Skocz do zawartości

Moja nowa VFR !!!!!


gonzo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

caly Ketchup :mrgreen: aku bezobslugowe jak nazwa wskazuje jest bezobslugowe, a nie bezotwieralne ;) :mrgreen: da sie otworzyc i wymienic spoko elektrolit jak sie ktos uprze. sluzy do tego zaslepka widoczna nawet na zdjeciu (takie wypuklo wklesle na przemian, po srodku aku). problem tkwi w ilosci elektrolitu, bo te aku sa z tzw. pampersem i do pelna sie ich nie zalewa, ale tak, aby ten pampers (czyli plyty) zawsze byly ciut zamoczone w elektrolicie, ale tez nie za duzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

caly Ketchup aku bezobslugowe jak nazwa wskazuje jest bezobslugowe' date=' a nie bezotwieralne da sie otworzyc i wymienic spoko elektrolit jak sie ktos uprze. sluzy do tego zaslepka widoczna nawet na zdjeciu (takie wypuklo wklesle na przemian, po srodku aku). problem tkwi w ilosci elektrolitu, bo te aku sa z tzw. pampersem i do pelna sie ich nie zalewa, ale tak, aby ten pampers (czyli plyty) zawsze byly ciut zamoczone w elektrolicie, ale tez nie za duzo[/quote']

 

a oto odpowiedź POLAKA :mrgreen: , wszystko da się zrobić u nas :mrgreen: , wiem o tym :mrgreen: , tyle że producenci piszą że otwarcie takiego aku powoduje jego zniszczenie - nie wiem dlaczego i nie zastanawiałem nad tym, jeżeli ten kolo tak zrobił - spox, to jego sprzęt ;)

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a oto odpowiedź POLAKA ' date=' wszystko da się zrobić u nas , wiem o tym , tyle że producenci piszą że otwarcie takiego aku powoduje jego zniszczenie - nie wiem dlaczego i nie zastanawiałem nad tym, jeżeli ten kolo tak zrobił - spox, to jego sprzęt

pzdr[/quote']

pierwsze slysze, powaznie 8O ja kupilem moto z padnietym aku, na ktorym... smigam do dzis po regeneracji, czyli: otworzeniu, przeplukaniu, zalaniu nowym elektrolitem, a pierwotnie nadawalo sie jako ozdoba garazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To taki psełdo chwyt marketingowy. "Akumulator bezobslugowy nie dziala, to znaczy ze trzeba kupic nowy (do vfr 180 zeta)," a to kuku prawda. Bezobslugowy znaczy ze akumulator jest szczelny i nie wydobywa sie z niego NIC, a co za tym idzie nie trzeba go napelniac elektrolitem co jakis czas. Ale jak elektrolit w środku jest juz do niczego, to POLAK POTRAFI i mozna go bez problemu zalac nowym elektrolitem i dziala jak nowy. Problem pojawia sie dopiero po kilku "regeneracjach", jak plytki w środku sie zniszczą. A propos.... akumulatory bezobslugowe to nie to samo co żelowe. To tylko tak na boku, bo wielu ludzi myli pojęcia. Sam kupowalem aku w sklepie i sprzedawca-"znawca" do samego końca tlumaczyl mi ze ten aku co kupilem to żelowy tylko sie elektrolit leje ;) :P ;) . Żelowe sie zaczynają od 300 zeta w góre.

 

 

Pozdro i 3mk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsze slysze' date=' powaznie ja kupilem moto z padnietym aku, na ktorym... smigam do dzis po regeneracji, czyli: otworzeniu, przeplukaniu, zalaniu nowym elektrolitem, a pierwotnie nadawalo sie jako ozdoba garazu[/quote']

 

no cóż człowiek sie uczy całe życie, ważne żeby w miejscu nie stać :P , reanimowałem obsługowe aku i to nawet po 3 lata jeszcze gadały, a próba reanimacji bezobsługowego ( w moim moto), fakt miał już 8 lat, nie przyniosła żadnych rezultatów - może już był za stary ;)

 

myślę że sztuczka polega na innych skałdnikach płyt i elektrolitu w obu przypadkach

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę że sztuczka polega na innych skałdnikach płyt i elektrolitu w obu przypadkach

mozliwe, tyle, ze ja swojego reanimowalem, jak napiecie na zaciskach mial ponizej 5V, czyli wg teorii - nie do uratowania. wlalem zwykly elektrolit i aku trzyma spoko 12.2-3V okolo miesiaca bez ladowania. nie ma za to pelnej pojemnosci (mierzylem) i zamiast 12Ah, mam okolo 7-8Ah, ale VFR to dobry sprzet i odpala zawsze za pierwszym strzalem :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlalem zwykly elektrolit

 

spox, aby tylko nie nie zrobił booooooooooom :mrgreen: , bo zwykle aku są przeca "wentylowane", a tam pewnie sztuczka polega na ciśnieniowym skraplaniu oparów, widziałem 14 lat temu w robocie jak wygląda zwykłe aku, po zrobieniu boom bo jakiś kolo inne korki wkręcił, takie bez otworków went., ale tam niech ci Młody służy

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisalem ostatnio wlasnie poscik z pytaniem "jaki tlumik do vfr", ale niestety nikt nie pomół. W swojej mam orginalny, i jest cichy jak cholera. Chce zmienic, ale nie wiem na jaki. Ostatnio wypatrzylem fajnego scorpiona, z wkladką-dopuszczony do ruchu drogowego, i ma atest, a jak wkladke odkręcisz (3 min) to masz pusty tlumik, ale koszt to okolo 1000 zeta. Jak nie znajde innego to wezme ten. Jak macie cos lepszego/tanszego/..... to naskrobcie cos.

 

Dzieki.

Pozdro i 3mk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość SirAdam

Chcesz cos glosnego i taniego co kradnie moc z silnika,

czy tez szukasz porzadnego tlumika ktory nie tylko nie kradnie mocy to jeszcze kilka konikow wyciagnie z silnika ?

Jezeli to drugie to przychodza mi tylko 2 firmy na mysl;

 

http://www.bos-exhausts.com

 

http://www.akrapovic-exhaust.com

 

sa to jedyne firmy ktore zasluguja na uwage.

Reszta to moim zdaniem zlom.

 

Ale to tylko moje zdanie :P

 

 

 

SirAdam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,równiez posiadam vfr z 95r.Sam sie rozgladam za fajnym wydechem(tylko nie ryczacy,lecz taki delikatnym).Mam w chwili obecnej orginalny,ladnie gada(nie cza z zatyczkami do uszów jezdzic :mrgreen: ) lecz nie oddaje w pelni dzwieku z V4.

 

SirAdam

http://www.bos-exhausts.com

http://www.akrapovic-exhaust.com

niestety nie maja na liscie vfr z95 :P

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...