Skocz do zawartości

Czy warto kupić taką CZ 125/516?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

 

Przymierzam się do kupna CZ 125/516 i wczoraj dostałem taką ofertę:

 

"mam do sprzedania motor: rama, koła, zawieszenie od yamahy yz, na centralnym amortyzatorze, z tarczowym hamulcem, silnik od cz cross 125 typ 516, 6 biegów ok.30 KM, po szlifie (60 zł)z nowym tłokiem ( 160zł)i pierścieniem i uszczelkami( 35zł), trzeba poustawiać zapłon i gaźnik ( teraz chodzi ale byle jak). cena 1500zł mogę dorzucić drugi silnik po remoncie przgotowany do sezonu kartingowego za 600 zł."

 

Co sądzicie o tym moto, jakie jest Wasze wyobrażenie o tej CZ-tce na podstawie powyższego opisu?

Dzięki! :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

 

Przymierzam się do kupna CZ 125/516 i wczoraj dostałem taką ofertę:

 

"mam do sprzedania motor: rama' date=' koła, zawieszenie od yamahy yz, na centralnym amortyzatorze, z tarczowym hamulcem, silnik od cz cross 125 typ 516, 6 biegów ok.30 KM, po szlifie (60 zł)z nowym tłokiem ( 160zł)i pierścieniem i uszczelkami( 35zł), trzeba poustawiać zapłon i gaźnik ( teraz chodzi ale byle jak). cena 1500zł mogę dorzucić drugi silnik po remoncie przgotowany do sezonu kartingowego za 600 zł."

 

Co sądzicie o tym moto, jakie jest Wasze wyobrażenie o tej CZ-tce na podstawie powyższego opisu?

Dzięki! [/quote']

NIech przesle zdjecie. Jezeli to nie jest YZ np z 1980 to to super oferta. Dosc mocny silnik, dobre zawieszenie- czego wiecej chciec? Tylko kto wie czy powodem tego ze cienko lata jest zle wyregulowany gaznik i zaplon (w CZ jest wogole mozliwosc regulacji zaplonu??)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

enduroguy napisał:

NIech przesle zdjecie. Jezeli to nie jest YZ np z 1980 to to super oferta.

 

Jak ma tarcze to musi być przynajmiej 85

A no fakt :buttrock: Chyba ze to jakis skladak hehe. SKoro ma z przodu tarcze, a z tylu nie to to pewnie rocznik 1985-1988. Wg. mnie pojedz, obejrzyj, wyreguluj ja mniejwiecej na miejscu (jak nie Ty to jakis kumpel ktory sie zna) i jezeli bedziesz pewien ze to sprawa regulacji to warto brac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko kto wie czy powodem tego ze cienko lata jest zle wyregulowany gaznik i zaplon (w CZ jest w ogole mozliwosc regulacji zaplonu??)

No właśnie, osobiście w takie bajki nie wierzę - gadki że coś do małej regulacji i będzie śmigać. Zadzwonię dzisiaj wieczorem do gościa bo coś nie przychodzi odpowiedź od niego na maila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie gadałem z właścicielem tej CZ/Hondy z allegro.

Cytuję z gg:

"na ramie sie pajeczynka pokazala! jak zdarze to moj ojciec to pospawa' date=' centralnie pod cylidrem "

 

To chyba sobie odpuścić? [/quote']

POtarguj sie i bierz, bo to fajny sprzet ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak ci za 750 puści to nawet sie nie zstanawiaj tylko bierz!!!!. To wkońcu rama i zawiasy hondy takze już mozna sobie ostrzej polatać. Strzałku wyobraxnia ludzi jest nieograniczona. w 89r to by chyba mialo tarcze p/t a to chyba nie ma nzawet z przodu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli moge ci coś poradzić, bo ja również dysponuję taką hybrydą (silnik CZ rama CR) to z wkładaniem silnika som nastempujące problemy i na te miejsca należy zwrócić uwagę przy kupowaniu:

 

- Mocowania silnika, czy nie są dospawywane (u mnie akurat nie są, ale kumpel chciał wkładac silnik do CR 2 roczniki młodszej to jusz niepasowało)

 

- Przewód łączący gaźnik z puszką filtra powietrza (powinna być taka specjalna tuba omijająca amor centralny, w cz nie ma amoru centralnego, z tąd ten problem, u mnie narazie jest wogle bez filtra)

 

- Mocowanie dyfuzora i sam dyfuzor, w orginalny CZ-towski jest zbyt wystający i może haczyć o błotnik. Trzeba sprawdzić również czy mocowanie jest orginalne powinno wyglądać tak jak na zdjenciach:

http://www.members.lycos.co.uk/thecube/cz/516_k_10.jpg

http://www.members.lycos.co.uk/thecube/cz/...z/sprezynka.jpg

 

- Trzeba obaczyć czy bak, lub przewód paliwowy nie dotyka zbytnio cylindra lub dyfuzora

 

- Silnik CZ jest nieznacznie szerszy od japońskich crossów, co za tym idzie mocowanie silnika na tylniej ośce musi być nieco poszerzane powszes zeszlifowanie części wachacza - sprawdź czy jest to fachowo zrobione.

 

- coś tam jeszcze było ale zapomniałem :P:P:P

 

Jeżeli jest ok to wporzo, jeżeli są jakieś niedociągłości to niestety trzeba bedzie poprawiać. ;)

 

Jeśli chodzi o moje zdanie to za te 800zł się zajebiście opłaca, ale zwracając uwagę na te elementy pewnie będziesz mugł się jeszcze stargować. Pozdro!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jedno !!UWAGA!! Ta pseudo honda http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=49208307 - czyli prawdopodobnie yama YZ była na allegro we wrześniu i na 100% została sprzedana (sam chciałem wtedy kupić) za kwote 1800. Więc jeżeli koleś teraz ją sprzedaje po tej cenie to coś musi być nie tak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowy tłok za 160 zł, w tamtym tygodniu kupowalem do CZty 125 tlok z pierscieniami i razem z przesylka zaplacilem 106 zł,

w CZ jest wogole mozliwosc regulacji zaplonu

a ustawianie zaplonu jest na manometr

 

eh, a co do oferty to ja mysle tak samo jak Lucass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do kupna CZ 125/516 i wczoraj dostałem taką ofertę:

 

"mam do sprzedania motor: rama' date=' koła, zawieszenie od yamahy yz, na centralnym amortyzatorze, z tarczowym hamulcem, silnik od cz cross 125 typ 516, 6 biegów ok.30 KM, po szlifie (60 zł)z nowym tłokiem ( 160zł)i pierścieniem i uszczelkami( 35zł), trzeba poustawiać zapłon i gaźnik ( teraz chodzi ale byle jak). cena 1500zł mogę dorzucić drugi silnik po remoncie przgotowany do sezonu kartingowego za 600 zł."

 

Co sądzicie o tym moto? [/quote']

Tutaj są foty tego sprzętu:

http://www.free.of.pl/k/krym/1.jpg

http://www.free.of.pl/k/krym/4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...