Skocz do zawartości

Co zrobic by łożyska dobrze wskoczyły od wału... ?


overkill
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam następujacy problem wymieniałem łożyska w silniku na wale i zakłądałem następujaco - najpierw łożyska wcisnałem na wał (nie wbijałem) potem wał z łozyskiem wisnałem w jedna połówke silnika i założyłem ta mniejszą połowke gdzie jest koło magnesowe... silnik skrecałem dwoma ściskami aż wskoczył do końca... ale przy skręcaniu śrubami silnika niestety okazało sie że wał ma opór... sądze że poprostu łożyska nie wskoczyły... co mam zrobic by to naprawić ?? co prawda smarowałem miejsca by łożyska wskoczyły smarem - mozę on przeszkada i te łożyska nie wskoczyły przez to ??... mozę zostawić leciutko luzniejsze śruby - lekko załapane.. odpalić silnik i liczyc na to że jak sie rozgrzeje too wskoczy do końca.. ??

A mozę rozebrać i wymyć i włożyć tylko na olej

 

A instrukcji serwisowej widziałem takie narzedzie które nakręca sie na wał i wtedy sie go tak jak by "Wyciaga"ze srodka silnika mysle ze to własnie dlatego on dobrze wskakuje na miejsce...

 

Co mam zrobic jak myślicie ??

 

Dziekuje za każdą pomoc

 

jest to silnik Minarelli w skuterze Malaguti fire fox F15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze bylem przeciwny metodzie: wal z lozyskami w kartery pakowac. lepszym rozwiazaniem jest wpierw wsadzic lozyska, a potem wal, bo mamy 100% pewnosci, ze lozyska siedza w gniazdach. no coz pozostaje Ci zrobic tak: silnik na stol, mlotek gumowy i nawalanka po silniku. powinny zejsc naprezenia i wal zaczac sie lekko krecic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a Tym młotkiem mam walić w obudowe czy wał ?? bo w wał to wole nie.. moze nagrzeć obudowe opalarką a potem udeżać w obudowe by łozyska sie wcisneły ??

 

a moze lepiej rozebrać wyczyscic wał i wsadzić łozyska na nowo najpier w obudowe a potem wał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw wciśnij łożyska w kartery przy pomocy dopasowanej do pierścienia zewnętrznego łożyska tulejki lub rury stykajac z wyczuciem młotkiem. następnie włoż do jednego z łożysk wał i nałóż drugi karter z łożyskiem. Przy montazu mozesz posługiwać sie młotkiem gumowym lub stukając przez klocek drewniany zwykłym młotkiem. Tylko z wyczuciem żeby nic nie połamac i nie pokrzywić :!: . wciskając łożyska w kartery nie stukaj w pierścień wewnętrzny bo zniszczysz łożysko. pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozebrać silnik jeszcze raz, jak masz możliwosć to sprawdzić czy wał się czasem nie rozcentrował. Łożyska radziłbym montować na ciepło : łożyska do zamrażalnika a kartery ogrzać np. opalarką. Potem jak już łożyska będą w karterach ogrzać je, wał ochłodzić i tak zamontować. Wszystko powinno się ładnie zejść bez urzycia siły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...