Skocz do zawartości

No pierwsze wrażenia z XT-kiem!


Rekomendowane odpowiedzi

No teraz kiedy emocje już opadły mogę napisać cosik ze spokojem...

Tak, więc właśnie zrobiłem już jakiś 1000 km (80 % w lesie) i muszę stwierdzić dwie rzeczy...

Jeżdżę na kochach, ale strach nim przy wyższych prędkościch ostro w zakręty włazić (przynajmniej na razie) przez jego masę (160 kg) i trudność prowadzenia (w porównaniu do setek np.). Po drugie wbrew pozorom do nie wyczynowej jazdy po lasach nadaje się całkiem, całkiem... :twisted: 80 km/h spokojnie przejdzie przez każdą przeszkodę (w granicach rozsądku :P ). No, ale do skoków się nie nadaje. ;) Przypadkiem miałem przyjemność (?!) sprawdzić jak przedobrzyłem na uskokach.

No a moc silnika sprawia, że nie muszę skakać po biegach, bo silnik na ostatnim biegu bez problemu zbiera się od 50 km/h. I spokojnie rwie laka do 3-ego biegu włącznie.

Ponadto nie znalazłem jeszcze na niego góry. :twisted:

I jeszcze jedna kwestia muszę rozebrać gaźnik i zobaczyć o co biega, bo mi pali 10 litrów na sto! :? 8O

Nie zmienia to faktu, że jest fajnie i mam sprzęt w końcu. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

I jeszcze jedna kwestia muszę rozebrać gaźnik i zobaczyć o co biega, bo mi pali 10 litrów na sto!  :?   8O  

Ja mam Dr 600 i pali mi ok 7 L wiec najlepiej jak opuscisz troszeczke plywak i bede ci palic mnie ;) moj na poczatku tez palil ok 10 L i opuscilem plywak i teraz wszystko gra ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 litrów to zdecydowanie za dużo, gdzieś w archiwum jest temat pt:"Ile palą wasze enduraki" poszukaj tam bo wydaje mi się że ktoś pisał też o XT.

Endurak tej pojemności (nie tuningowany) powinien palić w okolicach 5-7 litrów w zależności od kierowcy.

Na mojej stronce masz opis XT600, z danych testowych wynika że powinien palić w granicach 5l z kawałkiem.

Tu jest bezpośredni link:

http://data7.exo.pl/kml/xt.htm

 

 

Ja mam Dr 600 i pali mi ok 7 L wiec najlepiej jak opuscisz troszeczke plywak i bede ci palic mnie  moj na poczatku tez palil ok 10 L i opuscilem plywak i teraz wszystko gra  

 

Pływak czy iglicę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może go nie oszczędzam, ale przy spokojnej jeździe nie było różnicy. Gaźnik w częsciach, iglica była na swoim miejscu. Podgiąłem tą blaszkę przy iglicy na odpowiednią wartość. Ustawiłem dysze na 2,5 obrotu... Zobaczymy co wyniknie z tego. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pływak czy iglicę?

 

w iglicy masz igle na ktorej jest zawleczka ( sa bodajze 3 poziomy ustawienia, 3 wciecia na igle) to ustawiasz i wtedy zmienia sie polozenie minimalne iglicy i dostaje mniej benziny, no i mniej pali

u mnie w miescie jak gadalem z klientami od 600 to mowili o 12l na 100 w terenie, no wiec coz ;)

 

wiec iglica a nie plywak, plywka jest odpowiedzialny za napelnienei zbiorniczka w gazniku benzyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może go nie oszczędzam, ale przy spokojnej jeździe nie było różnicy. Gaźnik w częsciach, iglica była na swoim miejscu. Podgiąłem tą blaszkę przy iglicy na odpowiednią wartość. Ustawiłem dysze na 2,5 obrotu... Zobaczymy co wyniknie z tego.  :roll:
ja ustawilem dysze na 3 obroty:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w iglicy masz igle na ktorej jest zawleczka ( sa bodajze 3 poziomy ustawienia, 3 wciecia na igle) to ustawiasz i wtedy zmienia sie polozenie minimalne iglicy i dostaje mniej benziny, no i mniej pali

 

Wiem jak się ustawia iglicę i dlatego zadałem pytanie "pływak czy iglicę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...