Skocz do zawartości

warto?


gawron89
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam.. chcialem zapytac czy warto kupic zestaw tuningowy do simsona 60ccm ? w skłąd zestawu wchodza :

 

-tłok + sworzeń

-cylinder

-głowica

-zimeringi

 

jak narazie jedziłem tylko na niemieckich czesciach.. i nie wiem jak z tymi polskimi tuningujacymi? <hmm> bo tuningujace niemieckie sa strasznie drogie..:/ i zastanawiam sie nad kupnem tych..? a wiec czy dzieki tym czesciom ?

-moc wzrosnie?

-bedzie to wytrzymałe?

-czy jest to warte swoich pieniazków?

 

chciałbym tez usłyszec opinie tych którzy mieli takie cos zamontowanego lub mieli z tym stycznosc? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie warto. Na taki zestaw wylozysz ok 90zl a nie mysl ze to Ci podniesie osiagi. Jak juz kiedys pisalem zestaw na pojemnosc 55cc, a nie 60, pozatym za 100zl to mozna o wiele wiecej niz zwiekszyc pojemnosc o 5cc. W najlepszym wypadku zyskasz 0.1 KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano jest to w archiwum. Ale to tylko przebąknięte było w jakimś tam temacie o Simach.

Co do firmy to pewnie ALMOT bo oni robią u nas w Polsce części do motorowerów.

Mam taki zestawik i postaram Ci odpowiedzieć na pytania.

-moc wzrosnie? Mi wzrosła jednak wymaga to dokładnych regulacji i dobrego docierania. Na innym nie istniejącym już forum o Simkach pisali, że niektorym wzrosła moc, a innym nie. Jednak ta moc jest dość wysoko i trzeba bardzo kręcić żeby do niej dojść i są dwa ogromne dołki w niej (takie, że przy tak małej mocy można je wyczuć przy odrobinie wprawy).

-bedzie to wytrzymałe? Powiem tyle. Kupując ten zestawik kup też i wsadz nowe łożysko główki korbowodu bo lecą. No cóż... Cylinder jest krótszy przy tym samym skoku i ma sporo wiekszą kompresję. Ja przejechałem na tym już prawie 2000km i narazie nic się nie dzieje poza znów dzwoniącym łożyskiem na korbowodzie:/ Więc można liczyć, że łożysko starcza do 2000km (jednak nie SKF czy coś takiego, a teraz jak będe wsadzał nowe to SKF).

czy jest to warte swoich pieniazków? To pojęcie względne i nie będę sie raczej wypowiadał konkretnie. Moim zdaniem nie bardzo to współpracuje z seryjnym wydechem (sportowego za 60-100zl w życiu nie wstawie bo to jest imitacja) bo ma on za małą średnicę (średnica w zestawie z niemczech była większa, a na polskim zestawie jest wsumie napisane "RTZ POWER") podobno dobrze to jeździ ze sportowym wydechem za 360zl z www.kemot.pl ale moim zdanie w Simsona wsadzać ponad 600zl to duzo... Ja mam zwykły tłumik, kosz sprzęgłowy od S70 i nie żałłuje jednak pod wiatr trzeba trzymac wysokie obrory bo na dole nie ma mocy, a calość jest mało elastyczna.

 

A, jakby co to napisalem o zestawie tym co teoretycznie ma 9KM/8500RPM ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie warto. Na taki zestaw wylozysz ok 90zl a nie mysl ze to Ci podniesie osiagi. Jak juz kiedys pisalem zestaw na pojemnosc 55cc, a nie 60, pozatym za 100zl to mozna o wiele wiecej niz zwiekszyc pojemnosc o 5cc. W najlepszym wypadku zyskasz 0.1 KM

Ty kolego liczyles pojemnosc cylindra do jawki a w simsonie moze byc troche inaczej. Ja CI proponuje kupic taki zestaw od S71, rozpilowac te kartery i zrobic to porzadnie. Wtedy napewno odczujesz duuuuzy wzrost mocy i mozesz miec niemieckie czesci za nieduze pieniadze (uzywany)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no łwanie mysle ze bylo by najlepiej jak bym kupił sobie ten cylinderek i głowice z s70.. ! ale co tam dokładnie potem trzeba przerobic zeby pasowal ten wielkszy cylinder? Aha i jeszcze jedno gdzie dostane tutaj w polsce niemieckie czesci do simaków? bo zawsze kupowałem w niemczech ale niestety w tym roku chyba nie jade.:/ i jak w razie czego odróznic czesci polskie od niemieckich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...