Skocz do zawartości

MZ 150 czy 250


Rekomendowane odpowiedzi

ja też nie jeżdże spokojnie,lubię postawić moto na koło,czasami nawet się uda :P ,i ze sprzęgła strzelić ale narazie jest dobrze,może się nie urwie zanim jej nie sprzedam. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od jakiegoś czasu myślimy z ojcem nad zakupem jakiegoś taniego motocykla. Z tego względu wybór padł na MZ 150 albo 250. Czy moglibyście powiedzieć mi jak wygląda sprawa z paliwożernoscią obu sprzetów? Czy różnice w praktyce są duże?

A jak jest z charakterystyką silnika w ETZ 150? Podobno duża MZ ciągnie dopiero przy naprawde dużych obrotach, czy w 150 jest tak samo czy też nadaje się do bardziej spokojnej jazdy?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy moglibyście powiedzieć mi jak wygląda sprawa z paliwożernoscią obu sprzetów? Czy różnice w praktyce są duże?

Miałem 250 teraz mam 150 różnica w spalaniu jest mała ok1l.

250 około 4.5l-5l przy normalnej jeździe (90-110)

150 około 3.8l-5l przy normalnej jeździe (80 lub do oporu)

 

A jak jest z charakterystyką silnika w ETZ 150?

Ja jeżdże zawsze miedzy 3 do 5 tys. obrotów (jak jade do oporu to nie patrze na obrotomierz.

5 biegu używam powyżej 70km/h.

 

Ogólnie mzki nie lubią małych obrotów poniżej 3tys.

250 lepiej zbiera sie z małych obrotów od 150 ,która jest moim zdaniem bardziej wysoko obrotowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie mzki nie lubią małych obrotów poniżej 3tys.

250 lepiej zbiera sie z małych obrotów od 150 ,która jest moim zdaniem bardziej wysoko obrotowa.

 

racja,mz zaczyna dobrze ciągnąć powyżej 3-3,5 tysiąca obrotów,taka charakterystyka silnika.250 jest bardziej elastyczna i we dwie osoby jest wygodniejsza,jeżdziłem i taką i taką i wolałbym 250,choć 150 też się fajnie śmiga i też się można powygłupiać :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ale i tak to już teraz nie ma znaczenia gdyż od ok. 4 godzin MZ ETZ 150 stoi juz u mnie w garażu. :D

No po prostu rakieta, tym bardziej, że moje doświadczenia motocyklowe skupiały się jak do tej pory tylko do ogara.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee... Nie bedzie chyba tak żle :D I tak na razie nie ma mowy abym nią wyjechał na asfalt, a na polach to wystarczy mi chyba aż nadto.

Na razie jak mnie ojciec przewiózł to się nieźle z wrażenia spociłem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...