Skocz do zawartości

Siamoto Geco 250


Inhalt
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na kanwie ostatnich artykułów Pawła w ŚM chcę zapytać o doświadczenia użytkowników motocykla Siamoto Geco. Od razu szczerze powiem, że nie chcę go kupić, ale jak poszukiwałem jakiś czas temu dla siebie maszynki to przymierzałem się do tego modelu (między innymi). Nie kupiłem, bo znalazłem w nim zdecydowanie zbyt wiele rzeczy, które mi bardzo nie odpowiadały. Może jednak po pierwszej próbnej jeździe zbyt mało da się powiedzeć. Ciekaw jestem, czy oceniłem sprzęt właściwie, a może to całkiem dobry motocykl. Kosztuje jednak wyraźnie więcej niż konkurencja z Tajwanu.

Czytaliśmy juz testy Panon Prince, teraz Wektora i wcześniej Knighta, a o tym Siamoto nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pozostaje mi nic innego, jak zasugerować w redakcji, że jest zapotrzebowanie na taki test. Ale ...

 

Zobaczcie na ten link :

 

http://www.motocykle-jawor.pl/oferta_s.php...uiser+-+Siamoto

 

Przecież to chyba to samo co Wektor, tylko pod inną marką. Tutaj znalazłem coś ciekawszego :

 

http://www.motorower.com.pl/siamoto/page10.htm

 

Kopia Virago ?? 400 ccm pojemności, ciekaw jestem jak to wyszło. 535 śmigałem, pewnie maiłebym odniesienie. Powiem szczerze, że nie do końca łapię się w tym nazewnictwie :-)

 

Pozdro, Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pozostaje mi nic innego, jak zasugerować w redakcji, że jest zapotrzebowanie na taki test.

 

Byłoby miło, gdybyś "przeleciał" dostępne w Polsce tanie motocykle niemarkowe, bo są osoby kupujące taki sprzęt i dla nich testy podobne do dwóch ostatnich są bezcenne. To naprawdę pomaga w decyzji, bo na motocykl typu Wektor albo Prince nie rzucają się doświadczeni spece, tylko właśnie osoby nie znające się na rzeczy. Brak doświadczenia w ocenie motocykla używanego jest pewnie często impulsem do poszukiwania alternatywy starej Japonii (czyli nowy Tajwan). Siamoto Geco z wyglądu nieco się różni od Wektora, ale może technicznie to to samo. Mimo wszystko chyba warto zrobić nim z 1000 km i właśnie porównać. Może jest lepiej wykonany i zarzuty stawiane Wektorowi się nie powtórzą? Jest droższy więc może za to właśnie płascisz?

Dwa dni temu widziałem w Tomaszowie Maz kilka osób na Wektorach (jest tam dealer). To chyba dowód, że dla niektórych motocykle tego typu warte są uwagi. No i dla nich twoje testy.

Co do kopii Virago to widziałem już w folderze reklamowym na 2004 rok ten mode z opisem "w przygotowaniu". Miał 500 cm3 i wyglądł faktycznie identycznie. Ale coś nie może trafić do sprzedaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Ten Siamoto 250 ma dane bardzo podobne do Wektora, podobnie wygląd (nawet ta szyba :? ) - a kosztuje (cennik 2004) - 13.900 zl. 8O To prawie tyle samo co przyzwoite (o ile mogę sądzić z opinii i i testów) motocykleDaelima oraz Hyosunga w podobnej klasie.

14 tys. to coś absurdalna cena dla chińskiego moto. :-D :( Może to jakaś cena prowizoryczna? Są te Siamoto w sprzedaży w ogóle?

 

Co do samej propozycji testów - ciekawy pomysl. Niedawno przeczytałem kilka pozutwynych czeskich i polskich testów innych (10 tys. za 250-tkę) chopperków chińskich Yuki Vista.

Np.:

http://motocykle.jednoslad.pl/modules.php?...howpage&pid=126

Aż mi sie nie chce wierzyć, żeby te motorki były takie poprawne. :) Może właśnie Ty, Paweł, im się kiedyś przyjrzysz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Adam Paweł akurat Siamoto jest wytwarzany we Włoszech' date=' a nie jak piszesz w Chinach. Nie to, żebym byl zwolennikiem tego moto, ale to zawsze jakaś niescislość.[/quote']

 

Nie wierz w takie bajki. To tylko chwyt marketingowy i jak widać parę osób daje się na to nabrać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...