Skocz do zawartości

2 problemy ...


Rekomendowane odpowiedzi

1. Ostatnio jade na mojej Sendzie SM i patrze a tu j*b, licznik mi niedziała :? ... kurde no, i zabardzo niewiem co mam zrobic, mozecie mi powiedziec, co moze byc przyczyna oprucz zerwania linki (w co watpie) ??

 

2. Da sie z sendy sm z 50 ccm zrobic 80 ccm ? czy tylko 70 ccm ?

 

Z gory dziekuje za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Link na 99%. One sie rwa jak glupie. Ja w Ts-ce jezdzilem, jezdzilem bylo dobrze, az nagle poszly dwie w odstepie 30 minut :lol:

 

2. ZEstawy tuningowe sa robione zazwyczaj na najwieksza pojemnosc jaka da sie uzyskac bez pilowania karterow np. pisza 70cc a jest 68cc albo 73cc , takze roznie to bywa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) wykręć linke przy ślimaku/silniku... nie wiem jak to tam jest mocowane i zakręć nią palcami.. jak licznik nie drgnie to znaczy że coś się ze ślimakiem stało.. jeżeli nie ruszy to odkręć i wyjmij licznik...

włóż delikatnie malutki śrubol czy coś innego do miejsca na linke w liczniku i zakręć... jak nie ruszy to wszystko jasne... coś nie tak w liczniku...

2) Kumpel miał Derbi sende R80... on przerabiał więc chyba da się kupić cylinderek 80... ale z tego co pamiętam to dał koło 1000 zł... będe dzisiaj u niego to sie zapytam...

 

Pzdr :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) wykręć linke przy ślimaku/silniku... nie wiem jak to tam jest mocowane i zakręć nią palcami.. jak licznik nie drgnie to znaczy że coś się ze ślimakiem stało.. jeżeli nie ruszy to odkręć i wyjmij licznik...  

włóż delikatnie malutki śrubol czy coś innego do miejsca na linke w liczniku i zakręć... jak nie ruszy to wszystko jasne... coś nie tak w liczniku...

Ale tym srubokrecikiem to najpierw wolno a potem raz a porzadnie, bo wszystko zalezy jak tam sa tryby w slimaku ulozone. Aha wersja Plocho tez jest baaardzo prawdopodobna, mialem tak wiele razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje panowie ...  

 

A macie moze jakies poadne sklepy internetowe gdzie moge dorwac takie sety tuningowe. Tzn, znalazłbym, sobie sam ale wy napewno znacie juz godne polecenia.  

 

Pozdr.

Najlepiej pytac w serwisach, czy sklepach motocyklowych w okolicy. Ja mam takie dwa i jak zamowie rano czesc to na popoludnie ja mam z magazynu (o ile tam jest). MOge podac numery do tych sklepow:

Moto-pasja : (22)8722122

Motorland: (22)8721818

Jak sie dogadasz to Ci wysla poczta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

linki sie ukrecaja bo czasami sa zle nasmarowane, jak kupisz to po prostu ja wyciagnij ze srodka i przesmaruj olejem bo jak bedzie sucha to bedzie sie grzala w skutek tarcia i peknie znow, najlepiej przesmaruj tez slimaka bo mozliwe ze dostal sie tam piach i oporowo chodzi,

linka sie ukreca jak tam jest piach, a piach przykleja sie do linki i masz mielenie, cos musi w koncu sie zurzyc,

a tak szczerze mowiac to peknieta linka to normalka ;), u mnie w miescie jak przyniesiesz stara to ci za 15zl dorobia max

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co możesz zrobić sam to wyczyścić filtr powietrza bo za korekcje kanłów i okien w cylindrze nawet nie będziesz wiedział jak podejść.

Zamaist wydawać kase na tłok lepiej dołozyć ( jeżeli ma sie z czego ) i kupic cylinder 70ccm bo to da naprawde duży wzrost mocy, Do tego gaźniczek i wydech - chociaż ten w sendzie chyba da sie samemu zrobić aby były lepsze osiągi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...