Skocz do zawartości

Mam Yamahe XS 400SE!!!


Kostek_86
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po raz kolejny!!! ;)

Niedawno wrocilem ze szkoly. Nawet nie zdazylem do niej wejsc :(

Podjezdzam, parkuje, zamierzam wrzucic luz... i nagle pekla mi 'nozka' od skrzyni biegow. Zadzwonilem do ojca, wrzucilem 'nozke' do plecaka, odpalilem na pych i jazda do domu. Po ogledzinach okazalo sie, ze byla juz wczesniej peknieta w tym miejscu, ktos poprostu wsadzil do srodka jakis bolec i to zespawal :roll: . Jak juz kiedys powiedzialem ojcu: "Ten motocykl ma wiecej patentow niz wlascicieli".

Same uroki poprostu :)

Ale przynajmniej siedze w domu i grzebie przy maszynce, a nie w budzie :P

Zaraz dzwonie do salonu Yamahy, zobaczymy co da sie zalatwic 8)

Pozdro dla wszystkich :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hej Pany z Wrocławia!

Po kilku latach ujeżdżania demoludów w końcu przymierzam się do swojej pierwszej Japonii. No i of kors będzie to chyba Yamaha XS 400 :)

Tylko wiecie co, takiej małej zagwozdki dostałem w głowie. Od tych różnych modeli, silników itp. trochę mi się już pomieszało. Pisaliście już w poprzednich postach trochę o tym wszystkim ale czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć dokładnie na czym polega różnica między silnikiem OHC a DOHC? Bardzo lubię choppery ale najsampierw jako młody typ chciałbym zakupić XS 400 w takim stylu: http://www.bikepics.com/pictures/323597/ .Przy okazji właściciel tej maszyny z Wrocławia! Pany, bo tak widzę, że pod XS 400 kryją się i choppery oraz takie bardziej sportowe maszyny i nie ma na to żadnego rozróżnienia pod postacią dodatkowej literki w nazwie?

Z tego co wiem to ta Yamaha przez kilka lat produkcji ewoluowała więc stąd pytanie czy jakieś konkretne roczniki są szczególnie udane?

Może ktoś mógłby pomóc w oględzinach ewentualnej XS 400 w okolicach Wrocławia za jakiś czas (1-2 miesiące) ? :oops: Naturalnie odwdzięczę się coby taka dobra osoba była usatysfakcjonowana.

YEAHHHH :twisted: Pozdrawiam serdecznie wszystkich!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz linka gdzie troche roznic zostalo opisanych http://www.motocykle.domeczek.pl/prezentac...xs400/xs400.htm Co do softchopperow i naked bikow to te starsze typy ( OHC) latwo mozna bylo przerabiac ( wizualnie oczywiscie ) w ta i druga strone;) . Ja szykuje sie do sprzedazy swojej xs'ki (foto sa tutaj: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=50974842 ), staralem sie zeby wygladala jak chopper. Nowsze typy ( DOHC) to juz sa raczej typowe naked biki, i w sumie nie widzialem zeby ktos z nich robil choppery ( no, jednego widzialem, ale raczej srednio udana przerobka) Pozatym DOHC - dwa walki rozrzadu OHC- jeden. Jezeli chodzi o twoje pytanie czym sie roznia modele OHC, z roznymi oznaczeniami ( Special, SE) nie mam zielonego pojecia ,sam sie nad tym zastanawiam 8O

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!

Na razie od strony mechanicznej z czterosuwami do czynienia nie miałem a więc czy możesz wyjaśnić jaki w praktyce wpływ mają wałek/wałki rozrządu na silnik? Krótko mówiąc: co to znaczy i o co chodzi? :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec tak, roznica miedzy silnikami OHC i DOHC jest taka, ze OHC ma jeden walek rozrzadu, a DOHC ma dwa. Model, ktory Cie interesuje to poprostu XS, a modele SE, Special i Maxim to takie wlasnie chopperowate sa, ale czym sie wlasnie te trzy roznia nie mam pojecia. Wiem, tyle, ze ten sportowo-turystyczny (bo w takich kategoriach go widuje) ma inna charakterystyke pracy silnika niz trzy pozostale. Na temat rocznikow tez sie nie orietuje, moja ma full usterek wynikajacych z zaniedbania moto, brakuje w niej nawet podstawowych czynnosci serwisowych nie mowiac juz o tym, ze nawet lancuch, wyglada jakby w zyciu nawet kolo smarowidla nie lezal :(

EDIT: Kiedy pisales to pytanie ja odpowiadalem dlatego teraz jeszcze cos dorzuce :(

Wiem tylko tyle, ze w ukladzie DOHC jeden walek steruje zaworami dolotowymi a drugi wylotowymi, co pozwala na wzrost mocy silnika.

Jest to drozszy i bardziej skomplikowany uklad, ktory stosuje sie wtedy kiedy jest to naprawde potrzebne. Mysle, ze na ten temat wiecej powiedza Ci spece od mechaniki na tym forum 8)

Pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, już zaczynam, jak to się mówi, kumać bazę!

Szkoda że te EDITY nie podbijają postu do góry bo tak tylko przypadkiem tu zajrzałem. No :)

Phantom_86, czy mógłbym liczyć na Twoją pomoc przy oględzinach jakiejś XS 400 we Wrocławiu lub najbliższych okolicach? Oczywiście odwdzięczę się jakoś. Na razie i tak kompletuję fundusze, potem mam sesję ma polibudzie... sam nie wiem kiedy by to miało być.

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy ktos ma moze namiary na serwisowke do tego motocykla? Bylbym bardzo zobowiazany, bo nigdzie nie oglem znalezc.

 

Sam jezdze takim sprzetem, sprowadzilem na poczatku zeszlego sezonu z Niemiec, wersja DOHC 12E, wisniowy naked. 33 tys przebiegu - zadnych problemow (kupilem od niejakiej Pani Helgi:) Chcialbym sprzedac motocykl, bo zapowiada sie jakas wieksza gotowka, chce kupic cos wiekszego. Jakby co, motocykl do obejzenia we Wroclawiu/Kielcach.

 

Pozdrawiam..

[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Pieknie moto Phantom! :D Jak juz Astarte pisala brac motocyklowa we Wrocku rosnie w sile :mrgreen: Trzeba sie kiedys zgadac na jakas nocna jazde po ulicach wrc :twisted: Skubi - a Ty kupuj sprzeta i bedziemy razem na polibude smigac :mrgreen:

 

Pzdr 4 all!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witajcie,

Ja także zostałem posiadaczem XS400SE. :crossy:

Co prawda kupiłem ją już ponad miesiąc temu, jednak nadal stoi u kumpla. Nie mam kiedy jej przewieźć autem bo niestety bryka ma uszkodzone hamulce - nie odważę się jej tak pierwszy raz poprowadzić. Jeszcze się jej spodoba i co? :bigrazz:

Czy mogę kogoś poprosić o przesłanie serwisówki? Z góry dzięki :bigrazz:

 

Pozdrawiam i do zobaczenia na trasie :clap:

 

mam nadzieję, że tu ktoś jeszcze czasami zagląda.... :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

XS 400 DOHC był produkowany na rynek Niemiecki z silnikiem mniejszej mocy. Teraz nie powiem dokładnie jak to wyglądało i ale to fakt.

czytałem w necie o tej sprawie i dlatego bardzo sprawdzałem co kupuję. :)

Teraz jestem w klubie XS choć moja Yammy jest znacznie mniej popularna od Jurandowej.

 

Pozdrawiam i do zobaczenia na trasie,

NW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...