Skocz do zawartości

CBR 600 stukot przy zapalaniu


bronx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jest to post wystawiony na prosbe znajomowgo ktory ma nastepujacy klopot ( a nastepnie powiem czego on sie dowiedzial)

Sprawa wyglada tak.

Jest to motorek honda cbr 600

silniczek jak zapali pryka pirknie , niema zadnego rzezenia (tylko kosz sprzeglowy) , pukania nieczego. Problem pojawia sie tylko przy zapalaniu a raczej przy gaszenieu silnika.

Wystepuje tylko na zimnym silniku typu , postuj np 2-3 dni , idze chce zapalic , silniczek lekko zapali a nastepnie gasnie sam wydajac przy tym taki stukot metaliczny.Przy wylanczaniu kluczykiem owego stukotu niema , jak silnik zrobi nawd kilka obrotow to jzu tez takiegu puk nima.

W jednym z serwisow powiedzili mu ze to sprzegielko przy rozruszniku.

I teraz pytanie czy zeczywiscie taki objaw moze byc w takim silniku, jesli nie to na co wybyscie stawiali. Odpada kosz sprzeglowy gdyrz przy wcisnietej klamce sprzegla tez wali.

Acha niejest to regula za stuknie , czasmi nic niema a czasami jest.

hmm... to chyba wszystko :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobne.

Czy teraz jak skonczyly sie twoje problemy, bedziesz nas zameczal problemami kolegow ?:P))

Niech jada do Piotrka i placa.

 

Adam M.

 

E tam niemoje zmartwienie :D tylko ew moge cos pomoc z rozrzadem bo tu juz sie wprawielem hehe :D

 

Piotrek on jezdzi na Aral ale co dajel to nimam pojecia

 

:P

 

dobra to przekaze tak , aby se zmienil olej a jak bedzie sie dalej mecyzl to siu do Piotrka.

 

A pytam sie bo byl w tym serwisie gdzie ja szukalem napinacza i chcieli mi go regenerowac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bronx to podaj na 4um adres tego warsztatu gdzie regenerują napinacze rozrządu bo ja słyszałem że w Wojkowicach ktoś regenerował łańcuchy rozrządu. Ludzie powinni się dowiedzieć gdzie można oddawać moto do naprawy. Pozdro

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bronx to podaj na 4um adres tego warsztatu gdzie regenerują napinacze rozrządu bo ja słyszałem że w Wojkowicach ktoś regenerował łańcuchy rozrządu. Ludzie powinni się dowiedzieć gdzie można oddawać moto do naprawy. Pozdro

 

Napisze to tak :

Serwis w Rybniku oferowal mi regenerowany napinacz rozdzadu do cbr 1000f

w cenie ok 250zl!

Serwis miesci sie na ulicy zorskiej.

Poza tym mankamentem ... nic zlego niemoge powiedziec , robili mi tam xj , kumplowi B6 i niebylo do czego sie przyczepic !!!

tylko teraz ten napinacz....

 

p.s pPodaj Piotrek adres do tych Wojkowic bo mam stary lancuszek z silnika to se go zregeneruje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bronx to podaj na 4um adres tego warsztatu gdzie regenerują napinacze rozrządu bo ja słyszałem że w Wojkowicach ktoś regenerował łańcuchy rozrządu. Ludzie powinni się dowiedzieć gdzie można oddawać moto do naprawy. Pozdro
Piotrze to są jakies jaja? jak oni mają zamiar "zregenerowac" łańcuszek rozrzadu? przez uciecie ogniwa? Czego to ludzie nie wymylsła...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bronx to podaj na 4um adres tego warsztatu gdzie regenerują napinacze rozrządu bo ja słyszałem że w Wojkowicach ktoś regenerował łańcuchy rozrządu. Ludzie powinni się dowiedzieć gdzie można oddawać moto do naprawy. Pozdro
Piotrze to są jakies jaja? jak oni mają zamiar "zregenerowac" łańcuszek rozrzadu? przez uciecie ogniwa? Czego to ludzie nie wymylsła...

 

To niewiesz jak to sie robi??

A wiec tak:

mierzysz najwieksze wyciagniecie ogniwa i je wywalasz , poporstu krucisz lancuszek o 1 ogniwo, jak jeszcze jakies jest zbyt wyciagniete to bierszesz mlot majzel i sklepujesz je az beda wymiary nominalne :lol: :lol: :lol:

 

A tak powaznie jak oni maja utargo to ja otwieram regeneracje kondonow, bede prac filtry powietrza i spredawac po 2zl , a a opony bede nadlewac stopiona guma do zucia - beda bieznikowane :D

Wykonam kazdy bierznik na zamowienie

hehehe

 

Rece i nogi opadaj.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...