Skocz do zawartości

Wypadek (video)


nowak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co do filmu, jak w polskich realiach, wszyscy stoją duzo gadają nikt nic nie robi. Bardzo bulwersujący jest fakt, iż widać ze chłopak nie jechał sam, wnioskuję ze koledzy w kombinezonach byli jego znajomymi,

a mimo to zaden z nich nie podjął jakichkolwiek czynnosci ratujących życie.

Wręcz rozśmieszył mnie fakt sprawdzania oddechu w kasku i tętna na klatce piersiowej.

Chłopak ma WIDOCZNE objawy braku krązenia, co najmniej od kilku mintut

wiec napewno nie oddychał, a jego koledy juz dawno powinni przystąpic do RKO (reanimacji krązeniowo- oddechowej) az do czasu przybycia wykwalifikowanych słuzb.

 

ze slownika angielsko-polskiego:

respiration

1 oddychanie

2 oddech

3 (...)

idac tym tropem wyciagam wniosek: goscie upewniaja sie, ze on oddycha i wola go nie ruszac (chyba slusznie?).

film daje do myslenia...

pozdrawiam

 

Nic bradziej błednego jak... "upewnic sie czy oddycha i nie dotykać" oddech wcale nie swiadczy o zachowanym krązeniu czy braku masywnych urazów.

W tej chwili jest, a za 5 min juz nie bedzie. Na filmie widać ze chłopak nie oddycha, ma zasionone ręce, i nie wykazuje jakichkolwiek ruchów klatki piersiowej. To ze sie nie rusza w ogóle, jest wynikiem utraty przytomości.

Podstawowe czynnosci od których zaczynamy pierwszą pomoc to ABC

A - Airway - udrożnienie górnych dróg oddechowych

B - Breathing - oddychanie

C - Circulation - krążenie

 

Według najnowszych procedur - laik - osoba nie mająca wykształcenia medycznego - jest zwolniona z obowiazku sprawdzania tętna, i przystępuje do reanimacji gdy nie ma oddechu.

I tu powinna być rozpoczeta akcja reanimacyjna 15 uciśnieć : 2 wdechy

Kask sciagamy w 2 osoby, jedna stabilizuje głowe i szyje, druga zdejmuje. Niestety nie da się prowdzić oddechu zastępczego w kasku.

 

Świetny materiał na kursy pierwszej pomocy. Film idealnie pokazuje, z czym mozna sie spotkać na ulicy i jak być nie powinno.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie, jesli w wypadku ktoś wyskoczy z butów, jest już po nim ;) .

 

Niestety, na moich oczach zabił się mój kumpel kilka lat temu.

Co prawda jechal nawalony w 3 dupy i to z pasazerem...pasazer przezyl...

Uderzyli centralnie w słup elektryczny posiadający betonową podstawę.

Kierowca polecial jakies 3-4 metry w gore i walnął plackiem na asfalt.

Akurat szedłem z autobusu, kilkanascie sekund po upadku podbieglem do niego. Było pusto, w oddali parę osób. To co zobaczyłem, niemal ścięło mnie z nóg....Niestety, wielka plama krwi z głowy nie świadczyła o niczym dobrym.

Przejezdzal taksowkarz,wezwał pomoc, za 10 minut karetka...

Chlopak umart w szpitalu po 2 godzinach.

 

Zal kazdego zycia, ale niektorzy łatwo oddają je w jednej chwili....

 

Nerka!

 

Zaraz zabieram sie do ogladania filmu.... po waszych komentarzach, az sie boje...

 

Dopisek.

Film obejrzałem... jako że widziałem wiele filmów stunt/crash oraz duzo fotek z wypadkow motocyklowych, film udalo mi sie obejrzec ze spokojem.

Wg mnie takie filmy ( w miare mozliwosci psychicznych) nalezy ogladac, fotki także. Po takim "oglądaniu" przy mocnym odkręcaniu manetki, owe obrazy naprawdę potrafią się pojawiać przed oczami.....

Lepiej mieć świadomośc, jak sie bedzie wyglądać po szaleństwie niż żyć w bajce, że może sie uda....może sie zmieszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie ogladnalem.

Przyznam szczerze, ze odechcialo mi sie jazdy. To co najbardziej mnie w tym wszystkim poruszylo to widok tej kobiety, matki kierowcy. Nie wnikam czyja byla wina. Nie chcialbym jednak nigdy sprawic by przezemnie ktos umieral na oczach najblizszych, ktorzy sa bezsilni.

Coraz bardziej dobijaja takie filmy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widziałem taką samą sytuacje w starachowicach tylko że kolizja była pomiędzy etz 150 i 126p typowe wymuszenie w lewoskręcie różnica była w tym że chłopak z mz przeżył a ten z filmu na bank nie . z tego co zrozumiałem rozmowe to mówili że nie oddycha i nie ma tętna :cry: co do reanimacji to miałem okazje widzieć wypadek samochodowy w którym auto uderzyło w słup karetka przyjechała po 5 min lekarz podszedł do ofiary sprawdził puls i odszedł tak na luza bez rzadnej próby czegokolwiek klijent w samochodzie wyglądał tak samo jak ten z filmu (cały siny) oczywiście jechał bez pasów. tak więc po chwili refleksji następnym razem zastanówmy sie dwa razy czy odkręcać manetke do oporu na naszych gównianych drogach :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehhh, mi na szczęście nie odechciewa się jeździć na moto. Obejrzałem ten film z chłodnym spokojem. Ale coraz bardziej zaczynam bać się o moją rodzinę, jeżdżąca na 4rech kołach. Coraz częściej poważam im żeby uważali na czubków na 2ch kołach. Najwięcej wypadków jest na krzyżówkach... czy nie można w pobliżu takich miejsc zwolnić, szczególnie widząc że jakiś pojazd chce skręcić w lewo, przecinając nasz pas ruchu ?? Jakoś nie mogę zrozumieć ludzi pędzących na złamanie karku w takich miejscach. Mają bezgraniczne zaufanie do innych użytkowników drogi ? Liczą na to że są bardzo dobrze widoczni ? ehh, źle się dzieje... Szkoda tylko, że przez to ich głupie myślenie, cierpią również inni użytkownicy dróg. Nawet jeśli była by to wina kierowcy samochodu, ludzie są tylko ludźmi, i zdarza im się popełniać błędy (zakładając że to nie było chamskie wymuszenie pierwszeństwa).

Pozdroo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...