Skocz do zawartości

Tloki?


Rekomendowane odpowiedzi

Na jakich tlokach jezdzicie i jakie polecacie

czy ktos jezdzil na vertex pro race -kute tloki- .Co lepiej kupic Kuty tlok Pro race czy odlewany replica jezeli jest roznica 50 zl i jak to sie ma w zywotnosci.

Co ile wy wymieniacie tloki pytanie do posiadaczy crossow 2T

i jak poznajecie ze tlok jest do wymiany??

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja teraz mam proxa za którego dałem 300zł i jak na razie nie ma śladu zużycia. za to wcześniej miałem odkuwany tłok WISECO i na nim przejeździłem intensywnie cały sezon, a gładź cylindra sie nie wytarła bo nadal jeżdże na tym samym wymiarze tłoka. odkuwany wiseco jest dużo lżejszy niż prox czy vertex, ale kosztuje 640zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobre pytanie, wlasnie mialem sie o to pytac  to jak to wkoncu jest z tymi tlokami??? jak rozpoznac czy jest jeszcze dobry czy juz szmelc????

zmierzyć. oczywiscie głębsze rysy na tłoku kwalifikują go do wymiany

 

Ale tak naprawde to nigdy nie będziesz pewien kiedy jest do wymiany.

tzn w czasie kiedy trzeba go wymienić (np po 40H) nie widac na nim żadnych śladów zuzycia poza startym teflonem, ale on się sciera odrazu praktycznie po praru godzinach.

A jeżeli juz widac ślady zuzycia na nikasilu itp to juz jest, ze tak za późno trochę na zmianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tak naprawde to nigdy nie będziesz pewien kiedy jest do wymiany.

w instrukcji mam podane maksymalne dopuszczalne zużycie i wystarczy że zmierze tłok i porównam z wymiarami z instrukcji. no chyba że ktoś chce ustalić zużycie tłoka bez rozbierania silnika, np. na słuch :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie zapytanie czy cylindry aluminiowe są kryte nicasilem?? I jak często trzeba w nich zmieniać tłok?? Bo mam tuning Airsala 70ccm i on jest aluminiowy. Sezon przeganiał i w sumie nie ma spadku mocy ale boje się że jeżeli tłok będzie za luźny to rozwale cylinder!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie zapytanie czy cylindry aluminiowe są kryte nicasilem?? I jak często trzeba w nich zmieniać tłok?? Bo mam tuning Airsala 70ccm i on jest aluminiowy. Sezon przeganiał i w sumie nie ma spadku mocy ale boje się że jeżeli tłok będzie za luźny to rozwale cylinder!!

I przejedzie może jescze troche. NIkasyl to nie wszytko poprostu wyczyny sa wysilone i dużo kręca a pozatym tak trzymasz non stop gaz na maxa dlatego jest taka częsta zmiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...