Skocz do zawartości

Ograniczenie predkosci w Magnie '82


Witas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zeby nie bylo przeszukalem juz forum i nie znalazlem nic na ten temat :(

 

Tak wiec jestem szczesliwym posiadaczem Magny z 1982 roku jest to pierwszy model jaki sie ukazal i byly one prosukowane w stanach z ograniczeniem predkosci do 140 km/h

Pytalem juz kilku mechanikow i na paru forach ale nikt nie potrafil mi odpowiedziec na czym polega to ograniczenie (od strony technicznej) ani jak je zdjac :? Czy ktos zwas orientuje sie w tym temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy wlasnie nie zupelnie poniewaz na 6-tym biegu silnik nie chce sie wkrecic powyzej 5 tys obrotow... na nizszych biegach spokojnie przekracza ta wartosc ale nie wiem czy przekracza 140km/h bo nie zwrocilem uwagi, a teraz stoi w warsztacie i nie mam jak sprawdzic :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz w kiepskim stanie ten silnik.

A jak chodzi na wolnych obrotach, jak sie wkreca ?

Padniecie transformatora w module moze byc przyczyna niemoznosci wkrecenia sie na wyzsze obroty i kiepskich ( nierownych ) wolnych obrotow.

 

Adam M.

PS. Magny zadnych ograniczen mocy ( oprocz tego szybkosciomierza nie mialy )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech prosze was juz piaty raz pisze ze silnik jest w dobrym stanie chodzi dobze ale MA OGRANICZENIE czytalem o tym w archiwalnych gazetach z lat '80 ten typ poprostu mial w fabryce zamontowane ograniczenie predkosci do 140km/h, tylko nigdzie nie napisali czy da sie to obejsc :D silnik wchodzi bardzo ladnie na obroty powyzej 5 tys ale tylko na biegach 1-5, na 6 poprostu nie jedzie wiecej. Mam kilka opcji m.in. odciecie zaplonu, jakies ograniczenie w gaznikach, moze cois zwiazanego z czujnikiem najwyzszego biegu?? Cos w tym stylu ale silnik jest dobry sprawdzony i pewny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba byly gazety europejskie- bo w Ameryce nigdy nie bylo w sprzetach ograniczenia czy to mocy czy szybkosci. Chyba ze to byla wersja japonska( na rynek japonski) , to tam takie cuda sie zdarzają. Podejrzewam jak Adam M. pisal jakis problem z modulem- moze z samym nadajnikiem tylko- bez mechanika sie nie dowiesz. Jesli chodzi o sprzety z Ameryki z przelomu lat 1970-1980-1990 to barzdzo duzo u nas na warstacie tego bylo- i oprocz wspomninianych licznikow zaden nie mial jakiejs blokady szybkosci - jeszcze jedno w Magnie 6-tka to overdrive- i max szybkosc osiagana jest na 5 biegu- 6- to nadbieg sluzący do oszczednej jazdy. Pozdr. Janek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak to by sie moglo zgadzac z ta 6-ka ze nie mozna na niej osiagnac max predkosci zreszta pozniejsze wersje sa juz 5 biegowe. Teraz motor stoi w warsztacie i bedzie wyciagany silnik wiec jesli jest jakies mechaniczne ograniczenie to bedzie je widac... Ale skoro wiekszosc z was twierdzi ze nie ma zadnego ograniczenia tylko predkosciomiez tzeba zmienic, to moze faktycznie tak jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...