Skocz do zawartości

[lagi] Jak to jest z tym prostowaniem?


tomice
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szczerze mówiąc Tomice na Twoim miejscu odpuścił bym sobie w ogóle naprawę Twojego motorka, z tego co pamietam wypadek był nie z Twojej winy dostaniesz więc jakieś ubezpieczenie + odszkodowanie za zdrowie + sprzedasz moto w stanie w jakim jest i powinieneś przesiąść się na maszyne conajmniej 10 lat młodszą.

Nie licze niestety na duze pieniadze, bo koles byl w Samopomocy. Minely juz 3 tyg, a tydzien temu dostalem pismo, ze przekazali sprawe jakiemus fachowcowi, bo oni nie sa kompetentni do motocykla.

Jak by nie bylo jestem tylko studentem i bedzie problem kupic cos 10 lat mlodszego.

Za przesyłkę z niemiec zapłacisz połowę wartości swojej babci, ładowanie kasy w taki stary motocykl o tak małej pojemności jest poprostu bez sensu.

Okazalo sie za mam kuzyna w Reichu i mi przywiezie i powinienem miec je na dniach, oby tylko proste byly :/

 

Z tego co ja tam widze to glowka chyba nie odstala. Wogole motocyklowi zupenie ni sie nie stalo, jesli chodzi o wyglad, dlatego tak szkoda mi go kasowac. Silnik chodzi, wszystko jest jak bylo. Dlatego chce go zrobic, pojezdzic nim jeszcze i moze kiedys zmienic, bo narazie kasy ni ma, a po wakacjach wieksze szanse :?

 

A tak poza tym to moze wpadniesz Tomasso, Idaho i inni z okolicy w sobote do Sierakowic, to bysmy sie na zywo poznali :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej ale to chyba nie byl taki powazny dzwon. Ja dopiero wrzucalem dwojke, nic mi sie nie stalo, a lagi tak dostaly chyba przez to ze jak walnalem to motor poszedl w gore i pewnie tyl wcisnal jakby lagi. A kolo w sumie sprawdzane nie bylo, ale niedlugo bedzie, ale na pierwszy rzut wyglada OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli faktycznie dzwon był niewielki to moze juz te lagi były kiedyś prostowane i dlatego tak szybko i mocno się zgieły

 

No jak na lekkie uderzenie to coś się za duży banan zrobił. Niewykluczone że zawieszenie (jak w wielu starych japoniach) było po prostu zbyt wiotkie jak na tego sprzęta (jak by nie patrzeć 182 kg masy to już coś) i dlatego poszło jak słomki.

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy miał na początku sezonu spotkanie z polonezem lagi skrzywiły się niewiele mniej niż w przypadku tomica. Sprzęt to CB750 z 79r prędkość też podobno niewielka bo kumpel ruszał dopiero ze skrzyżowania.

 

Każde uderzenie tego typu ma jakiś wpływ na resztę motocykla. Główka ramy mogła się przestawić nieznacznie i na pierwszy rzut oka wszystko może wyglądać OK

 

Jest duże prawdopodobieństwo tego, że lagi były kiedyś prostowane. W sumie przez tyle lat motocykl przeszedł przez wiele rąk i różne rzeczy się z nim mogły dziać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to wiecie doswiadczenia nie mam i nie jestem w stanie ocenic, co bylo tymi lagami i wogole. Ale dzwon jakis mog byc kiedys, bo mozna znalezc slady tego ze cos bylo, jakis szlif albo cos.

 

No nic zobaczymy co bedzie, Niemiec juz wyslal lagi, mam nadzieje ze proste, bo niedrogo wylicytowalem.

 

Aha ja tez w sumie ruszalem z krzyzowki, nie wiem ile moglem miec ze 30 :roll:

 

No takie zycie, mam nadzieje ze wkrotce pojezdze, bo juz mnie nosi i ze ubezpieczenie otrzymam zadowalajace.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...