Skocz do zawartości

Regulacja wtrysku


Motoradzio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W mojej SV-ce wymiana końcówki wydechu ( na LeoVince ) nie dała zupełnie nic jesli chodzi o elastycznosc, przyspieszenia i prekosć max, jedenie poprawiły się efekty dzwiękowe ;).

Praca silnika przy założonej pustej końcówce jest jakby mniej płynna, minimalne odjecie gazu powoduje mocne hamowanie silnikiem, jak wykona sie tak manewr w zakrecie to można sie zdrowo spocić bo motorek robi sie lekko niestabilny... ;)

Natomiast po założeniu filtra powietrza K&N nawet przy seryjnej końcówce wydechu odczuwalnie poprawiła sie praca silnika na średnich obrotach.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast po założeniu filtra powietrza K&N nawet przy seryjnej końcówce wydechu odczuwalnie poprawiła sie praca silnika na średnich obrotach.

Myśle' date=' że to sprawa tylko psychicznego efektu. Filtr K&N dokłada w GSXR 1000 0,2 km nie 2km tylko 0,2 km! O wzroście momentu też nie warto pisać.

Praca silnika przy założonej pustej końcówce jest jakby mniej płynna' date=' minimalne odjecie gazu powoduje mocne hamowanie [/quote']

A dla tego to już nie ma chyba żadnego racjonalnego wytłumaczenia. :roll:

 

Ale sound moto jest ok. i o to chodzi 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motoradzio napisał:

Natomiast po założeniu filtra powietrza K&N nawet przy seryjnej końcówce wydechu odczuwalnie poprawiła sie praca silnika na średnich obrotach.

 

Myśle' date=' że to sprawa tylko psychicznego efektu. Filtr K&N dokłada w GSXR 1000 0,2 km nie 2km tylko 0,2 km! O wzroście momentu też nie warto pisać.[/quote']

Nie sądze, żeby chodziło tu o psychike, to raczej realne odczucia potwiedzone nietylko przeze mnie. Zaznaczam, ze mówie konkretnie o SV nie wiem jak jest w GSXR ani innych rzędówkach.

 

A dla tego to już nie ma chyba żadnego racjonalnego wytłumaczenia.

Z tego co wiem to generalnie w V-kach lepiej hamuje się silnikiem, a załozenie pusej końcówki w mojej Sv jeszcze bardzej pogłębiło ten efekt.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji Kanada tez ma niskie ceny.

Kanada mi się podoba, robi się tam gorszą rzeźnię niż w Polsce, spawanie i prostowanie ram, kombinacje z numerami i inne rzeczy w robieniu których większość sądzi, że Polacy są najlepsi.

Przynajmniej takie mam wrażenie po pobycie w Montrealu. Jeszce tam wrócę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...