Skocz do zawartości

Synchronizacja gazników


rzemol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Swojego sprzeta (Drag Star 650 Classic) kupilem w listopadzie. Mial slaby akumulator, wiec dopiero po podladowaniu mozna go bylo odpalic. Ale odpalal za pierwszym razem - za dotknieciem. Na wiosne oddalem do serwisu Yamahy, zwracajac im uwage na wlasciwa synchronizacje. Teraz kiedy jest cieplej nie ma problemu z akumulatorem, ale odpala dopiero po 4-5 sekundach dlawiac sie po drodze. A drugi problem to kiedy ujmuje gazu silnik prycha, strzela.

Czy ma to cos wspólnego z niewlasciwa synchronizacja gazników? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz wydechy? Oryginalne czy rozwiercane? Może masz brudny filtr powietrza? Niewiem jak sprawa wygląda w Drag Starze aistnieje tez mozliwośc że podwiesiła/załamała się linka od ssania i ssanie niechowa się do końca. A może masz przebicia na przewodach wysokiego napięcia? Strzela w gaźnik czy w wydech?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Filtr wymieniony był przy okazji przeglądu (przejechałem raptem 700 km).

2. Wydechy puste, ale nie rozwiercane; pierwszy właściciel kupując sprzęta taką dał specyfikację i z takimi wyjechał z salonu. U mnie w serwisie dziwili się, bo jeszcze nie widzieli takich (w środku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz stawiam na zbyt ubogą mieszankę. Może to byc wina wydechów. W "serwisach" na ogół nie mają za bardzo pojęcia co robić z motocyklem z "tuningowym" wydechem.

Rzemol wykręć świecę i napisz jak wyglądała. Porównaj z tą tabelką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety duża liczba serwisów przy regulacji skręca wszystko na ustawienia fabrycznie nie patrząc na ewentualne modyfikacje motocykla.

Przykładowo w mojej Kawie były za duże dysze wolnych obrotów a oni jeszcze wzbogacili mi skład mieszanki.

Już pomijam to że po ich synchronizacji motor pracował nierówno i tak jak by miał się zaraz rozlecieć – zainwestowałem więc w wakuometry podłączyłem i okazało się że na każdym gaźniku były zupełnie różne wartości – miło było to wyregulować i słyszeć jak silnik zaczyna pracować poprawnie.:buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...