Skocz do zawartości

Cieknący olej


Pietrek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po zakupi emojej Hondy CB 450 pewien baran za mocno dokręcił mi kurek do spuszczania oleju- i pojawiło się pęknięcie.

Próbowałem silikonem zasmarkać to czarnym, ale nie pomaga- olej gdy jest ciepły, cieknie, gdy zimny, prawie w ogóle.

Pospawanie od wewnątrz nie wchodzi w gre, bo to nieopłacalne, od zewnątrz nieskuteczne(tak mówił koleś z punktu spawania głowic)

 

Możecie mi coś poradzić?

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji trzeba sie liczyć z tym że spawanie w okolicach gwintu może spowodować koniecznośc przegwintowania otworu po spawaniu. Stopy aluminium lubia się "kręcić" przy spawaniu. Mozna jeszce kombinowac z klejeniem dwuskładnikowymi klejami do metali, ale skuteczność tej operacji jest znikoma szczególnie przy oleju

Czarny, ciężki, szybki... Olympus E-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pospawanie od wewnątrz nie wchodzi w gre' date=' bo to nieopłacalne, od zewnątrz nieskuteczne(tak mówił koleś z punktu spawania głowic)

 

Możecie mi coś poradzić?

Z góry dzięki.[/quote']

Czemu twierdzisz że spawanie jest nie opłacalne?

Koszt takiej operacji pewnie zamknie się w granicach 20zł (przynajmniej w Kwidzynie...)

Nie baw się w kleje bo olej ma wysoką temp i po jakimś czasie szuwaksy na pewno puszczą.

Pietrek takie posty powinieneś pisać w grudniu a nie jak sezon się rozkręca w pełni :buttrock:

Pozdrawiam

Chcesz porozmawiać z fachowcami, zamiast mitomanami..?

www.kolyaska.fora.pl

Obecnie: K-750, Ural M-67, ZX-9R C2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heheh- pocvzątek sezonu, nawet z cieknącym olejem zacząłem jescze jak śniegi były:)

Co do spawania od wewnątrz- nie jestem w stanie rozpołowić silnika a potem go złozyć- zeby on zapalił- a mechanik bierze za takie coś kilka stówek.

Co do spawania z zewnątrz.

Tez kapie mi koło kurka, czyli ten sam problem jaki miał Marknt, a u niego wszystko szcześliwie się skończyło.

Śmignę zatem do instytutu spawalnictwa popytać.

Dzięki wielkie za porady.

Do następnego.

Pozdrawiam.

Pietrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...