Skocz do zawartości

Inteligentne światła


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

a moze to po prostu zwykłe światła

 

nie na bank to sa te inteligentne ! dlugosc zielonego zalezy od kolejki samochodow, ktore sie znajda na krzyzowce ! jak jestem sam to wystarczy, ze wjade na zielonym i kontem oka widze zapalajacy sie pomarancz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas są światła, ale chyba na czujniki ruchu :?:

 

Bo nie ma żadnych śladów na asfalcie po zatopionych czujnikach :?

 

PS: Nawet nie wiem czy istnieją światła na czujniki ruchu, i nie mam pojęcia jak działają u mnie w mieście :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS: Nawet nie wiem czy istnieją światła na czujniki ruchu, i nie mam pojęcia jak działają u mnie w mieście

jest to zagadnienie z automatyki transportu, spotkalem sie z czyms takim, najczesciej wykorzystuje sie to do zliczania pojazdow, do obliczania predkosci (wtedy na autobanie wyswietla ogranicznie np, jak pojazdy przed jada wolniej - nastapi powolne i bezkolizyjne wyhamowanie ruchu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem!

 

Ja tez to przezylem :banghead:.

Wracalismy z Draco poznym wieczorem z wyjazdu na Gore Zar. No i nie zlapalo dwoch motocykli, bo stanelismy obok siebie na takich swiatlach. Pozna pora, zero aut... W koncu pojechalismy na czerwonym :P.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w takiej sytuacji podjeżdżam motocyklem na przejście na pieszych i naciskam guzik. Wolę tutaj trochę nagiąć przepisy niż przejeżdżać na czerwonym. Gdy nie ma guzika to sprawa się komplikuje -> ale zawsze można skręcić w prawo i później zawrócić :D.

 

No wlasnie juz kilka osob mowi o naciskaniu guzika a ja sobie tego nie moge wyobrazic.

Przeciez przejscie i guzik jest do przejscia dla nas ktorzy i tak maja zielone kiedy my mamy czerwone a wiec naciskajac na zielonym dla nich u nas sie nie zmieni.

No chyba ze podjezdzacie na pasy i do swiatem dla tych ktorzy maja ten sam kierunek co moto no ale to kawal drogi i zakrecic by trzeba.

Mnie raczej wylapuja a przejezdzam wtedy centralnie przez petle i powoli ale u mnie metal i chrom a nie plastik 8) :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś Piomay próbował coś zdziałać w tym kierunku (zresztą artykuł publikowany był pózniej w ŚM), ale widać na niewiele się to zdało. Nadal w Poznaniu wieczorem można sobie stać i czekać... :D Może trzeba by faktycznie, tak jak zaleca pani z ZDM'u zacząć zgłaszać skrzyżowania na których światła nie reagują. Może wtedy ktoś dostrzegłby wielkość problemu.

Zapodaje link do artykułu -> http://www.piomay.riders.pl/art/wywiad.html

 

Jeszcze taka sytuacja. Kiedyś podjechaliśmy w środku dnia z kumplem w 2 motocykle na skrzyżowanie (ja z przodu, on lekko z tyłu), oczywiście światła nie reagują, stoimy, czekamy, zaczynają się zjeżdżać auta, autobus miejski. Światła na auto za nami nadal nie reagują, w końcu znudziło nam się siedzenie na motocyklach, no to je na podstawke, my stoimy obok. Zrobił się wtedy tak potężny korek... szkoda, że nie stał w nim ktoś z ZDM'u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeszcze taka sytuacja. Kiedyś podjechaliśmy w środku dnia z kumplem w 2 motocykle na skrzyżowanie (ja z przodu, on lekko z tyłu), oczywiście światła nie reagują, stoimy, czekamy, zaczynają się zjeżdżać auta, autobus miejski. Światła na auto za nami nadal nie reagują, w końcu znudziło nam się siedzenie na motocyklach, no to je na podstawke, my stoimy obok. Zrobił się wtedy tak potężny korek... szkoda, że nie stał w nim ktoś z ZDM'u.

 

O i to jest dobry pomysl aby wszyscy motocyklisci zaczeli jeszdzic tak aby blokowac przejazd samochodom na petle i robic w ten sposob sztuczny korek nie dopuszczajac do zmiany swiatla. Moze jak zaczna wysylac ekipy do naprawy swiatel i ciagle miec zgloszenia to ruszy sie z tym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...