Skocz do zawartości

chohlik czy co


Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanko motor się gotuje ale wentylator się nie podłącza GSXR750

 

 

zrob tak: zdejmij kabel z czujnika w chlodnicy i dotknij do masy obojetnie kiedy, nawet bez odpalania silnika. jak wiatrak chodzi, to znaczy, ze wentylator i prad do niego jest ok. szukaj winy w czujniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podejrzewałbym pompę cieczy chłodzącej- silnik się gotuje' date=' ale wentylator się nie włącza bo .... chłodnica jest zimna. Sam miałem taki przypadek w samochodzie[/quote']

jest ciepła ? więc to nie to

hmmm co masz na mysli mowiac ciepla??? wentylator załącza sie przy ok 95 stopniach wiec dla mnie to nie jest cieple tylko gorące,sprawdz termostat moze nie puszcza plynu albo nie otwiera sie do konca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chcesz sprawdzić masę na chłodnicy to najlepiej weź miernik (woltomierz) a jeśli nie posiadasz to zrób prowizorkę czyli żarówkę 12V z przylutowanymi przewodami ;) i podłącz jeden przewód do chłodnicy a drugi do plusa zasilania (najlepiej na akumulatorze) jeśli żarówka świeci to masa jest na chłodnicy jeśli nie to sprawdź czy śruby , którymi jest dokręcona nie są przerdzewiałe bo to może powodować izolację i jednocześnie brak masy na chłodnicy. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, często czujnik zamyka obwód, ale spotkałem się też z czujnikami masującymi (to takie do których dochodzi tylko jeden przewód) i wtedy do mocowania śrub chłodnicy dochodził przewód masowy.

 

Wersja z uszkodzonym korkiem chłodnicy jest prawdopodobna. Jeśli spuszcza ciśnienie za wcześnie to obniża się temp wrzenia płynu. Może dochodzić do tego, że wrze on wcześniej niż włącza się Wentylator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...