Skocz do zawartości

Nareszcie mam Sztuke :)


Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za rady. Jednak niestety wydaje mi się, iż ze zmianą gaźnika narazie się wstrzymam bo nie mam hajsu. Zbieram na malowanie, może sam coś prysne ;) Ale co do wybebeszenia dyfuzora to chyba musze począć pierwsze kroki :) Od czego mam zacząć iczy w ogóle jest sens samemu brzeszczotem ciąć ten dyfuzor?? Jak tak to z której strony i w którym miejscu ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od czego mam zacząć iczy w ogóle jest sens samemu brzeszczotem ciąć ten dyfuzor?? Jak tak to z której strony i w którym miejscu ??

Tak tni sie brzeszczotem, najczęsciej w najgrubszym miejscu. Tyle że cięzko samemy wyjąć wszytkie przegrody i siatke ze środka. Pogadaj z Enduroguy`em. On w Ts wycinał to wie dokładnie gdzie ciąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No gratulacje.

Jednak znam pare niemiłych histori dotyczących tej ts wiec najpierw ją ładnie zrob a potem sie bierz za tuning mechaniczny. I troche chamsko bo kolega był już umówiony a tomek sprzedał tobie :/ i nawet nas o tym nie poinformowal. Jak po nią jechaliśmy to zadzwonile i sie okazalo ze ts sprzedana. A zobaczy czy przednie zawieszenie nie jest krzywe bo jakos dzownie na zdjeciach wyglada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie są te niemiłe historie ???? Wiem że z zewnątrz ta TS nie jest za rewelacyjna. A właśnie mam zamiar kłaść na nią lakier, i odrazu tutaj mam pytanko co myślicie o położeniu lakieru sprężarką u siebie w garażu ?? Jak tak to jaki lakier jaki podkład i czy kłaś bezbarwny na końcu ???? Prosze o rady. I o przytoczenie tych historii. Przednia zawiech jak całe moto jest prosta ale uszczelniacze pożądnie plują olejem!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratuluje sprzeta

 

a co do malowania => jesli zadajesz te pytanie to chyba znaczy że nie masz doswiadczenia z malowaniem. a malowanie plastikow jest trudniejsze od malowania blachy , bo do podkladu, bazy itd dodaje sie odpowiednia ilosc uelastyczniacza zeby lakier nie pekal i nie schodził podczas wygiecia danego elementu. koszt samych materialów to ponad 150 zł, jak zrobisz sam to stracisz kase, czas a lakiernik ktory bedzie kladł nowa warstwe wezmie wiecej kasy za "poprawienie" spierd***nej roboty :)

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratuluje sprzeta  

 

a co do malowania => jesli zadajesz te pytanie to chyba znaczy że nie masz doswiadczenia z malowaniem. a malowanie plastikow jest trudniejsze od malowania blachy , bo do podkladu, bazy itd dodaje sie odpowiednia ilosc uelastyczniacza zeby lakier nie pekal i nie schodził podczas wygiecia danego elementu. koszt samych materialów to ponad 150 zł, jak zrobisz sam to stracisz kase, czas a lakiernik ktory bedzie kladł nowa warstwe wezmie wiecej kasy za "poprawienie" spierd***nej roboty  

Nop mi koles musial caly lakier (nawet orginalny) usuwac bo inaczej farba sie luszczyla i ogolnie dupa zbita byla.

Enduroboj kolego drogi ;). Tnij brzeszczotem a nie diaxem bo diax ma wieksza grubosc ciecia i moga Ci potem mocowania wydechu nie pasowac. Ja przecialem tam pod bakiem jak sie wydech zaczyna i potem jak sie zaczyna zwezac (bedziesz wiedzial o co chodzi jak przetniesz w pierwszym miejscu). Kryzy sa zgrzewane z dyzuzorem w czterech miejscach. Robisz "Dziurki" w diaxem w miejscu zgrzewania i kryzy wyjmujesz reka. Potem wyrywasz wate obcegami i zabijasz siatke, zeby byla rowna ze sciankami albo usuwasz ja tak kryzy. Po tym zabiegu Ts mniej pali i lepiej chodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do lakieru to macie racje szkoda czasu i straconych pieniędzy!! Nie orientujecie się może ile kosztowało by polakierowanie TS ?? A co do dyfuzora to jeszcze zagadam na gadu, ale wydaje mi się że im szybcie go opustosze tym lepiej ;) Jeszcze przelotowa końcówka i będzie git :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zalezy do kogo dasz, ale mysle ze do 300 zł u porzadnego lakiernika. zdzieranie starej warstwy mozesz zrobic sam, zawsze to troche taniej. tylko najpierw pogadaj z fachowcem jak i jakimi papierami to zrobic zeby nie zostawic glebokich rys :)

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym lakierem to chyba racja!! Niema sensu zabawa w lakiernika!! Oczekuje na te nieciekawe historie dotyczące mojej TS :| Teraz czeka mnie wymiana uszczelniaczy i oleju w amorkach a potem będe kombinował dalej. O i jeszcze jedno powiedzcie mi z czego najlepiej zrobić przelotówke i jak, bo orginalny wydech od TS jest strasznie ciężki !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to co Ci mowilem jak jadac 80km/h wyrznal przez kiere ;). Mowil ze jechal 80 wyskoczyl mu jakis ptak, zahamowal i przy 40km/h mu kolo zblokowalo (pewnie przesadzil :) ). Stad sie wziela ta dziura w deklu od sprzegla (nozka od hamulca :lol: ).

Jesli chodzi o koncowke to jutro bede lecial wybierac cos na material na tlumik do mojej DT. Kupie jakas rure nierdzewnal nie za gruba zeby ciezka nie byla, kumpel pospawa wypoleruje i bedzie spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wejdz sobie na www.dt125.de , na gorze dział WERKSTATT , pozniej w TUNING (jest po prawej stronie), nastepnie w MOTOCROSS ESD :mrgreen: wydeszek z puszki po WD 40 , nawet kwasowki nie potrzebujesz :) a tak szczerze to jakbym sam robił taki wydech, to z tego projektu moooooże uzylbym jedynie tego okraglego "czegos" co sie wstawia miedzy kran (baterie) a sciane , ladnie wyglada jako zakonczenie wydechu

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ta koncoweczka jest niesamowita, ale wg. mnie po pierwszej glebie ta puszka by sie wgniotla. A to okragle cos to wlasnie nie wiedzialem skad wytrzasneli , ale mnie oswieciles (niestety nie znam niemieckiego). Chyba wykorzystam to w swojej samorobce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...