Skocz do zawartości

Moja nowa VFR !!!!!


gonzo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moje kolejne pytanko dotyczy oleju. Zmierzyłem jego poziom (opierając na gwincie) i jest za niski. Co mam dolać? Nie wiem na jakim oleju do tej pory jeździł (sprowadzony ze Szwajcarii). W domu mam syntetyka 10W50, mogę go użyć czy lepiej zastosować półsyntetyk? Chodzi mi tylko o małą dolewkę. Pełną wymianę i tak zrobię u Pawła w serwisie.

Przebieg (licznikowo): 83 tyś.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy już nie mieści się w tolerancji ? Czy jest to w tolerencji tylko że mninimalny stan ?

 

Jak poza tolerancją to musisz się liczyć z tym, że dolejesz na pewno 5-6 setek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość SirAdam

Gratuluje i ja udanego zakupu.

Z regoly VFR sa w Niemczech na syntetyku jezdzone, mysle ze w Szwajcarii tez.

Ja do mojej leje Motul Ester V5100 (10W40) - jest super.

 

 

 

SirAdam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gonzo odwazny jestes ja bym tam wolal nie ryzykowac i wymienic ,w koncu majatek to nie jest a zjeb.. silnik mozesz  

pozatym nie masz pewnosci czy syntetyk byl wczesniej bo jesli nie to mozesz miec duzo wieksze wydatki.

 

poza tym, ch*j wie, kto i ile na nim jezdzil. to powinna byc pierwsza wymiana w nowo zakupionym motocyklu.

 

a wracajac do tematu: GRATULUJE!!! naprawde zajebisty sprzet, chociaz kwintensencja VFR jest RC36 (taka dosiadam ;) ) :mrgreen:

 

P.S. nie wiem, czy powinienem, ale zazdroszcze rozrzadu na srubki. co roku bym sobie ustawial idealnie - bo nic mnie to nie kosztuje, a plytki niestety tak, mimo wiekszej trwalosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Moje wrażenia po przejechaniu pierwszych 100km? Całkowicie pozytywne!

 

- pierwsze co zauważyłem po przwesiadce z GS'a to bardzo precyzyjna skrzynia biegów, o niebo lepsza niż w Gs'ie; zero problemów ze znalezieniem luzu; leciutko chodząca dźwignia; Super!

- silnik jest bardzo elastyczny, szybko się rozgrzewa i bardzo "przyjazny" w oddawaniu mocy, kultura pracy niesamowita

- ten motocykl żyje na trasie, tam czuje się najlepiej; wyjechałem kawałek na wylotówkę z Warszawki jadę, jadę patrzę na zegar a tam ponad 180km/h - w życiu bym nie powiedział (mam podwyższoną szybę GIVI); oj coś czuję, że przez wakacje dużo sobie na niej popodróżuję :lol:

- czytelne wskaźniki; wskaźnik poziomu paliwa-genialny (jak to ułatwia życie...)

- dobrze usytułowane lusterka

- rozczarowały mnie trochę hamulce, przód niby dobry ale...(może to klocki?), tył b. słaby (w Gs'ie był mocniejszy), jak za 100 lat uzbieram kasę to obowiązkowo kupuję przewody w stalowym oplocie ;)

 

To chyba wszystko co przychodzi mi do głowy...

Trzymajcie się...kierownicy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniaj olej jak najszybciej na nowy, i ogranicz sie z jezdzeniem na tej mieszance. Sprawa jest bardziej powazna niz ci sie wydaje. Co do oleju, to proponowal bym polsyntetyk, motul 10W40 jest bardzo dobry i w miare tani. Poszukaj na forum, juz było wiele o laniu pelnego syntetyku do motocykli i niektórych konsekwencjach. Do VFR zalecany jest połsyntetyk, i takiego powinienes uzywac.

 

Pozdro i 3mk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do VFR zalecany jest połsyntetyk, i takiego powinienes uzywac.

 

Właśnie wymieniłem olej w swojej VFR'ce na full syntetyk Castrol - taki mi polecił mechanik. Czy skoro nie mam oleju, który zalecany jest przez producenta (10W-40) musze liczyć się z jakimiś przykrymi w skutkach konsękwencajmi ??

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość SirAdam
Właśnie wymieniłem olej w swojej VFR'ce na full syntetyk Castrol - taki mi polecił mechanik.

 

akurat ten syf musiales wlac ? :roll:

biedny motor.

 

Czy skoro nie mam oleju, który zalecany jest przez producenta (10W-40) musze liczyć się z jakimiś przykrymi w skutkach konsękwencajmi ??

 

co to ma znaczyc ?

napisz jaki wkoncu wlales.

 

 

 

 

SirAdam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...