Skocz do zawartości

Spawać??? Czym ?


nufry
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nikt nie chce się wypowiedzieć na temat spawania? :cry:

 

spawaj "migomatem", dobry spawacz zrobi to tak, że nie bedzie śladu

 

śladu może nie bedzie, ale jak to bedzie z wytrzymałością tego ? nie rozpadnie się podczas jazdy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Migomatem

Nie palnikiem!!!

Palnik tlen-acetylen nagrzeje zbyt wiele materiału niepotrzebnie.

Taki spaw zrobi migomatem każdy dobry blacharz samochodowy - nie taki rzeczy w Polsce się spawa... Chodzi konkretnie o MAG, czyli spawanie w osłonie CO2.

Trzeba pamietać że nie wolno spawu chłodzić wodą. Musi ostygnąć sam na wolnym powietrzu. Polanie wodą spowoduje powstanie miejscowych obszarów zahartowanych które są kruche, a także niepotrzebnych naprężeń. Spaw stygnący swobodnie jest jednorodny i wytrzymalszy niż schłodzony wodą.

Skoro maszyna do tej pory jeździła i się nie rozpadła podczas jazdy, to po zespawaniu będzie tylko mocniejsza.

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozatym spawów sie nie szlifuje bo to je osłabia. Najlepiej (ja bym tak zrobil) kup ramę do TS używaną, to bedzie na oko jakas stówka a pewnosc wieksza bo spawy bedzie miala fabryczne

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozatym spawów sie nie szlifuje bo to je osłabia. Najlepiej (ja bym tak zrobil) kup ramę do TS używaną, to bedzie na oko jakas stówka a pewnosc wieksza bo spawy bedzie miala fabryczne

 

zeszlifowałem spaw, ten co był naspawany od góry aby pospawać to porządnie, wiec musiałem go zeszlifować, a fabrycznego nie szlifowałem. Pozatym znaleźć ramę do TS z papierami w dodatku prostą jest baaardzo ciężko, wiec chyba lepiej będzie pospawać porządnie niż szukać być może jeszcze gorszej ramy.

 

zawioze to do spawacza, i niech spawa migomatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idz do kogos kto ma migomat (mag) i niech spawa niech da dobry posow drutu i pospawasz nie przesadzajmy ludzie robia wlasnej konstukcji ramy i jezdza po co odrazu kupowac rame... tylko niech zostanie to zrobione solidnie takie spawy wygladaja jak fabryczne i wlasciwosci niewiele sie roznia przeciesz spawanie nie sluzy tylko do robienia ogrodzenia... dawniej jezdzilo z takim spawem dlaczego teraz mialo by nie jezdzic skoro napewno niepogorszysz a poleprzysz spawaj i sie nie przejmuj w polsce ludzie kupuja auta z niemiec i z podwozia 2 aut robia jedno widzialem przypadki a jeszcze nie spotkalem sie z przypadkiem zeby komus auto na pol peklo ;) tylko musi byc to solidnie zrobione jeden kolega na 4um ma spawana gs 500 bylo to tak zrobione ze nawet nie wiedzial i jezdzi moze juz nie tak jak kiedys bo o tym wie :P ale jak nie wiedzial nie przeszkadzalo mu w niczym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...