Skocz do zawartości

jakieś 250!!!


Rekomendowane odpowiedzi

Przecież napisał, że chce 250 cm3. Jeździł taką, więc nie podwarzałbym jego decyzji.  :roll: W sumie ja na Twoim miejscu bym się kierował sentymentem jakim darzysz daną markę.

Ty chyba nie wiesz co to crossowa 250-tka. Jeździłęś kiedyś kolego?

Wiem co napisał, ale chciałem zasugerować koledze inną opcje, uważam, ze na secie o wiele więcje się mozesz nauczyć aniżeli na 250 odrazu.

To, ze jeździł to nci nei znaczy. Jezlei bedziesz chciał mocniej odkrecać to to nie bedzie przyjemna jazda tylko walka z takim motocyklem.

A odrazu takie planowanie, zę za rok juz seta będzie za słąba jest troche nieracjonalne, bo skąd niby wiesz jak będziesz jeździł?

A z tym odławianiem to dużo roboty a to nie bedzie to samo.

Ale wybór naklezy do Ciebie.

Co do ćwiar to każda jest bardzo podobna. Aczkolwiek polecałbym yz, jeżeli chodzi o mx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoich planach na najblize kilka/nascie lat nie planuje zakupu 250 (nie odstraszajac nikogo oczywiscie) ale koledzy ktorzy jezdza na 250 i wiecej (wiecej to juz 4T) mieli juz dużo rzeczy połamane obojczyki nogi pięty miednice (w 7 miejscach w tym roku) a inny kolega na sx 125 po tuningu silnika smiga naprawde ostro i zadnych zlaman ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem co napisał, ale chciałem zasugerować koledze inną opcje, uważam, ze na secie o wiele więcje się mozesz nauczyć aniżeli na 250 odrazu

 

Hmmm... to nie jest taka głupia myśl... będe musiał to przemyśleć dzięki za sugestie!

 

Lecz narazie nie ma kasy na 250 bo najpierw musze sprzedać starą maszyne ;) a narazie nikt sie na nią nie kwapi więc mam prośbe chlopaki popytaj cie sie czy nikt u was nie chce Hondy MTX r2

 

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=53267131

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musze przyznać że wysoko postawiłeś sobie poprzeczke. 250 to naprawde ma moc i trzeba miec zaje... silne rece

żaden motocykl nie jest za mocny, ważne żeby jeździć z głową. dzisiaj jeździłem na YZ 400F i musze powiedzieć że na prawde świetnie sie na tym jeździ. oczywiście nie myśle nawet o porzuceniu 2T ale jazda na dużym czterosuwie to czysta przyjemność. jednak jak sie nauczysz dobrze jeździć na dwusuwie, to na czterosuwie będziesz mistrzem, tylko trzeba sie przyzwyczaić do pewnych różnic między nimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty chyba nie wiesz co to crossowa 250-tka. Jeździłęś kiedyś kolego?

 

Tak, jeździłem CR 250. Nie miała pierwszego biegu i ojciec kumpla (mechanik) naprawiał. Jedyne co mi przeszkadzało to wysokość siodła, bo byłem wtedy za niski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez sadze ze przesiadka z mtx na yz 250 to lekka przesada moze sobie poradzisz ale napewno na setce bedze ci sie lepiej smigac , i watpie ze po roku bedze ci brakowac juz mocy .

 

a o ręce sie nie martw do 100 na kalte Razz

 

:lol: :lol: to jestes pewnie niezly kafar ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez sadze ze przesiadka z mtx na yz 250 to lekka przesada moze sobie poradzisz ale napewno na setce bedze ci sie lepiej smigac , i watpie ze po roku bedze ci brakowac juz mocy .

 

Może macie racje ;) ( ;) napewno :D ) ale jednak wole jazde rasowo crossową niż ślimaczenie się za dużymi pojemnościami (bo większość moich znajomych śmiga na co najmiej 250 :twisted: ) na małym enduro ale powoli przemawiacie mi do rozumu i będe musiał dokładnie zastanowić się nad zmianą poglądu z 250 na 125 ;) ale w końcu po to tu jesteśmy aby doradzać i pouczać innych więc dzięki za podpowiedzi :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz moj kolega sie przesiadl z dt 80 na yz 125 (temat: taki jeden yz-eciak) to wlasnie jego motor.No wiec po kazdej jezdzie w lesie tak jak latamy dosc długo schodzi i mowi "ale ten motor ma moc" i mowi (bo tez mial doswiadczenie z 250) ze 125 po 80 enduro jest w sam raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chcesz jezdzic na zawodach (widze ze masz 15 lat ;) )to wybierz 125, ale i 250 opanujesz tylko o wiele wolniej, zawsze lepiej jest zaczynac od mniejszych pojemnosci, ale jesli nie chcesz jezdzic w zawodach to 250 tez bedzie dobra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacho 15,a myslałeś nad tym,że w takiej secie crossowej musisz zmieniać tłoki korbowody itd. dość często,a co za tym idzie koszty utrzymania.To nie sztuka kupic crossa....sztuka go utrzymać.

 

Dokładnie wiem że cross to nie zabawka dla dzieci ale odpowiedzalność :D

A jeżeli chodzi o tłoki, korbowody, magneta, sprzęgła, itp. to ja sie o to nie martwie :) bo mam profesjonalny i przygotowany na takie wyzwania garaż a jeżeli chodzi o części to też nie ma wielkiego problemu, Zgorzelec to miasto przy graniczne z Niemcami i mam nie całe 20 km do Czech a więc części w miare tanie i pod ręką :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry za off topic ale nie chce zakladac nowego tematu a tu akurat jestesmy przy temacie crossowek, a wiec mam takie pytanko, czy w crossowkach z silnikiem 4t (np. YZ250F) tloki i inne czesci w silniku tez tak szybko wymiekaja jak w 2t?? sorrka ale malo doswiadczony w tych sprawach jestem :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry za off topic ale nie chce zakladac nowego tematu a tu akurat jestesmy przy temacie crossowek' date=' a wiec mam takie pytanko, czy w crossowkach z silnikiem 4t (np. YZ250F) tloki i inne czesci w silniku tez tak szybko wymiekaja jak w 2t?? sorrka ale malo doswiadczony w tych sprawach jestem [/quote']

Troche żadziej ale dochodza Ci koszta wymianu fitra oleju wraz zolejem, regulacji zaworów i wymiana łańcuszka rozrzadu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...