Skocz do zawartości

Co to jest za motocykl?


GaCek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Piotrek

Przód moim zdaniem na pewno Jawa perzak 250, błotniki też. Ale ta rama to jest zagadka bo ma jakieś dziwne przetłoczenia których Jawa Perzak chyba nie miała. Szukam juz od 1,5 godziny w necie i po przejrzeniu wszystkich jawek wraz z prototypami takiej ramy nie znalazłem. Wśród motocykli NSU tez nie widziałem takiej ramy. A zbiornik nie wygląda mi na Jawe. Mam nadzieje ze ktos będzie wiedział od czego to rama bo ciekawy jestem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.. tak przyjrzałem się temu zdjęciu.. kiedyśw moje ręce trafiły części od DKW SS (chyba SS) 350 ... baaardzo starego moto.. i on właśnie miał taką ramę... ale reszta z deka inna więc wygląda to na ciekawego składaka :-)

 

Pozdrawiam

 

 

Zmiana.. to chyba jest więcej od DKW... nie tylko rama.. oj sprzedałeśkawałek łądnej historii.. i kosztownej ;-) mocowanie silnika jest takie jak w mojej ex dekawce... siodło też.. tylny błotnik też... nie wiem czy w całości to nei jest jaiiś model DKW.. ale dużo elementów jest identycznych z tymi od dekawki którą ja posiadałem... :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale DKW mialy silniki 2T a to jest dolny 4T.

 

Mnie sie wydaje ze to jest skladak:

-przod od perzaka

-bak i pare innych czesci od DKW jakby (przynajmniej bardzo podobna)

-rama - trudno mi powiedziec, szczerze mowiac pierwszy raz taka widze

-silnik tez jest dla mnie zagadka, ale jest tak pokombinowany ze faktycznie moze byc cos ze starych NSU (raczej ciezko znalesc podobny silnik w tej marce, ale nie znam wszystkich, wiec biore pod uwage) lub nawet bardziej egzotycznych w stylu FN lub Columbusa (ich styl kombinacji formy na stosunkowo malych silnikach)

-puchy boczne WFM/WSK

 

 

Ta rama mnie troche dziwi, bo to jest otwarta konstrukcja z silnikiem jako elementem nosnym i w dodatku konstrukcja z profili i na suwaku.

Nie znam wszystkich modeli Jawy, ale mnie to nie bardzo wyglada na czeska konstrukcje.

Kurcze motocykl wyglada jakby byl pomieszniem 2 epok:

-przed sama 2 wojna swiatowa

-po 2 wojnie

a to dlatego ze takie silniki byly charakterystyczne dla czasow sprzed wojny (po 2 wojnie dolniaki byly juz w zasadzie przezytkiem) a suwaki i zaieszenia teleskopowe weszly raczej juz po wojnie.

 

Niemniej jednak jest to ciekawa konstrukcja, nawet jesli to skladak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...