Skocz do zawartości

kilka pytań początkującego


Green-kesy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z góry chciałbym przeprosić, jeśli jakiś temat się pojawił. Próbowałem dosyć skrupulatnie szukać ich w tym dziale (zarowno opcją "szukaj", jak i "ręcznie") ale nie znalazłem odpowiedzi ;)

No to lecimy:

1. Mam mokry koniec rury wydechowej. Podejrzewam, że to olej, bo nie wyparował. Czy to źle (mieszanka idzie w wydech?) czy to normalne? Ceśli cos jest nie tak, to co z tym zrobić?

2. Chciałbym przerobić Suzukę Ts 50 (silnik RMX) na 80-tkę. Do Yamahy DT widziałem kity do przerabiania, czy można coś takiego znaleść do suzuki? Jeśli tak, to gdzie? Wystarch to zamontować, czy trzeba np. wzmocnić wał?

3. Jak ustalić odpowiednią ilość mieszanki? (Wydaje mi się, że trzeba pokręcić którąś śrubą w gaźniku, ale jak poznam, że jest ok?).

Na razie chyba wszystko... Z góry dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. To normalne, nie przejmuj się.

2. Nie mam pojęcia o tych motocyklach, aczkolwiek wał rzeczywiście może nie eytrzymać tych obciążeń, znaczy się szybciej będzie się zużywał

3. Należy ustawić odpowiedni poziom w komorze pływakowej (ustawienie pływaka) oraz wysokość iglicy -tego się nie ustawia śrubą, lecz ustawiasz zawleczkę na iglicy. Im zawleczka wyżej tym iglica niżej i uboższa mieszanka = mniejsze spalanie.

 

Jesli nie masz instrukcji to poprawnośc ustawień sprawdzisz po kolorze elektrody środkowej na świecy (po nagrzaniu silnika min. 10km jazdą)- powinna mieć kolor piaskowy, jeśli będzie ciemna znaczy że zbyt bogata mieszanka. I odwrotnie. Powodzenia :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!

Jeszcze jedno pytanie:

Chciałem wymienić łańcuch... Zdjąłem stary, zaniosłem do sklepu, koleś dał mi nowy, zakładam, a to co najmniej 15 ogniw z dużo 8O ...

Przy pomocy Ojca udało mi się go skrócić, ale wydawało mi się, że teraz łańcuchy kupuje się już na odp. długość...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Chciałbym przerobić Suzukę Ts 50 (silnik RMX) na 80-tkę. Do Yamahy DT widziałem kity do przerabiania, czy można coś takiego znaleść do suzuki? Jeśli tak, to gdzie? Wystarch to zamontować, czy trzeba np. wzmocnić wał?

http://www.sklep.mieloch.pl/

Przydało by sie kupić wzmacniana korbe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Green-kesy mialem taką samą TS-ke i rozmawialem z wlascicielem firmy MotorLand ktora jakis czas temu zajmowala sie sprzedaza glownie TS-ek z japonii, renowacja i sprzedaza. Czlowiek powiedzial ze Ts-ka ma mocny wał z duzym zapasem i jezeli jest w dosc dobrym stanie to 70cc go nie obciazy. Sam mialem taki zestaw i spisywal sie elegancko!! Ja dalem chyba 470zl (drozej niz do TS chlodzonej powietrzem z racji tego ze trzeba zmienic takze glowice).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydawało mi się, że teraz łańcuchy kupuje się już na odp. długość...

Racja, jak pójdziesz do sklepu i podasz jaki masz motocykl to sprzedawca w katalogu sprawdzi jaką masz długość łańcucha i dobierze odpowiedni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, jak pójdziesz do sklepu i podasz jaki masz motocykl to sprzedawca w katalogu sprawdzi jaką masz długość łańcucha i dobierze odpowiedni

Taka jest teoria ale w praktyce jak kupowalem lancuch do TS to bylo 5 modeli, kazdy z inna dlugoscia i i tak powiedzieli zeby na wszelki wypadek kupic dluzszy :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

żeby nie śmiecić, dodam w tym temacie:

Z rury wydechowej (nie z końcówki, tylko z tego połączenia z tłumikiem) na wahacz kapie mi czarny olej. Po zatkaniu tłumika nic nie dymi. Podejrzewam, że to przez zbyt bogatą w olej mieszankę (że jest zbyt bogata to pewne- świeca jest czarna). Czy ktoś mógłby mi powiedzieć gdzie powinna być ta śróba od regulacji składu mieszanki? żeby zmniejszyć zawartość oleju trzeba ją odkręcić, czy dokręcić (na chłopski rozum dokręcić, ale wolę się upewnić :D ) i +/- o ile (to kwestia ćwierci obrotu, czy dwóch?)

 

Pozdrawiam!

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...