Skocz do zawartości

Suzuki Gs500 - strzelanie z rury, brak mocy


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

na ostatniej przejażdżce zaobserwowałam dziwne zachowanie motocykla (Suzuki Gs500 '94):

 

Przy ok. 6 tys. miał jakby dziurę w obrotach (może mi się wydawało), był jakby słabszy, to znaczy gorzej zbierał się do przyśpieszania, a przy prędkości ok. 140 km/h momentami tracił moc. Gdy samoczynnie zwalniał strzelił kilka razy z wydechu - potem jechał już normalnie. Po jakis 100 km w pewnym momencie znowu brakowało mocy, moto jakby się zakrztusiło i koledzy mówili że z rury poszedł siwy dym, wtedy motocykl zgasł, ale po chwilowym postoju na poboczu (ok. 5 min) zapalił. Potem mogłam jechac nadal spokojnie, nawet pomyżej 140 i nic nienaturalnego nie odczułam. Wyjeździłam paliwo prawie do sucha i zatankowałam do pełna. Przejechałam 260 km (przez ten czas nic niepokojącego nie zauważyłam), znowu zatankowałam i po ok. 60 km na autostradzie jak zaczełam pycić to znowu moto na chwilke przy 140 zaczeło się szarpać, strzeliło z wydechu i wtedy już bezproblemowo przejechało resztę trasy - doszłam nawet do 170 km/h i nic się nie działo.

 

Reasumując:

- skakanie mocy przy wyższych prędkościach

- samoczynne strzelanie z wydechu

- siwy dym z rury wydechowej (zgaśnięcie motocykla)

 

Jaka może byc tego przyczyna??

 

Dodam że ja podejrzewam paliwo, gdyz pierwszy (i ostatni) raz tankowałam paliwo w Auchanie i może jakoś to paliwo chrzcza tam czy cuś. A tak zawsze tankuję na dużych stacjach do których mam zaufanie (i nigdy mi sie takie coś nie przydarzyło). Nie wiem co mnie wtedy podkusiło na tego Auchana.

 

Proszę o jakieś sugestie.

 

pzdr @starte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam że ja podejrzewam paliwo, gdyz pierwszy (i ostatni) raz tankowałam paliwo w Auchanie i może jakoś to paliwo chrzcza tam czy cuś.

 

No to masz odpowiedz.

Ja po zatankowaniu w Oszą paliwa chcialem robic regulacje gaznikow bo moja XJ zwariowala; odstapilem od tej czynnosci jak sobie przypomnialem skad jest paliwo w baku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tankuje w Geant w Warszwie na Ursynowie i nie miałem ani razu problemów. Zarówno z benzyną jak i z dieslem.

 

Ja też, ostatnio nawet zauważyłem naklejkę przy kasie że paliwo monitorowanę przez laboratorium Orlenu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tankuje w Geant w Warszwie na Ursynowie i nie miałem ani razu problemów. Zarówno z benzyną jak i z dieslem.

chyba sobie jaja robisz...

ja tam jakieś 5 lat temu tankowałem Corsę [dość mocno "rasowaną"]...

raz coś mnie tknęło i zatankowałem na Jet'ie - samochód był nie do poznania.

od tamtej pory nigdy więcej nie zatankowałem w Żą.

jeden kolega zatankował tam raz swoją Tenerę (skuszony tanim paliwem ;)) i moto nawet na trzecim biegu nie dochodził do czerwonego pola (na wyższych kończył coraz dalej od czerwonego).

też już tam więcej nie tankuje.

szkoda silników.

[Żą na Ursynowie ma się rozumieć]

różnic w cenie nie ma aż tak drastycznych.

o motocykl trzeba dbać - ja tankuję z reguly albo VP99, albo bezsiarkową na Statoil.

jak już nie mam wyjścia (trasa), to Orlen. ale nigdy "krzaki"!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czyli to raczej to dupiaste paliwo tak podzialało ;) . W silniku wszystko jest ok :?: (martwi mnie ten dym z rury, chyba że wtedy ostatni syf przez gaźniki przeszedł dlatego tak się stało).

 

Od tankowania na Auchan zbiornik zapełniłam juz dwukrotnie na fula i tylko raz mi się zakrztusił i strzelił z wydechu, ale to może końcówka paliwa co na dnie była tak podziałała. Zaraz znowu zbiornik będę miała do napełniania, więc będę obserwować jak sie moto zachowuje.

 

pzdr @starte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie robię sobie jaj. Tankowałem na markowej stacji i mi później diesel zamazł.

z "markowymi" stacjami jest taki problem, że to kwestia licencji...

jak właściciel burak i kontrola nie trafi, to paliwo nędzne.

ja też miałem problemy z BP koło Geanta. ponoć BP koło McD przy Krakowskiej też jest jakieś lipne.

ale z reguły większe prawdopodobieństwo dobrego paliwa na "sieciowej" stacji.

 

Jeszcze nigdy nie miałem problemów z paliwem z Geant.

z paliwem z Żą nie tylko ja miałem takie doświadczenia - więc coś w ty musi być...

chyba, że tankujesz tam olej. może jakiś inny jest.

albo tankujesz od niedawna, a jakość im się podniosła. nie chcę testować jednakże.

 

Jak róniez nie zauważam żadnych różnic jeśłi chodzi o VP99+.

a ja zauważam ;).

silnik pracuje kulturalniej ;),

i o wiele przyjemniej strzela z wydechu przy zamknięciu gazu.

ostatnio na BP (Radzymińska) zatankowałem z kolegą do pełna.

on 95, ja Ultimate 98.

motocykle identyko (ZX-9R '98-'99)

tempto identyko (średnie),

po 200 km (z groszami) następne tankowanie.

mi weszło ponad pół litra mniej :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dym pewnie byl dlatego ze zgals... nalecialo mieszanki i jak zapalil to spalilo wszyko ;) i tyle :)

 

a co do geanta - tankowalem tam jakies 2 lata temu bo najtaniej (do moto) i 2 razy zapchal sie gaznik... a motocykl jedwo jechal 8O wiec dziekuje za takie paliwo... a na dodatek w słynnej paliwowej afeze gdzie kontrolowali stacje to ta w geancie wyszla jedna z najgorszych w warszawie :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Na 99% siadają ci uszczelniacze zaworów. Mialem to samo. Jak masz pytania to pisz

[email protected]

A skąd takie podejrzenie. Żeby to sprawdzić to pewnie mechanika będę musiała zaangażować (ale teraz nie ma problemu, bo za niedługo na regulację go będę gs-a oddawała :D ).

 

Jaki jest koszt wymiany tych uszczelniaczy :? ??

 

pzdr @starte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Astarte miałaś barki mocy w GS-ie :?: hmmm.. dziwna sprawa  :?   :D  :mrgreen:  :D

Hahaha... :twisted:

 

Może kilka koników muszę sobie jakoś dorobić... jak ciebie wezmę za PLECACZKA to będzie jeden koń wiecej :-D (i będę miała 47 K)

 

Moze jakies fiki-miki z zaworami sie dzieja. Niech mechanik przy okazji sprawdzi luzy.

Oczywiście, że luzy sprawdzi, gaźniki wyreguluje, wyczyści, itp.

 

pzdr @starte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...