Skocz do zawartości

ETZ 251 krzywka, przerywacz [problem]


SizeeR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siema...

W mojej ETZ 251 gorny martwy punkt w jakim znajduje sie tlok nie pokrywa sie z maksymalnym rozwarciem sie stykow przerywacza.

A skad przekonanie ze powinno sie pokrywac?

Czy to jest normalne?

To zalezy.

Jak wyglada sprawa u was?

U mnie bylo tak' date=' ze krzywka otwierala przerywacz w niewlasciwym miejscu, a mianowicie nie na poczatku 'garbu' (w miejscu gdzie jest najbardziej strome wzniesienie profilu) tylko kawalek dalej. W efekcie nawet minimalny luz na lozyskach walu powodowal bardzo duze zmiany wyprzedzenia zaplonu. Pomoglo doszlifowanie powierzchni czolowej krzywki w miejscu styku z wirnikiem. Teraz sprawa wyglada tak, ze przerywacz otwiera sie we wlasciwym momencie i ma mniej wiecej stala wartosc przerwy przy przejsciu przez garb krzywki.

Wal napewno nie jest przekrecony.

Nie musi byc przekrecony zeby krzywka byla zle osadzona. A wplywaja na to takie elementy jak:

-niewspolosiowosc wirnika wzgledem walu (nierownosci powierzchni stozkow, zanieczyszczenia)

-niewspolosiowosc krzywki wzgledem wirnika (nierowne powierzchnie styku krzywki i wirnika, skrzywiona sruba mocujaca wirnik i krzywke)

Czy to moze byc wina krzywki?

Moze byc. Sprawdz czy przerywacz otwiera sie we wlasciwym momencie i czy podczas obrotu walem nie nastepuje 2-krotne otwieranie przerywacza lub dziwne zmiany wielkosci przerwy (powinna najpierw szybko wzrosnac a nastepnie powoli malec).

Jak ja zdjac?

Po odkreceniu sruby powinna wyjsc bez problemu, ewentualnie lekko podwaz ja srubokretem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luk jesli chodzi Ci o te srube imbusowa na wierzcholku walu to wlasnie nie moge w zaden sposob jej ruszyc :/

Klucz obraca sie w lbie sruby? To sprobuj chwycic ja z zewnatrz jakas zabka. Dobrze byloby tez nagrzac leb sruby palnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...