Skocz do zawartości

Naped predkosciomierza cz 350


m16
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej :D

Naped predkosciomierza to chyba jedno z najdziwniejszych rozwiazan w tym motocyklu. Aby go wymienic trzeba zdejmowac sprzeglo 8O . Ale nie o tym chcialem. Bardziej interesuje mnie wymiana "drugiej strony". Wymiana tego waleczka ktory napedza linke to nie problem - zdjecie sprzegla i jedna srobka - problem w tym jak wymienic "to cos" co napedza ten waleczek. Ma to "rowki" takie same jak waleczek (przez co moze sie krecic) ale nie mam za bardzo jak przyjrzec sie jak to sie demontuje.

I drugie pytanie - czy w cz 6V i 12 V ilosc "rowkow" w waleczku i jego napedzie byla taka sama ?

 

Wiem, ze strasznie to zamotalem ale mam nadzieje, ze ktos sie domysli o co mi chodzi :)

 

[ Dodano: 13-06-2005, 18:56 ]

Wymieklem - zdjalem sprzeglo a ten waleczek dalej nie chce wyjsc :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qmam tak:

- plastikowy wlaeczek mocowany na 1 srubke w ktorego mocuje sie linke zjales?

- chcesz zdjac ten drugi waleczek, ktory napedza ten plastikowy?

jezeli tak, to jest problem, bo jest to walek posredni skrzyni biegow i zeby go wyjac, nalezy rozpolowic silnik niestety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I drugie pytanie - cz

I drugie pytanie - czy w cz 6V i 12 V ilosc "rowkow" w waleczku i jego napedzie byla taka sama ?

 

ZTCW jawa w wersji z koszem miała inne przełożenie napędu szybkościomierza. Przy zwykłym tzn. do wersji solo napędzie licznika wskazania są prawidłowe dla zębatki napędowej 17. Jak masz większą to prędkościomierz będzie wskazywał za dużo jak mniejszą to za mało (o około 5%)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MłodyVFR napisał:

plastikowy wlaeczek mocowany na 1 srubke w ktorego mocuje sie linke zjales?

 

Wlasnie nie

 

czyli tego nie umiesz zdjac? to musisz odkrecic srubke, wlozyc srubokret jak sie da i popchnac to cudo do srodka w dol mocno i musi wyjsc razem z simmerem. moze stawiac opor wlasnie przez siedzacy tam simmer, ale wyjsc musi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...