Skocz do zawartości

Cisnienie w oponach


Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator
ja mam w rowerze kolo 5 a kolega w kolarce +/- 10

 

To jeździj dalej na rowerze :D

 

W błoto pompujcie 1,0 - 1,1 atm. Na sucho 1,5. Więcej nie ma sensu, traci się możliwość kontrolowania przodu w zakrętach, a tył nie wybiera dobrze przy odkręcaniu.

 

Krzywienie się felg to ryzyko wpisane w jazdę i tyle. Trza się pogodzić. Wszystko jest przecież do wyprostowania :D

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup sobie klucz do szprych motocyklowych, mozna za mala kase wyprostowac felge samemu, moj ojciec mi zawsze w tym pomaga, przeszprychowal mi 2 nowe piasty w rowerze i z motocyklem sobie tez poradzil, tylko klucz do szprych w motocyklu jest troche wiekszy wiec radze nie kupowac w rowerowym,

 

jezeli felga nie jest pogieta w ten sposob ze jest wbita do w strone osi tylko pogieta na bok to po prostu moze pokrzywila sie przez to ze szprychy byly za slabo ponaciagane (brat mial tak w rowerze),

moim zdaniem lata ci zapewne na boki, pokrec to zobaczysz,

przyloz krede do opony i zobacz w ktorym miejscu ci lata, no i wtedy jak jestes inteligentny to bedziesz wiedizal w ktora szpryche musisz pokrecic, a jak nie chcesz myslec to metoda prob i bledow ktorej nie polecam :D

 

a jak ci sie wbila w strone oski to musisz chyba wykrecic wszystkie szprychy i isc do wulkanizatora (u mnie takie cos robi) i tam ci felge wyprostuja na specialnej prasie (aluski tak prostuja wiec felge motocyklowa tez wyprostuja,

 

jak nie chcesz bawic sie w krecenie szprychami to robia takie cos za 30zl/szt tylko nie pamietam gdzie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prostowanie felg w rowerze mam w małym palcu .Mam wbita do w strone osi ,narazie nie bede tego ruszał tez mozna latac z pogientą nie przeszkadza mi to bardzo przy okazji zrobie jak np. łozyska bede wymieniał,tylko teraz napompuje ją troche bardziej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...