Skocz do zawartości

GS 500- ktore wybrac?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

 

Czy moge prosic o rade w sprawie kupna ktoregos z nizej wymienionych Suzuki GS 500? Obydwie maszynki mi sie podobaja, ale jak to zwykle bywa nie wiem ktora wybrac, bo pierwsza jest troche poprzycierana, ma inne manetki i nie wiem co jeszcze, a ta druga stala niby 6 lat w garazu, wiec do wymiany sa zapewne opony i w ogole nie wiem jak zachowuje sie motocykl po tak dlugiej przerwie.

 

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M37232

 

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M37763

 

Prosze o rade, bo nie wiem gdzie najpierw udac sie na ogledziny i czy w ogole warto.

 

Z gory dzieki za opinie, ktore mam nadzieje beda pomocne i konstruktywne

 

Pozdrawiam wszystkich 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek przydało by sie obie maszyny obejżeć ale ja po samych fotkach i opisie bym sie skłaniał do tej z 6 letnią przerwą fakt że do wymiany są oponki (ale przynajmniej bedziesz miał nowe i bedziesz ich pewien) ale motorek wygląda ze naprawde motorek jest mało używany świadczą o tym nieprzepalone kolektory i ogólny wyglad ze zdjeć.. niestety nie ma co sie napalać po samych fotkach , rzeba zweryfikować pogląd o moto na żywo... pozdrawiam i udanego zakupu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze o rade, bo nie wiem gdzie najpierw udac sie na ogledziny i czy w ogole warto.  

Zauważyłeś, że obydwa stoją w Tarnowskich Górach? :) Przynajmniej tak jest napisane. W pierwszym GS z tego co zauważyłem brakuje ciężarków na końcówkach kierownicy. Przebiegi mają bardzo niskie. Komplet opon najtańszych to koszt poniżej 500 zł, Heidenau albo Maxxis.

Z Warszawy masz trochę daleko. Może lepiej będzie poszukać kogoś na forum kto mógłby przyjrzeć się tym sprzętom? Po co tracić kasę na niepotrzebne jazdy po kraju?

Boniek

gg 644826

Yamaha TDM900

Bikepics // Nefre FCI // lotnictwo.net.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze o rade, bo nie wiem gdzie najpierw udac sie na ogledziny i czy w ogole warto.  

Zauważyłeś, że obydwa stoją w Tarnowskich Górach? :) Przynajmniej tak jest napisane. W pierwszym GS z tego co zauważyłem brakuje ciężarków na końcówkach kierownicy. Przebiegi mają bardzo niskie. Komplet opon najtańszych to koszt poniżej 500 zł, Heidenau albo Maxxis.

Z Warszawy masz trochę daleko. Może lepiej będzie poszukać kogoś na forum kto mógłby przyjrzeć się tym sprzętom? Po co tracić kasę na niepotrzebne jazdy po kraju?

 

On w ogóle ma zmienioną kierownicę co znaczy że pewnie ktoś oryginał połamał ewntualnie zmienił. Przebieg w obu przypadkach jest zmyślony do 6 letniego postoju też podszedł bym z rezerwą

 

Na zdjęciach ten fioletowy budzi większe zaufanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może lepiej będzie poszukać kogoś na forum kto mógłby przyjrzeć się tym sprzętom? Po co tracić kasę na niepotrzebne jazdy po kraju?

Prawda, ale nic nie zastąpi badania "organoleptycznego". Trzeba dokładnie obejrzeć, a co najważniejsze osłuchać motocykl. Na pierwszy rzut oka skłaniałbym się do maszyny przechowanej w garażu. Jednak nie wszysko złoto co się świeci.... bezpośrednie oględziny i jazda próbna są NIEZBĘDNE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On w ogóle ma zmienioną kierownicę co znaczy że pewnie ktoś oryginał połamał ewntualnie zmienił. Przebieg w obu przypadkach jest zmyślony do 6 letniego postoju też podszedł bym z rezerwą  

Niektóre GSy miały taką szeroką kierownicę, także niekoniecznie musiała być zmieniana.

Prawda, ale nic nie zastąpi badania "organoleptycznego".

Wiadomo, że jak mamy wydać kupę kasy na motocykl to najlepiej samemu się przekonać co i jak. Także bez odwiedzin się nie obędzie. Na początek chyba jednak wystarczy kogoś poprosić o pomoc i zdanie relacji :)

Boniek

gg 644826

Yamaha TDM900

Bikepics // Nefre FCI // lotnictwo.net.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, ze ogledziny sa niezbedne. Bez tego nie ma mowy o kupnie czegokolwiek za takie pieniadze. Rzeczywiscie podsuneliscie mi niezly pomysl ze znalezieniem kogos kto moglby je obejrzec na miejscu tak zebym nie musial dmuchac z Warszawy i wracac z pustymi rekami.

