Skocz do zawartości

JAKI WYBRAĆ


QooBooS
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam problem odłożyłem sobie 2500 peelenów na motoroer i nie mogę żadnego fajnego znaleść. Najchętniej bym kupił jakiegoś scigaczna 50, lub 80 zarejestrowany namotorower albo jakieś endurko. Miałem zamiar kupić Simsona enduro (1996R.) za 1500PLN ale chyba się nie opłaca. Proszę o porady, linki itp..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po części podzielam opinie banana. Kupić simsonka, a reszte kaski zostawić. Simak mniej traci na wartości... Mając simsona, z pewnością zdobędziesz jeszcze jakąś wiedze techniczną... Z drugiej jednak strony, fajnie by było pośmigać jakąś RSką... Z racji na Twój wiek, pojezdzisz na motorowerach jeszcze ze trzy latka, więc sam nie wiem... Za 2500 to ciężko będzie znaleźć dobrego ściga, ale za około 2000 kupisz świetnego simaka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suzuki RG80 oraz Yamaha RD80 - też fajne sprzęty. Zastanawiałem się kiedyś nad suzi, ale dobre egzemplarze były stosunkowo drogie, a te tańsze (1800 - 2200) były w naprawdę złym stanie. Nie chce tu jakoś ukazywać wyższości simaka (bo przecież to starsza technologia i w ogóle), ale na własnym przykładzie zauważyłem (albo poprostu brakowało mi szczęścia), że cieżko ucelować dobrze utrzymaną japonie za 2000 zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/show_item.php?item=55418968 - wyglad brzydki ale zawsze mozna dac do lakiernika

Pozatym zawsze bierz pod uwage ze koles kilka zł spusci (bo z reguły tak jest). Jak tu naprawde był robiony remont to mozna latac i latac....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cieżko ucelować dobrze utrzymaną japonie za 2000 zł...

 

Kiedy ja kupiłem swoją Hondę tanio - trzeba było tylko zrobić tylko elektrykę, kupić akumulator, nasmarować linkę sprzęgła, ustawić luzy bo zawory cosik klepały i przyspawać tylny błotnik :D Nadprogramowo wymieniliśmy zebatkę zdawczą z 15 na 13 - poprawiło się przyśpieszenie. Ostatnio wymieniłem szczęki hamulcowe ale niewidze różnicy :P

Ze wszystkimi poprawkami zmieściłem się w 2000 zł i mam ładny, japoński motorek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brys: to miałeś szczęście, bo ja jak zobaczyłem RG80 za 2200, to w doprowadzeniu ją do stanu używalności (lakier był brzydki, brak elektryki i wogole trzeba bylo sie pobawić w silniku)trzeba by było sporo dopłacić, to odechciało mi się. Kupiłem simsonka i nie mam większych problemów - jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam teraz Simsona (http://www.allegro.pl/show_item.php?item=55548996) i usiluje go sprzedać na allegro. Kupiłem (http://www.allegro.pl/show_item.php?item=54040131) kolejnego bo wydawało mi się że jest to wielka okazja. Ale teraz okazało się że jest problem z papierami, że nie jest zarejestrowany i nie wiem czy z niego nie zrezygnować. Z drugiej strony za niecałe 1,5 roku będę mógł zrobić prawo jazdy na 125cc3 (ok. 1 000zł) i w tedy kupić np. Nsr 125 (która mi się bardzo podoba :twisted: ), więc teraz nie wiem czy sprzedać tego Simsona i kupić jakiś motorower i pojeździć te 1,5 roku jeszcze na nim. Czy nic teraz nie kupować tylko czekać i w tedy zrobić prawko i kupić jakąś starą eneserke.. Jeżeli uda mi się zdać na 125 (co jest nie uniknione) to w tedy mając 18 lat nie będę musiał zdawać teorii na motocykl - tylko sama praktyka... Co doradzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej co do nowszysch simkow to radze Ci jechac do Niemec. Ja sobie kupile simka s53sperber takie fajne enduro i byl genialny. Kupilem go z przebiegiem 1800km (orginalnym) Byl jak noweczka rocznik 98r ale wiecej stal niz jezdzil > Zrobilem nim pare tysiecy i bez zadnych ale to zadnych usterek. Niebede mowil ze go szanowalem bo tak niebylo. Staweianie na kolo palenie gumy (raczej an trawie ) hehe i efekt po ok 4tys km strarlem tylnia oponke heidenau do zera;D Ale motorek sigal jak głupi. Naprawde wspaniale motorek. Niema jak orginalny simson w nim niema sie co zepsuc bo wiadomo te po remontach to szajz. w Niemczech dalem za niego na Polskie niecal;e 3tys zl w tym dosc duzo wyszla rejestracja. Ale jak amsz to 2.500 to spokojnie znajdziesz cos troszke straszego itd ale cos co posluzy lepiej. Ja teraz mam Aprilie i ciagle mam z nia jakis problem.... a w simku nic, Moze simek byl tak prosta konstrukcja i wiadomo wyglad nieten sam co aprilia ale jednak warto. chcesz zobaczyc jego foto wejdz na bike pics jest tam simkek s53 m z 98r wszystkie foto sa moje. pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to w tedy mając 18 lat nie będę musiał zdawać teorii na motocykl - tylko sama praktyka... Co doradzicie? ---Napisał tak Qooboos Co ty za bzdury gadasz?? będziesz musiał zdawać teorie jeszcze raz i nieopłaca się zdawać na A1 szkoda kasy:( już kup sobie cos lepszego niż wydać 1000zł na prawko(u mnie kosztuje A1 750zł i też szkoda mi kasyy:] ) Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...