Skocz do zawartości

Simson s51 i jego przypadłości...


Dr. Barney
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam taki problem z moim Simsonem a właściwie dwa problemy.

1. Jak jest zimny to odpala prawie odrazu, a gdy już troche popracuje i sie rozgrzeje to cięzko jest go odpalić.

2. Podczas jazdy szczególnie w mieście, choć nie tylko gdy jest dośc ruchliwie i czesto się zwalnia przyspiesza poprostu przerywa, jakby slinik sam w niektórych momnetach hamował, zarzucał (cięzko to określić ;-) ), często występuje to gdy jade szybko i zwalniam.

 

Jak ktoś wie czym te problemy moga być spowodowane to prosze o pomoc.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaczalbym od sprawdzenia w simku, czy linka ssania nie jest zbyt napieta i samo urzadzenie w gazniku nie jest pozbawione luzu. Minimalny luz powinien byc, chodzi o to,zeby ssanie na pewno cofalo sie do konca, sprawdz czy nie zacina sie w gazniku - jest tam sprezyna, moze linka sie zaciera i stawia opor, ktorego sprezynka nie ma sily pokonac i cofnac ssanai do konca - efekt tego bylby taki jak opisujesz: zimny silnik - pali od razu, a jak sie zagrzeje to nie chce.... a podczas hamowania zadlawioa sie bo zalewa.

Sprawdz czy to to i daj znac

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm ciepłota swiecy chłopcze nia ma takiego znaczenia. Motor bedzie jexdził troche gorzej. zrob kolejne czynnosci:

-Wyczyść dokładnie gaźnik

-Wyreguluj zapłon

-Przed jazdą zostaw motor na 5min rzeby sie grzał a w tym czasie wyreguluj mu obroty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm ciepłota swiecy chłopcze nia ma takiego znaczenia. Motor bedzie jexdził troche gorzej. bla bla bla

 

Ma chlopcze takie znaczenie, ma. Zacznij od wymiany swiecy na wlasciwa.

 

Barney: patrzac w twoj podpis "Skąd:" wnioskuje, ze masz jakies kompleksy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tyle lepiem to wiem ze sam mam simsona s-51 i pare swiec uzywałem. Jeździłem na 75,85 i naprawde iskra taka sama i jazda też. Na ciepłote trzeba uważać jesli zmienia sie pora roku. W zimie inna w lato inna.

A i co do tego to mam niemieckiego izolatora polecanego i chodzi na tym do dupy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

No z odpalaniem jest już troche lepiej, ale ciągle mi przerywa. Występuje to szczególnie na niskich obrotach, gdy już sie rozpedze i jade szybciej to nie ma problemu i jedzie dobrze. No, ale, gdy jade w mieście na niskich czy średnich obrotach to strasznie przerywa, hamuje, momentami mam wrażenie, że na pół sekundy przestaje pracować ;-) i jazda jest dość męcząca, jak tak przez cały czas zarzuca raz do przodu raz do tyłu...(nie jest to bardzo silne, ale jednak przeszkadza troche w jezdzie).

 

No i jeszcze jedna sprawa jest. Jak odpalam Simsona to obroty są dość wysokie, ale jak już troche pojeżdze i gdy się zatrzymuje to momentalnie gaśnie, jeśli nie dodam gazu...

 

Wiecie o co chodzi w tych dwóch przypadkach?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...