Skocz do zawartości

Jaka kostka na jaka nawierzchnie ?


Rekomendowane odpowiedzi

Kostek na rynku jest sporo,rozne szerokosci i rodzaj bieznika. Pytanie jest czy w ogole sie sugerowac rzezba bieznika przy amatorskiej jezdzie ? czy to jest wazne tylko przy prof poziomie jazdy. Na przykladzie takiej kostki mitas C-02 zdjecie jest w linku:

http://www.barum-mitas.de/Lieferprogramm/Motocross.htm

Z tego co widze to ma ona dosc duze kostki ale mniejsza ilosc, z tabeli wynika ze jest na twarde nawierzchnie , czy to znaczy ze w blocie bedzie totalnie do bani ? czy moze przy mojej jezdzie nawet tego nie zauwaze.

A i szerokosc: ja rozumiem ze im wezsza opona tym lepiej sie wgryza w nawierzchnie ,czyli lepiej ( poza tym do cz raczej nie zaloze 140)[/url]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i szerokosc: ja rozumiem ze im wezsza opona tym lepiej sie wgryza w nawierzchnie ,czyli lepiej

 

Ciekawy temat. I tu wlasnie rowniez mam pytanie. Jako, iz moj sprzet seryjnie (wersja US) ma ogumienie

 

przod 80/100 21

tyl 100/100 18

 

natomiast wersja europejska ma seryjnie

 

przod 90/90 21

tyl 120/90 18

 

Do tego moj ma wezsza felge 1.85 vs 2.15 w EU. Ktos sie orientuje czemu tak to sobie obmyslili ?? Czy na ta moja felge 1.85 moge zalozyc jakas wieksza gume np. 110/100 ? Ma to sens czy raczej trzymac sie pierwotnego wymiaru ?

 

Ps. fajny avatar - zawsze chcialem zaszalec z pila spalinowa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja latałem na Mitasie C-02... powiem, ze guma taka sobie i tylko w teren... Na ulice sie nie nadaje bo szybko się ściera i kostki się nadłamują. Teraz przesiadam sie na coś szosowo-terenowego więc mitasik idzie w kąt...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kostek na rynku jest sporo,rozne  szerokosci i rodzaj bieznika. Pytanie jest czy w ogole sie sugerowac rzezba bieznika przy amatorskiej jezdzie ? czy to jest wazne tylko przy prof poziomie jazdy. Na przykladzie takiej kostki  mitas C-02  zdjecie jest w linku:

http://www.barum-mitas.de/Lieferprogramm/Motocross.htm

Z tego co widze  to ma ona dosc duze kostki ale mniejsza ilosc, z tabeli wynika ze jest na twarde nawierzchnie , czy to znaczy ze w blocie bedzie totalnie do bani ? czy moze przy mojej jezdzie nawet tego nie zauwaze.

A i szerokosc: ja rozumiem ze im wezsza opona tym lepiej sie wgryza w nawierzchnie ,czyli lepiej ( poza tym do cz raczej nie zaloze 140)[/url]

powiedz jaki typ nawierzchni preferujesz:

piasek/błoto/glina/kamienie/szutry/czy dziurawe drogi/ a może łaki(suche, mokre)

wtedy mozna coś wybrać

moje zdanie takie, że zamiast qpiwac nowego mitasa lepiej qpić od zawodników coś(porzadnego) po jednym dniu za powłowe tej ceny :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec tak , mitasa tego namierzylem na allegro i zaintrygowal mnie wlasnie troche dziwny bieznik jak na tylna opone. Nie chce inwestowac w opone , tylko wziac jakas uzywke , a mitasy sa najczesciej spotykane.

Wlasnie nie preferuje zadnej nawierzchni , jak wiadomo jak sie smiga po lasach i lakach to jest : twardo , piasek, korzenie , czasem mokro , a i szutrowka sie zdarzy z kamieniami, wiec nic nie moge wybrac dokladnie bo i tak nie bedzie to w 100% trafione.

PS. pila ktora trzymam na fotce nie cialem poniewaz jest to : husquarna 115cm, ponad metr prowadnicy , jak sie odpali to pracuje jak krosek setka i trzeba niezlego chlopa do obslugi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za mojego Mitasa C-02 dałem chyba ( :roll: ) 15 zł... bierznik miał jeszcze całkiem całkiem ale już sie nieźle zjechał. Kumpel kupił prawie nówke za 20 zł. W dt 80 sprawował się całkiem dobrze :D Jednak tak jak pisałem, te opony dość szybko sie ścierają.... :banghead:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do takiego motoru jak NX,120 bedzie za szeroka,maxymalnie 110 :! :

Teraz mam 120 zalozona i daje rade, a sam sie zastanawialem czy 130 to nie bedzie za duzo, ale najwyzej sie ja troche przytnie, albo sprzeda na allegro :banghead: O ile wogle ja kupie :D (narazie lipnie z funduszami :()

 

Pzdr

Simson SR 50 > Honda Transcity NX 125 > Honda XL 600 RM > Honda CBR 1000f SC 25 > Suzuki GSX-R 750 K1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta nom spoko tylko takiego najpierw bym musial znalezc :DDD Nom ale looz ;)

No tak po ch*j ma trzymac!(...)

Nie no tak kiedys na forum czytalem, ze ktos przycinal kostki bo mu obcieraly ;) A po co ma sie trzymac, tak bedzie bardziej hardcorowo :D (joke)

 

Pzdr =]

Simson SR 50 > Honda Transcity NX 125 > Honda XL 600 RM > Honda CBR 1000f SC 25 > Suzuki GSX-R 750 K1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...