mam 48.Z przodu już nie pamiętam ile powinno byc ale mam dwa zęby więcej:), prędkośc maksymalna spadła ale wzrosło przyspieszenie :wink:

JAKA MACIE PREDKOSC MAX PRZY ZEBATCE 47 ?????. JA MAM AKTUALNIE 46 I ZASTANAWIAM SIE NAD ZMIANA WLASNIE NA 47 TYLKO BOJE SIE ZEBY TA PREDKOSC NIE SPADLA ZNACZNIE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JAKA MACIE PREDKOSC MAX PRZY ZEBATCE 47 ?????. JA MAM AKTUALNIE 46 I ZASTANAWIAM SIE NAD ZMIANA WLASNIE NA 47 TYLKO BOJE SIE ZEBY TA PREDKOSC NIE SPADLA ZNACZNIE.

 

oryginalnie jest albo 46 albo 47 (zależy od rocznika), nawet na stronach producentów zestawów napędowych te "róznice" są brane pod uwagę. Ja miałem 47 i na taką wymieniłem.

bez przesady, że prędkość jakoś radykalnie spadnie. zresztą przecież non stop nie ciśniesz 280...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 7 miesięcy temu...

witam!

posiadam thundercata i bardzo sobie chwalę ten motocykl, jednak rozmyślam nad zmianą na ACE i mam kilka pytań:

1. jaka pozycja jest za kierą czy wygodna?

2.jak czuję się plecaczek podczas dłuższej trasy ? zauważyłem brak rączek dla pasażera sądzę że jest to trochę uciążliwe ?

zauważyłem na fotce że tutaj jednak jest rurka za kanapą do trzymania dla plecaczka http://moto.allegro.pl/item437328468_yamah...rrace_1000.html

to jest dorobione czy fabryczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

posiadam thundercata i bardzo sobie chwalę ten motocykl, jednak rozmyślam nad zmianą na ACE i mam kilka pytań:

1. jaka pozycja jest za kierą czy wygodna?

2.jak czuję się plecaczek podczas dłuższej trasy ? zauważyłem brak rączek dla pasażera sądzę że jest to trochę uciążliwe ?

zauważyłem na fotce że tutaj jednak jest rurka za kanapą do trzymania dla plecaczka http://moto.allegro.pl/item437328468_yamah...rrace_1000.html

to jest dorobione czy fabryczne?

- ten uchwyt dorobiony jest

- plecaczek po dłuższj trasce będzie czuł to i owo. (co do "wygód" thunder jest tu tak mniej więcej pośrodku między np R1 a XXem)

- pozycja za kierą jak dla mnie dobra. choć mogłoby być lepiej.

zapraszam na forum thunderace. (jeśli mogę tu zareklamować "konkurencję")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...