Skocz do zawartości

Nikasil???


Rekomendowane odpowiedzi

Oociep zawsze musisz poczekać mniej więcej 3, 4 tygodnie ponieważ proces schnięcia troszkę trwa no i oczywiście czas na transport bo nie spotkałem się żeby ktoś w Polsce robił takie rzeczy. Napisz do mnie na PW powiem Ci gdzie ja robiłem (zdążyli w 3 tygodnie).

 

Mr. Maćku nikasil nakłada się na cylinder a tłok musisz kupić nowy. Nigdy nie zakłada się nowo zrobionego cylindra i starego tłoka te 2 części zawsze muszą iść jako nowe ponieważ używany tłok nie będzie pasować do nowego cylindra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy przy kupnie moto jest jakaś możliwość sprawdzenia nikasilu bez rozbierania silnika??

I jeżeli przykładowo przy kupnie okazało by się że tłok jest troszeczke luźny to sama wymiana tłoka załatwiła by sprawe czy odrazu i nowy nikasil????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy przy kupnie moto jest jakaś możliwość sprawdzenia nikasilu bez rozbierania silnika??

NIe nie ma takiej możliwości.

 

I jeżeli przykładowo przy kupnie okazało by się że tłok jest troszeczke luźny to sama wymiana tłoka załatwiła by sprawe czy odrazu i nowy nikasil????

To zależy w jakim stanie jest niksyl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybkie odpowiedzi ;) . Widze ze to fajna sprawa tylko kosztuje...

Fajna nie fajna ale niezbedna

Ciekawe kiedy w polsce bedzie ktos robil ale chyba jeszce troche to potrwa nie zdawalalem sobie sprawy ze to taki skomplikowane.

 

Nie dosyc ze nie zaczalem sezonu to jeszce miesiac nastepny z glowy :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikasil robi się po to żeby nie kupować nowego cylindra, tak to dla mnie wygląda. Nikasil kosztuje w zależności od zniszczeń od 1000 – 1300 zł max. Na jednym nikasilu można przejechać teoretycznie 3 tłoki (jednak każdy jeździ inaczej ;) ). Ja stan tłoka sprawdzam po przez „bawienie” się kopniakiem wtedy można wyczuć stopień kompresji. Jednak to jest mój osobisty patent i różne opinie o nim słyszałem więc decyzje pozostawiam wam. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...