Skocz do zawartości

analizator spalin


zibik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli masz na kolankach wydechów śrubki, to możesz je wykręcić i wkładać w każde kolanko z osobna sonde analizatora ( o ile się zmieści). Jeśli nie masz, to wsadzając sonde w rure wydechową od tyłu uzyskasz mało wiarygodny odczyt już przy układzie wydechowym 4 w 2, a co dopiero 4 w 1. Poprostu nie będziesz w stanie ustawić wszystkich cylindrów tak samo. Jeśli chesz ustawić sprzęta bardzo dobrze, to możesz zakupić sobie świece colortune (poszukaj w archiwum). Ja właśnie dzisiaj sprezentowałem sobie takie cudeńko i moja xj chodzi teraz równo jak honda ;), żadnych szmerów szarpań na jałowym spowodowanym nierównomiernym biegiem jałowym. Nie zapomnij jedak, że ustawianie składu mieszanki musisz połączyć z porządną synchronizacją, gdyż inaczej sprzęt bedzie chodził jak stara kufa na wybiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy mojej xj są śrubki na kolankach,więc jest to możliwe a sposób ten wydwje mi sie dokładniejszy niż colortune.Wiem oczywiście że przed składem mieszanki reguluje sie najpierw poziomy ,dopiero potem skład mieszanki i dopiero synchro.A pytałem sie o to ponieważ mam dostęp do analizatora.Robiłeś tak kiedyś Idaho?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Analizatorem nie robiłem, colortunem już tak, działa naprade fajnie.

Jeśli w Xj masz YICS, to musisz pamiętać aby zablokowac kanały podczas synchrnizacji. Polecam ci stronę: http://www.xjowners.com/ znajdziesz tam troche ciekawych rzeczy.

 

Ps. Po ustawieniu składów mieszanki i synchronizacji dobrze jest jeszczeraz sprawdzić skład, gdyż jest on zależny od podciśnienia w krućcu, które to zmienia się podczas synchronizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem' date=' ale w samochodach, ale w moto masz inaczej no bo tzreba synchro zrobić[/quote']

 

Moim zdaniem tylko w samochodach z jednym gaźnikiem nie robi się synchro-a jak były dwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o synchro chodziło mi, że robi się w moto, no a do 2 gaźnikowych samochodów był wakuometr do zrobienia synchro, ale 2 gaźnikowców nie było mi dane oglądać, ani tymbardziej robić :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...