Wielkie dzieki za pomoc

 

Czy ktos jest z Tarnowskich Gor? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos jest z Tarnowskich Gor?

Najlepiej chyba będzie jak założysz oddzielny temat coś w stylu "Pomoc w oględzinach sprzęta - Tarnowskie Góry i okolice"

Z TG niedaleko jest do aglomeracji katowickiej, a tam na pewno znajdzie się jakaś chętna osoba do pomocy. Powodzenia :)

Boniek

gg 644826

Yamaha TDM900

Bikepics // Nefre FCI // lotnictwo.net.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość jarul_no_1

witam bardzo serdecznie, jestem nna tym forum 1-szy raz i niewiem gdzie pytac i jak znalezc instrukcje do suzuki gs 500, ktore wlasnie kupilem, jezeli ktos ma, to bardzo prosze, pozdrawiam wszystkich odwiedzajacych i dzieki :buttrock:

moj e-mail: [email protected]

gg: 6518280

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak znalezc instrukcje do suzuki gs 500, ktore wlasnie kupilem, jezeli ktos ma, to bardzo prosze

Jeśli chodzi Ci o manual to znajdziesz go na stronie http://gs500e.republika.pl/ w dziale fiszki i książki serwisowe.

PS

Fredi, pod Firefoxem coś Twoja strona nie bardzo chce poprawnie działać :buttrock:

Boniek

gg 644826

Yamaha TDM900

Bikepics // Nefre FCI // lotnictwo.net.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem!

 

Nie kupuj czarnego!!! ;)

A tak swoja droga, to oba maja oryginalne lakiery, co raczej dobrze o nich swiadczy. Raczej nie mialy bogatej we wstrzasy historii...

 

Fioletowy...

6100zl za rok '92? Nie zarejestrowany w kraju? Z oponami do wymiany?

Masz na start 1400zl wiecej, a dokladajac oleje i filtry 1600zl. Razem 7700zl za GSa z roku '92... Hm...

Choc te oryginalne opony moga faktycznie swiadczyc, ze przebieg jest rzeczywisty, co jest dosyc interesujace...

 

Czarny...

5500zl do rejestracji, czyli ok 6400zl. Masz 1300zl mniej w porownaniu z tamtym. Rok mlodszy, bo '93, cos kombinowane z kierownica, przytarta prawa strona silnika. Nie wiadomo jak opony i naped. Ale masz te 1300zl, a naped i opony to w 900zl mozna sie zmiescic. Dokladjaac oleje i filtry - 1100zl, a wiec jestes o 200zl jeszcze do przodu...

 

Takie sa fakty :buttrock:.

 

Pozdrawiam

 

PS

A to?

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=49131091

Cenowo z rejestracja (ok 7200) wypada porownywalnie, a masz 2-3 lata mlodszy motocykl...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS

Fredi, pod Firefoxem coś Twoja strona nie bardzo chce poprawnie działać :buttrock:

 

Pod operą i IE lata bez problemu. Nie jestem specem od html-a raczej ze mnie many samouk i niezabardzo mi się chce kombinować w dodatku brak czasu. To był jednak durny pomysł żeby iść do 2 szkół ;)

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitać,

 

Dzieki zbyhu, ale jak powiedzial juz boniek-kupilem tego fioletowego. Fakt faktem, ze sporo juz w niego wlozylem, ale on rzeczywiscie byl wyrejestrowany w Niemcowni przez 5 lat i dodatkowo przez kilka lat zarejestrowany byl tylko na sezon.

Wszyscy znajomi, ktorzy widzieli juz moja Suzi nie wierza, ze ma juz tyle latek :o

Na pewno daloby sie kupic cos mlodszego i w miare dobrym stanie za mniejsze pieniadze, ale czasami tak to u mnie bywa, ze jak cos mi sie podoba odkad to zobacze to juz niewiele argumentow jest w stanie mnie odwiezc od decyzji. Po prostu ten typ tak ma ;)

Mam nadzieje, ze nie bede musial zasypywac Was postami z pytaniami w stylu "w jaki sposob benzyna dostala sie do oleju" itp. :buttrock: - to tak apropos Twojego problemu.

 

W kazdym badz razie jutro powinienem odebrac moto z przegladu i bede wiedzial co i za ile :?

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...