Skocz do zawartości

Kiedy włączam światła moto gaśnie...


miki660
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tez miałem taki problem kilka miesięcy temu w swojej TS 250, sprawdź na początek połączenia, czy nie są zaśniedziale styki, przy tylnej lampie, sprawdź i koniecznie poprowadź dodatkowy przewód z „masa” do lampy przedniej. Pomierz prąd na zaciskach akumulatora oczywiście na odpalonej i z włączonymi światłami, potem sprawdź regulator, jeśli trzeba będzie to go podregulujesz, chyba ze masz elektroniczny to nie podregulujesz, ale myślę, że to zaśniedziale styki, (jeśli gaśnie na niskich) ta 6V instalacja jest bardzo czuła niestety.

 

Napisz jak sprawdzisz to.

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Mz ts to złom co chwila coś się psuje.Myśle że to wina regulatora napięcia.Kup sobie Mz ETZ.

 

Wiesz co ? niechce mi sie nawed komentowac Twojej wypowiedzi, ale na drogi raz pomysl zanim cos napiszesz.

 

I udanego sezonu zycze na swoeje niezawodnej ETZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Mz ts to złom co chwila coś się psuje.Myśle że to wina regulatora napięcia.Kup sobie Mz ETZ.

 

nie uwazasz ze przegiales w tym poscie ??

czyli rozumujac po twojemu wszyscy maja sprzedac swoje weterany i kupic sobie ETZ a najlepiej jakiegos ZÓŁTKA ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na stos z nim

i za wypowiedź

i za nick ;) :)

a tak poważnie to, sprawa ładowania może wymiana bezpiecznika zabezpieczajacego obwód ładowania coś pomoże <ten mógł zaśniedzieć>

zmierz jakie masz napięcie przy włączonym motorku na klemach akumulatora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj sprawdzałem i się okazało że jak dam więcej gazu na włączony swiatłach to niby nie gaśnie ale strasznie się dusi i zauważyłem że kontrolka od ładowania czasem się zapala i gasnie. Dławi się to ja mu w gaz i znowu to samo. Regulator napięcia tez dzisiaj sprawdzałem i nie wydaje mi się żeby się tam cos przestawiło. Tam są 2 albo 4 śrubki i za bardzo nie chcem tam kręcić żeby nie rozregulować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz szczotki oraz pierscien w alternatorze

Ja mam prądnice a nie alternator :banghead:

Sporo dzisiaj siedziłem nad motorem ale wkońcu pomału może wyjde na prostą. Już jak zapale moją Ts ke z zapalonymi światłami to nie już nie gaśnie… ale teraz czy światła są właczone czy wyłączone to motor chodzi ale po chwili się dusi i musze dodac gazu. W momencie kiedy się dusi zaczyna się pali lamka ładowania czyli za mało prądu daje coś (prądnica albo regulator napięcia) Stawiam na regulator ale szczerze nie wiem jak się za niego zabrać. On nie jest elektroniczny jak komuś powie jego nazwa to proszę : RSC 60/6 Tam są dwie takie główne śróbki i która jest od czego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja regulowałem go poprzez delikatne przyginanie tych blaszek, masz tam takie blaszki sprężynujące, po prawej (trzymasz regl. stykami do siebie) masz styki te które się załączają, jak są złączone to prąd płynie przez regl. jeśli za wcześnie będzie się to załączało to bardzo szybko rozładuje się aku, musisz to wyczuć, po lewej stronie masz też taką blaszkę sprężynująca, i delikatnie przyginając ja w lewo zwiększasz prąd, ale musisz to robić bardzo delikatnie, nie bardzo wiem jak Ci to wytłumaczyć przez neta... zdejmij obudowę odpal moto i zobaczysz jak te styki po prawej się załanczają jak dajesz troszkę gazu... może ktoś to potrafi lepiej wytłumaczyć...

 

a sprawdzałeś już połączenia? masz podciągnietą dodatkową masę do przedniej lampy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...