Skocz do zawartości

Wektor 250


kowal g
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżdżę na tym motorku na kursie. Za dużo się nie znam na motocyklach, ale ten jak się go dobrze nie rozgrzeje to gaśnie na luzie ( oczywiście na zimnym silniku ). To chyba nie jest normalne? ;) No i ten plastik... zegary, kierunkowskazy... Ale za tą cenę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie do tej pory niebyło problemów , a teraz nawet kontrolka luzu szwankuje , świeci raz na luzie raz na drugim biegu. Zobaczymy rano jak będzie zupełnie zimny.

 

Trzeba zdecydowanym ruchem wbijać biegi, bo inaczej jest rozbieżność między kontrolkami a stanem faktycznym. Na początku też sobie nie radziłem, ale można się przyzwyczaić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest tylko jeden zegar i niejest plastikowy tylko niklowany.

 

Japońce, Koreańczyki itp nakładają chrom/nikiel na plastik :D

ładnie wygląda do momentu kiedy się nie odrapie w tedy wychodzi chamski zżułkły plastik (it's not funtastic)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Japońce, Koreańczyki itp nakładają chrom/nikiel na plastik Wink

ładnie wygląda do momentu kiedy się nie odrapie w tedy wychodzi chamski zżułkły plastik (it's not funtastic)

Naszczęście w wektorku niema chromowanego plastiku jest telko prawdziwy chrom i trochę niklu na zegarze dlatego jest taki żułtawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio jeździłem na Wektorze 150. 2-cylindrowy 4T. Skrzynia biegów normalna (1-na dół, reszta w góre). Jako, że latam na enduro to pozycja za kierownicą wydawała mi sie dziwna. Miałem bardzo ugięte ręce :P Może tak ma być :P nie wiem :mrgreen: Co mnie zdziwiło moto kręci się do 13-14 tys obrotów. (kumpel ma Honde 125 ccm 4T i wykręca max 7 tys) To chyba dużo :D Przyśpieszenie fajne ;) Prędkość też. Na 1/4 gazu ( bo moto na dotarciu podobno ) na ostatnim biegu leciałem po prostej około 110... i po odkręceniu manetki jeszcze szło do przodu :( ale nie sprawdzałem ile wyciśnie :P Hymmm hamulce też fajne. Łatwo można dozować siłe nacisku. Oczywiście o rozruszniku nie musze wspominać :P

Jedyny minus tego moto to dźwięk... o dziwo wszystko zależy od regulacji gaźnika :roll: bawiliśmy się nim i moto zachowywało się różnie... raz od 2-7 tys chodził jak normalny choper, lecz po przekroczeniu tej granicy zaczynał drzeć się jak szlifiera... raz zrobiliśmy tak, że kręcił do 10 tys i na całej lini chodził tak jak powinien.. ale jeździł kijowo ;)

Teraz go wyregulował tak, by dobrze chodził, to zaraz po odpaleniu ma dźwięk jak szlifiera co mnie dobija ;)

 

Pozdrawiam

i sorki za błędy :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Elo! Po przeczytaniu artykulu w ŚM nasuneły mi sie pewne refleksje. Jezdze od 3 dni (60 km) Wektorem 150. Otoz chce powiedziec iz w instrukcji od mojego wektora jest napisane aby sprawdzic dokrecenie srub, aczkolwiek tak samo jak w 250 odkrecila mi sie klamka sprzegla, natomiast z bakiem nie mam zadnych problemow (jest odpowietrzony). W 150 jest rowniez niechlujnie polozona instalacja elektryczna ale nie pod tylnym blotnikiem a pod listwa ozdobna na boku, zreszta to juz poprawilem chowajac ja calkiem pod ta listwe. Moj wektor posiada takze centralna podstawke (boczna tez), podnozki sa normalnie "ustawione", sprzeglo chodzi normalnie, jak i klamka chamulca dziala lekko. Nie wiem moze to wynika z mniejszej pojemnosci ale nie odczuwam zadnych wibracji i lusterka nie drgaja. Moim zdaniem sprzedawca (Dealer w W-wa Al. Krakowska) moglby sie bardziej przylozyc do przegladu zerowego poniewaz mialem niedokrecone sruby tylnego kola SICK!!! Aczkolwiek uwazam ze za ta cene jest to dobry motocykl dla kogos kto przesiada sie z rometa i ma troche pojecia jak obchodzic sie z motocyklem. Fakt ze trzeba na niego "uwazac" i dokrecac sruby ale to moze wyrobic pozytywne nawyki.

 

P.S. Obrotomierz dzialal dziwnie (raz dzialal a raz nie, ale poprawienie stykow wiazek elektrycznych rozwiazalo problem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...